SafeGroup

Pełna wersja: Wybór zestawu: FW + AV + SB ewentualnie cos jeszcze
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
System operacyjny:
Windows 7 Professional 32-bit


Zastosowanie:
Bankowość elektroniczna, zakupy w internecie (częste podawanie nr. karty kredytowej) poczta elektroniczna (Thunderbird),zwykłe przeglądanie internetu, czasami testowanie jakiegoś oprogramowania więc sandbox wskazany,


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Athlon 1,3 -1-5 Ghz
2 GB RAM-u
Przeglądarki: Główna - Opera / Dodatkowa - FF

ktośtam

Ja bym polecił taki zestaw:
Microsoft Security Essentials + SpyShelter Free + Sandboxie
Bardzo długo korzystałem z takiego rozwiązania na W7 i było naprawdę lekkie i skuteczne.
Zgadza się...nawet bez Sandboxie, ale z Online Armor z ustawionym trybem Run Safer Wink

ktośtam

Z Online Armor to i SpyShelter będzie bezrobotny Wink
Miałem oba równocześnie - darmowy OA i SS Premium...miodzio dla mnieCool

ktośtam

Nie mówię, że instalacja obydwu to jakiś problem. Ja po prostu nie widzę w tym sensu Wink
Czytając wątki w tym dziale urodziło mi się takie coś:

Privatefirewall lub TinyWall + Sandboxie+ AVG Anti-Virus Free Edition 2012

Proszę o słabe strony tego zestawu i porównanie do zestawów wyżej.
No to ja bym brał privatefirewall zamiast tinywall.
Tinywall to jednak bardziej amatorski projekt, mniej funkcji, trudniejsza obsluga...
comodo firewall+ avira
Edin napisał(a):Privatefirewall lub TinyWall + Sandboxie+ AVG Anti-Virus Free Edition 2012

Tiny to swoista "nakładka" na systemowy FW. Zdecydowanie postawiłbym na PF Wink
AVG może zarezerwować sobie momentami więcej RAMu niż MSE, jednak zarówno samym poziomem ochrony (detekcji), jak również szybkością skanowania i usuwania potencjalnych zagrożeń, nawet w wersji "free", moim zdaniem, zdecydowanie go przewyższa Beer