SafeGroup

Pełna wersja: avast! Mobile Security 2.0
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

ktośtam

Ukazała się wersja 2.0 dość popularnego i przede wszystkim darmowego pakietu do ochrony smartfonów oraz tabletów pracujących pod kontrolą systemu Android: avast! Mobile Security .

Oficjalny komunikat AVAST Software :
Cytat: Osiem miesięcy po wydaniu niezwykle popularnego programu antywirusowego avast! Free Mobile Security, mamy przyjemność odostępnić użytkownikom, nową wersę avast! Mobile Security 2.0 dla smartfonów z systemem Android i tabletów. Wyposażona w nowe dodatkowe funkcje anty-theft (przeciwko kradzieży) najnowsza wersja programu antywirusowego avast! Mobile Security 2.0 jest z pewnością najlepszym darmowym rozwiązaniem zabezpieczającym dla systemu operacyjnego Android na rynku. Można go pobrać ze sklepu Google Play. Zachęcamy do dzielenia się tą wiadomością z przyjaciółmi! Dziękujemy.


Zmiany w tej wersji :
Cytat:
• Web-based control for Anti-Theft
• Network Meter
• SiteCorrect - autocorrect of mistyped URLs
• Scanning of incoming messages
• Real-time protection (on-exec scanning) of apps
• Improved user interface for tablets
• avast! Widget
• The shield control UI to fine-tune on-access security setup
• Grayscale notification icon configurable from settings


Zrzuty ekranu(źródło: Google Play):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Pobieranie(Google Play):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ma ktoś go z tego forum zainstalowanego ? jak tak prosiłbym ładnie, aby napisał czy mocno obciąża telefon.
musialdo napisał(a):Ma ktoś go z tego forum zainstalowanego ? jak tak prosiłbym ładnie, aby napisał czy mocno obciąża telefon.


test antywirusów:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ktośtam

Twoja stara : w teście, do którego linkujesz, nie ma uwzględnionej wersji 2.0.
Cóż, avast zawsze był lekki czy to na komputerze czy na tel, zdziwiłbym się gdyby w tej wersji było inaczej.
Twoja stara napisał(a):Cóż, avast zawsze był lekki czy to na komputerze czy na tel, zdziwiłbym się gdyby w tej wersji było inaczej.

"Lekki" to pojęcie względne - wiele zależy jednak od konfiguracji sprzętowej Wink
Przede wszystkim RAM! Jeżeli ma się 512MB lub więcej, to wtedy nie powinno w ogóle się go czuć.
musialdo napisał(a):Ma ktoś go z tego forum zainstalowanego ? jak tak prosiłbym ładnie, aby napisał czy mocno obciąża telefon.


Mam go zainstalowanego od kilku miesiecy. Zuzycie procesora i baterii jest znikome, skanuje szybko. W stanie spoczynku aplikacja na moim smartphonie zuzywa ok. 20 MB RAM-u przy zuzyciu procesora ponizej 1%. Natomiast w trakcie skanowania dochodzi do 26 MB RAM-u zas zuzycie procesora siega 32% (mierzone programem WatchDog). Po aktualizacji program wyglada jeszcze ciekawiej i ma wiecej opcji. Na dwurdzeniowym procku 1.2 GHz z 1 GB RAM-u wszystko chodzi plynnie.
Avast Mobyle Security należy do najlepszych.
Sam go mam na smartfonie nie zamula skutecznie wykrywa .
Fr3shMak3r napisał(a):Avast Mobyle Security należy do najlepszych.
Sam go mam na smartfonie nie zamula skutecznie wykrywa .


A gdzie ty na tym swoim Androidzie łazisz, że ma ci tak dużo do wykrywania?Craze
Mam pytanie do użytkowników Avasta i modułu Anti- theft
Ile wam ten moduł waży na telefonie?
bo mi prawie 5MB ze zmianą nazwy tego modułu a u Kobiety na telefonie anty-theft pod niezmienioną nazwą niecałe 2MB
Z wagą procesów w pamięci różnie bywa, na pewno nie wpływa na to nazwa. Zmienia się ją ze względu na utrudnienie złodziejowi lokalizacji modułu antykradzieżowego.
No tak ale aż taka różnica?
Na forum android wiara podaję wagę ok 1,6MB u mojej Kobiety 1,7 a u mnie prawie 5MB!!

Wysyłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk 2
Jak uruchomisz ponownie telefon, to wartość ta powinna ulec nieco zmianie. Poza tym jeżeli twój telefon ma więcej pamięci od niej, to proces będzie zabierał więcej pamięci.
Po restarcie dalej taka sama wartość...

Wysyłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk 2
I use it on a "weak" phone with the anti-theft and it only use 15mb my ram is 280.

ktośtam

Dostępna jest nowa wersja avast! Mobile Security: 2.0.4304 .

Lista zmian:
Cytat:
• Simplified Anti-Theft setup
• New Anti-Theft user interface
• Improved uninstall protection of apps
• File Shield (also scans downloads)
• Full activity log
• Option to disable sending SMS to avast! Account
• Folder scanning
• Vietnamese localization


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]