SafeGroup

Pełna wersja: Defragmentacja dysków - co wybrać?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Drodzy użytkownicy!
Który z programów do defragmentacji jest według Was najlepszy, właściwie - który wybrać?
Defragglera używam od dawna, ale nie wiem czy jest to najlepszy wybór.
Czy istnieją lepsze (darmowe?) programy?

Eugeniusz

Hej,
Na Xp polecam klasykę Ultimatedefrag (starsza wersja), na nowszych PuranDefrag (freeware). Tyle że ilu użytkowników, tyle opinii...
Z własnego doświadczenia poleciłbym Auslogics Disk Defrag, u mnie sprawdza się wyśmienicie, ma bardzo przydatną funkcje optymalizacji plików. Jedyny mankament to czas defragmentacji u mnie to 1 h 15 min.
PuranDefrag.
Sam używam PuranDefrag Free Smile
Ja w domu i w pracy używam Auslogic i jestem bardzo zadowolony
ja nie używam system sobie sam dysk defragmentujeGrin
Jeśli chodzi o defragmentację partycji z systemem to sprawdzą się najlepiej takie które defragmentują też pliki systemowe (boot defrag). Z darmowych na mój gust najlepszy Puran.

Konto usunięte

W wypadku Visty / Windows 7 ja bym sobie nie zaprzątał głowę dodatkowymi narzędziami. Ten systemowy działa w tle, w idle też nieco składa do kupy... czy jest sens stosować dodatkową aplikację i angażować w nią swoją uwagę?

Eugeniusz

W dodatkowej aplikacji też można np. zaplanować cotygodniową konsolidację, może nawet wyjdziemy na tym lepiej (defragmentatory wbudowane w Windowsy nie są najlepszej jakości).
Wiesz Gieniu , myślę że przy obecnych prędkościach dysków , szczególnie tych SSD ,ten wbudowany w system w zupełności starcza.
facecik napisał(a):Wiesz Gieniu , myślę że przy obecnych prędkościach dysków , szczególnie tych SSD ,ten wbudowany w system w zupełności starcza.

Tylko, że dysków SSD się nie defragmentuje Smile.
Polecam PuranDefrag
Flash999 napisał(a):
facecik napisał(a):Wiesz Gieniu , myślę że przy obecnych prędkościach dysków , szczególnie tych SSD ,ten wbudowany w system w zupełności starcza.

Tylko, że dysków SSD się nie defragmentuje Smile.


Nie defragmentuje bo nie ma potrzeby, bo defragmentacja przyniesie odwrotny efekt ,poza tym skraca to ich żywotność .
Cytat: Wiesz Gieniu , myślę że przy obecnych prędkościach dysków , szczególnie tych SSD ,ten wbudowany w system w zupełności starcza.

Cytat: Tylko, że dysków SSD się nie defragmentuje

Cytat: Nie defragmentuje bo nie ma potrzeby, bo defragmentacja przyniesie odwrotny efekt ,poza tym skraca to ich żywotność

Chciałeś coś wnieść do sprawy, czy jak i ja nabijasz posty ?
facecik napisał(a):
Flash999 napisał(a):Wiesz Gieniu , myślę że przy obecnych prędkościach dysków , szczególnie tych SSD ,ten wbudowany w system w zupełności starcza.

Tylko, że dysków SSD się nie defragmentuje Smile.

Nie defragmentuje bo nie ma potrzeby, bo defragmentacja przyniesie odwrotny efekt ,poza tym skraca to ich żywotność .


Defragmentacja SSD nie ma sensu, bo po prostu skraca jego żywotność (co z tego, że nam ładnie wszystko poukłada, jak wykona przy tej operacji tysiące jak nie miliony odczytów i zapisów?)
Czas dostępu do każdej komórki pamięci SSD jest taki sam więc nie ma mowy o takiej sytuacji jak na HDD, że np. plik jest w 5 częściach; jedna na początku dysku, dwie na końcu dysku i dwie w środkowej części. A jak wiadomo dysk HDD inne prędkości ma w poszczególnych obszarach dysku + do tego dochodzi czas przemieszczenia głowicy (to są milisekundy, ale jak HDD jest mocno zdefragmentowany to to ładnie można zauważyć np. przy ładowaniu systemu, albo przy przetwarzaniu dużej ilości plików; głowica lata tam i z powrotem a na raz wszystkiego nie jest w stanie odczytać/zapisać - system, programy dostają lekkiej zwiechy nawet bo czekają na dane z HDD, a głowica skrobie dalej Wink)

Swoją drogą na Windows 7 polecam dla HDD ten wbudowany.
Na XP mam swojego stałego faworyta...trzech do nieco innych rzeczy
- wspomniany przez Eugeniusza Ultimate Defrag Free
- Power Defragmenter
- od czasu do czasu PageDefrag do plików systemowych
Mogę jednak polecić z czystym sumieniem defragmentatory od IObit, Piriform, Auslogics i Quicksys - wszystkie wciąż rozwijane i tym samym nadające się na nowe wersje Windowsa.
Ciekawą alternatywą może być także WinContig

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Page defrag - Dlaczego ten program nie może mi zdefragmentować systemowych plików po ponownym uruchomieniu systemu?
Ze swojej strony polecam:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Changelog:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

kolon22 napisał(a):Z własnego doświadczenia poleciłbym Auslogics Disk Defrag, u mnie sprawdza się wyśmienicie, ma bardzo przydatną funkcje optymalizacji plików. Jedyny mankament to czas defragmentacji u mnie to 1 h 15 min.

Jak pierwszy raz degragmentuje się, to tak jest, ale jak się np. raz na tydzień (z optymalizacją) to będzie o wiele krócej (10-15min)
Wiem, że stary wątek Wink , ale...
O&O Defrag. Działa mi od roku w tle i automatycznie defragmentuje HDD bez spowolnien i obciążeń. Nie widze nic lepszego.

PageDefrag pracuje na 32-bitowych Win XP i Win Server 2003...taki system masz?
Stron: 1 2