SafeGroup

Pełna wersja: Pakiet na netbooka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
System operacyjny:
Win7 Starter (32-bit)


Zastosowanie:
Internet, głównie informacyjnie (bez jakiegoś tam hardcore''u, który zagrażałby bezpieczeństwu) + poczta, mobilny internet i częste korzystanie z nośników danych (USB)

Specyfikacja komputera (opcjonalne):
No demon szybkości to to z pewnością nie jest - netbook, Atom 1.66 + 1 GB RAM''u

Chłopaki, szukam czegoś lekkiego i w miarę skutecznego - stąd moja prośba o Wasze pomysły i podpowiedzi Smile
Mam do dyspozycji licencje na: Webroot''a Essentials, Pandę Cloud Pro i Emsi.
Do tego oczywiście w pełni licencyjnie mogę doinstalować Sandboxie i Shadow''a.
Plus skanery na żądanie.
Dodam, że odpada Avira i Comodo (za dużo pamięci i zbyt mielą mi prockiem)
Wolałbym też uniknąć MSE (skanowanie na tym netbooczku trwa wieki).

W sumie mając Shadow''a ja osobiście nie musiałbym instalować nic więcej, ale współdzielę małego Samsunga z moją narzeczoną, która ciągle marudzi, żebym jednak coś zainstalował....

Macie jakieś doświadczenia z AV, ew. AV+IS na netbookach? Za wszelkie uwagi i pomysły z góry wielkie dzięki Smile
Kingsoft Cloud.
- lekki, (sprawdzi sie idealnie)
- nie obciaza proca,
- zabezpiecza przenosne dyski,
- w miare skuteczny - w naszych testach wypada b. przyzwoicie,


Do tego mozesz dodac sanboxie.
Niech zgadnę... Samsung N150? Smile
Panda Cloud Pro, myślę że najbardziej pewny, lekki i bezpieczny. USB chroni doskonale, w testach bardzo ładnie wypada. Nic tylko polecić.


Taka sugestia - zmień w nim Win7 na xp''ka. Win7 zużywa na dzień dobry 600-800mb ram, XP ze sterownikami może z 350mb.
donq napisał(a):Niech zgadnę... Samsung N150? Smile

Trafiony-zatopiony Wink
N150 Plus Smile

McAlex

Webroot jest skrajnie lekki. Naprawdę szokująco nieodczuwalny. Natomiast panda wydaje mi się najbardziej odpowiednia pod względem ochrony. Samymi definicjami mocno kosi, dobra chmura, stosunkowo mało się myli.
Temat do zamknięcia. Dziękuję Wszystkim za uwagi Beer
Szczególne podziękowania i wielki plus dla AndrzejaBeer