SafeGroup

Pełna wersja: Panda Cloud AV Pro - test ochrony.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

andrzej76

Wykonałem test nowej wersji 2.0programu Panda Cloud Antivirus.
Wersja użyta na potrzeby testu -Profesionalna ( Pro).
Test na 800próbkach. Czy poradził sobie " misiek" w moim teście ?
Tutaj sami zobaczcie :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

McAlex

No niestety,ale bardziej zaawansowane zagrożenia są w stanie ją dośc łatwo rozłożyć (nie reaguje wcale). Miałem ostatnio próbkę Sality starego , to jako jedyny Av nie wykrywała.. :crazy:
Ale i tak jest fajna. Smile

ktośtam

Tylko powiedzmy sobie szczerze, jakim trzeba być imbecylem, żeby przy zachowaniu zdrowego rozsądku i jakiejkolwiek ochronie, złapać jakieś ransomy itd? Naprawdę trzeba się postarać.
Dobry test Andrzej, kolejnySmile

Coś nie widziałem, żeby bloker działał. Czyżby to paplanina marketingowa?

Szczerze wole Immuneta, tymbardziej, że moze dzialac jako dodatkowy AV.
ktośtam napisał(a):Tylko powiedzmy sobie szczerze, jakim trzeba być imbecylem, żeby przy zachowaniu zdrowego rozsądku i jakiejkolwiek ochronie, złapać jakieś ransomy itd? Naprawdę trzeba się postarać.

Sprawdź sobie aktualne tematy na forum DP w dziale Bezpieczeństwo Wink

McAlex

Tylko nie te wirusy z polską policją. Notorycznie ktoś to łapie.

ktośtam

kamil10506 napisał(a):
ktośtam napisał(a):Tylko powiedzmy sobie szczerze, jakim trzeba być imbecylem, żeby przy zachowaniu zdrowego rozsądku i jakiejkolwiek ochronie, złapać jakieś ransomy itd? Naprawdę trzeba się postarać.

Sprawdź sobie aktualne tematy na forum DP w dziale Bezpieczeństwo Wink

Wiem o tym Kamil. Pytanie było, co trzeba robić żeby połapać takie infekcje?
Ja też czasem latam po warezach, xxx Cool, portale społecznościowe, otwieram nieznane witryny i co? Czysto. Od lat nie miałem infekcji.
Żona również niezbyt ogarnięta w sprawach bezpieczeństwa, ma sam MSE ja co jakiś czas przelecę Cool jej kompa MBAM, HMP, EEK i co? Czysto!
To chyba dzieci Neo, wychowani na Tibii mają powyłączane mózgi stąd takie problemy. Koniec OT Wink
W pełni się zgadzam. Mam 4 komputery w domu, z których ja i rodzina korzystamy i zawsze jest czysto, jedynie u siostry zdarzy się toolbar do przeglądarki zainstalowany przy instalacji innego programu.
Potwierdzam, korzystam aktywnie z sieci i zawsze czysto. Wykluczając zabawę z paczkami i zainfekowanymi witrynami Smile. Sam nie rozumiem, skąd aż tyle tego malware się bierze. Pewnie Facebook i zainfekowane pendrive.

McAlex

Faktycznie ja też starałem się ostatnio złapać wirusa jakiegoś do testu, ale skończyło się na pobraniu paczki z forum:-) Nie znalazłem. Ale coś w tym jest skoro mój kolega co ma wiecznie zainfekowany system, dzwonił do mnie ostatnio z pretensjami, że McAfee site advisor mu stronki z różnymi filmami blokuje:-) A co do pandy to zawsze wgrywam ją kiedy naprawiam komputery starsze i muszę przyznać skarg brak, a i zagrożeń usuwa ludziom sporo.
Dzisiaj zainstalowałem znajomej na nowym netbooku Pandę Cloud Free i działa jak na razie ok, podoba jej się Wink.
Od jakiej opcji albo od czego zależy, że mi panda przy testowaniu paczek pytała się czy neutralizować zagrożenie Suspicious. Zaznaczę, że nie wykonywałem pełnego skanowania.
Flash999 napisał(a):w tym jest skoro mój kolega co ma wiecznie zainfekowany system, dzwonił do mnie ostatnio z pretensjami, że McAfee site advisor mu stronki z różnymi filmami blokuje:-) A co do pandy to zawsze wgrywam ją kiedy naprawiam komputery starsze i muszę przyznać skarg brak, a i zagrożeń usuwa ludziom sporo.

Zawsze pierwszą rzeczą, którą wykonuję po instalacji systemu to wyłączenie autorun''u, to chyba jedna z najczęstszych dróg infekcji.

andrzej76

Masz zapewne w ustawieniach antywirusa zaznaczone by pytała czy neutralizować zagrożenia , zmień( z aktywne na- nieaktywne ) i po kłopocie będzie sama to robiła.
andrzej76 napisał(a):Masz zapewne w ustawieniach antywirusa zaznaczone by pytała , zmień( z aktywne na- nieaktywne ) i po kłopocie będzie sama to robiła.

Tam jest tylko " Zapytaj przed neutralizacją wirusów przy pełnym skanowaniu ". W poprzednim moim poście napisałem, że nie wykonywałem pełnego skanowania a jedynie skanowanie na żądanie (na folderze) Wink.

andrzej76

fantom napisał(a):Tam jest tylko "Zapytaj przed neutralizacją wirusów przy pełnym skanowaniu".


A jak masz tam zaznaczone - aktywne? Jeśli tak to i tak zmień na nieaktywne i zeskanuj jakiś folder z malware na żądanie , sprawdź czy będzie pytać.

Tak ma być i nie powinna pytać , mnie nie pyta a skanowałem na żądanie niedawno folder z 800 malware w teście.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

andrzej76 napisał(a):A jak masz tam zaznaczone - aktywne? Jeśli tak to i tak zmień na nieaktywne i zeskanuj jakiś folder z malware na żądanie , sprawdź czy będzie pytać.

Tak ma być i nie powinna pytać, mnie nie pyta a skanowałem na żądanie niedawno folder z 800 malware w teście.

Może jakiś błąd w opisie Tongue

Sprawdzę przy okazji Smile

andrzej76

Spoko , sprawdź. Ogólnie powiem po zainstalowaniu trzeba najlepiej kompa zrestartować bo inaczejna skanach łapie zawiechy ( było tak u mnie) inaczej i być może jak u Ciebie pyta bezsensu. Ogólnie mam wrażenie że nie jest do końca dopracowana. Ale to moje spostrzeżenia.
andrzej76 napisał(a):Spoko , sprawdź. Ogólnie powiem po zainstalowaniu trzeba najlepiej kompa zrestartować bo inaczejna skanach łapie zawiechy ( było tak u mnie) inaczej i być może jak u Ciebie pyta bezsensu. Ogólnie mam wrażenie że nie jest do końca dopracowana. Ale to moje spostrzeżenia.

Ha! Miałem to samo ze skanowaniem, a dodatkowo długo je wykonywał (na mniejszej paczce niż Twoja).

andrzej76

Ja podejrzewam że ten firewall co go dołożyli zaczyna mieszać w "miśku" coś mi się wydaje. Grin