SafeGroup

Pełna wersja: Emsisoft Internet Security + Hitman Pro ? Co do back-up'u?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
System operacyjny:
Windows 7 64bit


Zastosowanie:
Gry Free2Play, bankowość, projektowanie grafiki


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
8 GB RAM, AMD Phenom x6 1100t, dysk SSD etc.

Emsisoft Internet Security + Hitman Pro - ?Ma to sens czy przerost formy nad treścią?

EDIT

Co do kopii zapasowych? Korzystam z acronis''a ale rozglądam się za czymś innym. Jakieś propozycje może być darmowe, może być płatne.

ktośtam

Dobre zabezpieczenie zawsze ma sens. Musisz tylko odpowiedzieć sobie, czy naprawdę potrzebujesz tak mocnego zestawu, bo EISP jest bardzo mocnym zestawem z bardzo dobrym AV, BB i HIPS''em (który potrafi czasem zdrowo sypnąć komunikatami).
Tomasz napisał(a):Emsisoft Internet Security + Hitman Pro - ?Ma to sens czy przerost formy nad treścią?

Moim zdaniem bardzo dobry zestaw, jako jeden z jego użytkowników (z kilkoma jeszcze dodatkami Smile

ktośtam napisał(a):i HIPS''em (który potrafi czasem zdrowo sypnąć komunikatami)

Potrafi, ale też nie musi - to zależy od indywidualnej konfiguracji Wink
Hitman na 100% zostaje, ale zastanawiam się czy wziąść coś w zamian za EIS? Czy zostawić?
Tomasz , a na jak długo masz jeszcze ważną licencję?
Masz jakieś uwagi względem Emsi? Coś nie tak, nie wiem, może za ciężki?
Czy zwyczajnie kieruje Tobą czysta chęć wypróbowania czegoś nowego? Wink
Zdaje się do 24 grudnia Smile
To jeszcze sporo czasu. Cóż, trudno mi cokolwiek sugerować, bo gdy chodzi o Emsi mogę nie być w pełni bezstronny Tongue
Oczywiście ten soft nie jest ideałem i również dostrzegam jego niekwestionowane wady, ale.... mnie osobiście jakoś pasuje najbardziej Smile
Może to sam soft, może szybki i dobry support, może polityka cenowa, a może wszystko po trochu.
Mnie osobiście AVG kompletnienie odpowiada (choć oczywiście nie znaczy to, że uważam go za zły pakiet) i z pewnością Emsi bym za niego nigdy w życiu nie zamienił Grin
Jeśli jeszcze nie używałeś to w ramach przetestowania polecam chociażby F-Secure czy NISa - ja dałem ostatnio którąś już z rzędu szansę tym programom i przyznam, że tym razem nie tylko nie zawiodły, ale również miło mnie zaskoczyły Smile
Co do kopii zapasowych? Korzystam z acronis''a ale rozglądam się za czymś innym. Jakieś propozycje może być darmowe, może być płatne. (Wyedytowałem temat i pierwszy post)

Eugeniusz

Macrium, Keriver Free, Clonezilla. Ostatnia propozycja to narzędzie dla geeków Tongue
Na chwile obecną kwestia backupu wygląda u mnie tak obraz systemu + sterowniki zrobiony przez ShadowProtect
Potem RollBack Rx który robi co dziennie snapshota. Jak dla mnie jest to najlepsze rozwiązanie gdyż po instalacji programów pobraniu jakiś plików musiał bym wygospodarować z kilkadziesiąt giga miejsca na kopie a z RollBackiem nie muszę sie o to martwić
Kervier Free + backup systemowy (Asus, HP, Samsung i Toshiba) Wink

ktośtam

Do backupu możesz wypróbować również darmowy Redo Backup & Restore:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wszystko ok - ale chciałbym do back-up''u soft, który pozwala na przechowywanie kopii na zewnętrznym dysku Smile

Jak wygląda narzędzie systemowe do kopii na tle innych rozwiązań? Nigdy tego nie sprawdzałem.

ktośtam

Z tego co mi wiadomo, to Redo pozwala tworzyć backup na zewnętrznych dyskach i w sieci.