SafeGroup

Pełna wersja: mało miejsca na dysku C
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
witam
coś mi zapchało dysk c
cc cliner nie pomógł, coś zjadło 4giga w jedną noc. System windows vista.
avast nic nie wykrył ad-adware wykrył to: trojan.win32.generic.pak!cobra co już usunąłem ale nic nie pomogło
nie ma też żadnych nowo utworzonych plików na C
Do zarażenia doszło najprawdopodobniej przez nośnik usb. żona na swoim laptopie ma podobny problem od dawna a wczoraj zgrywała coś swoim penem z mojego kompa, myślicie że coś mogło przeleź tą drogą?

LOGI
OTL:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Extras

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


AD-report

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


proszę o pomoc Smile

szukajek

ps. program odkurzacz odzyskał 3giga ale system pokazuje że są 2giga wolne
i taka ciekawostka mam wyłączone dźwięki windows a mimo to przy starcie włącza się theme windowsa mimo że wcześniej tego nie miałem
Kurde...to jakieś nieporozumienie chyba...coś natychmiast z tego do usunięcia i jak mniemam to będzie Avast i Ad-aware
Cytat: PRC - [2010-09-07 17:12:02 | 002,838,912 | ---- | M](AVAST Software) -- C:\Program Files\Alwil Software\Avast5\AvastUI.exe
PRC - [2010-09-07 17:11:59 | 000,040,384 | ---- | M](AVAST Software) -- C:\Program Files\Alwil Software\Avast5\AvastSvc.exe
O4 - HKLM..\Run: [Ad-Aware Antivirus]D:\programy\AdAwareLauncher.exe (Lavasoft Limited)
O4 - HKLM..\Run: [Ad-Aware Browsing Protection]C:\ProgramData\Ad-Aware Browsing Protection\adawarebp.exe (Lavasoft)
[2012-08-21 14:36:07 | 000,000,000 | ---D | C]-- C:\ProgramData\Symantec
[2012-08-21 14:35:55 | 000,000,000 | R--D | C]-- C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Norton Security Scan
[2012-08-21 14:35:55 | 000,000,000 | ---D | C]-- C:\Windows\System32\drivers\NSS
[2012-08-21 14:35:55 | 000,000,000 | ---D | C]-- C:\Program Files\Norton Security Scan
[2012-08-21 14:35:55 | 000,000,000 | ---D | C]-- C:\ProgramData\Norton
[2012-08-21 14:35:55 | 000,000,000 | ---D | C]-- C:\Windows\System32\drivers\NSS\0307020.005
[2012-08-21 14:35:50 | 000,000,000 | ---D | C]-- C:\ProgramData\NortonInstaller

Poza tym toolbar Babylon, automatyczne aktualizacje programów Adobe i zgoda na ich połączenia z siecią...to wszystko jest niepotrzebne.
A propos miejsca na dysku...a sprawdziłeś czy nie utworzył się automatycznie punkt przywracania systemu?...a może plik Hiberfile.sys?

ktośtam

Polecam użycie, któregoś z tych narzędzi:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

one pokażą, co zajmuje tyle miejsca.
ichito napisał(a):Hiberfile.sys



tak jest ten plik. Był widoczny na C, ale teraz go nie widzę mimo że mam ustawione "pokazuj pliki ukryte" a skanowałem system takim programem top1000i ten program pokazywał że Hiberfile.sys jest na C: jak go znajdę to usune ale dziwne że go nie widzę

ej panowie to ma sens Suspicious Komputer był zostawiony na około 10 godzin w bezruchu możliwe że system sam przeszedł w stan uśpienia i utworzył się ten Hiberfile.systylko teraz albo Odkurzacz go usuną albo się gdzieś zakamuflował
zaraz wkleję nowe logi

ktośtam

Nie musisz go usuwać ręcznie.
Wywołaj wiersz poleceń a uprawnieniami Administratora i wykonaj komendę:
Kod:
powercfg -h off

Eugeniusz

Zainstaluj WinDirStat, przeskanuj C: i pokaż zrzut ekranowy wyników skanowania.
Eugeniusz napisał(a):Zainstaluj WinDirStat, przeskanuj C: i pokaż zrzut ekranowy wyników skanowania.

czekaj czekaj bo Ktośtam jest geniuszem Smile

Nowy LOG z OTL

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

jeżeli jeszcze widzicie jakieś śmieci i macie pomysł jak je usunąćSmile

Eugeniusz

W logu jest zapis że na C: zostało 2GB miejsca. Trochę mało Sad
Zainstaluj CCleanera i po prostu przeczyść sobie system. To podstawowa porada.
Tak jak mówi Eugeniusz - CCleaner oraz pobierz Kingsoft PCDoctor:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Przejdź do zakładki Cleaneri w zakładce Junk Cleanerrozpocznij skanowanie śmieci. Po zakończeniu skanowania w na dole zaznacz Select Alli kliknij Clean . Potem przejdź do zakładki Privacy Cleaneri także wykonaj czyszczenie.


Następnie przejdź do zakładki Large Filesi rozpocznij skanowanie. Przedtem koledzy dawali programy do sprawdzania, co tyle zajmuje, ale z tego co widzę nie używałeś jeszcze ich.

Wyłącz i włącz przywracanie systemu.

Masz zainstalowane i działające jednocześnie real-time DWAantywirusy! Usuń albo Emsisoft, albo avasta.
Jeszcze jedna sprawa: sprawdź ile zajmuje Ci miejsca przywracanie systemu, możesz usunąć stare punkty przywracania, albo wszystkie nawet.
buri: gdzie się to sprawdza i jak to usuwać?
kamil10506: CClinera mam już ściągam to co dałeś w linku
Eugeniusz: po usunięciu Hiberfile.sys wzrosło do 5
ktośtam: dzięki za dobry trop i poradySmile

w dalszym ciągu emsisoft sobie skanuje niestety muszę mu przerwać bo za 20minut wychodzę do roboty:/
szukajek napisał(a):buri: gdzie się to sprawdza i jak to usuwać?
kamil10506: CClinera mam już ściągam to co dałeś w linku
Eugeniusz: po usunięciu Hiberfile.sys wzrosło do 5
ktośtam: dzięki za dobry trop i poradySmile

w dalszym ciągu emsisoft sobie skanuje niestety muszę mu przerwać bo za 20minut wychodzę do roboty:/

W CCleaner jest taka opcja, zostawia ostatni punkt dla bezpieczeństwa. Nie pamiętam menu na pamięć, zobacz w zaawansowane.
Cytat: kamil10506: CClinera mam już ściągam to co dałeś w linku

W CCleanerze zakładka Narzędzia --> Przywracanie systemui tam usuń wszystkie. Ostatni dla bezpieczeństwa nie jest na liście, więc luzik.
ten twój program stwierdził ze aby go wyłączyć muszę przepisać kod z obrazka, jeden z tych w stylu uja widać czy to 8 czy może 0. Więc ja mu podziękowałem i pocisnąłem usuń Smile

CClinerze mam to:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


najnowszyLOG z OTL:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Myślę że sytuacja została opanowana

dziękuję wszystkim za chęć i pomoc, może kiedyś się spotkamy to będzie małeBeer a tymczasem miłego dnia dzięki paSmile
Zwróć uwagę jeszcze, jak duży masz plik wymiany
Cytat: 6,21 Gb Paging File | 4,64 Gb Available in Paging File | 74,62% Paging File free

widzisz ile wolnego miejsca do odzyskania?...jeśli nie grzebałeś tam nigdy, to domyślnie będzie regulowany przez system, więc raz zajmie więcej miejsca a raz mniej. Najlepiej wg mnie ustawić na sztywno czyli taka sama wartość minimalna i maksymalna...jeśli ustawisz na 2 góra 2,5 giga to w zupełności wystarczy.
ichito napisał(a):Zwróć uwagę jeszcze, jak duży masz plik wymiany
Cytat: 6,21 Gb Paging File | 4,64 Gb Available in Paging File | 74,62% Paging File free

widzisz ile wolnego miejsca do odzyskania?...jeśli nie grzebałeś tam nigdy, to domyślnie będzie regulowany przez system, więc raz zajmie więcej miejsca a raz mniej. Najlepiej wg mnie ustawić na sztywno czyli taka sama wartość minimalna i maksymalna...jeśli ustawisz na 2 góra 2,5 giga to w zupełności wystarczy.

Ja proponuję przerzucić ten plik na drugą partycję jak masz i będzie jeszcze więcej miejsca. Windows to dziwny system i potrzebuje trochę luzu na głównej partycji, aby działać sprawnie.

ja to akurat bym tu nie zmieniał nic, bo inna partycja i tak jest na tym samym fizycznym dysku, więc prędkość odczyty/zapisu z tego powodu jest taka sama, a na systemowym i tak będzie nieco lepsza, bo to ze względu na literę dysku...Windows tak ma przecież, że sprawniej czyta z zewnętrznych części dysku i dlatego tam nawet lokuje dysk systemowy.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie rób mi takich wywodów proszę ... wiem o tym bardzo dobrze. Tym sposobem można jednak uzyskać sporo miejsca, to nie nasza wina, że Win ładuje jak głupi wszystko do pliku wymiany. Większy luz na dysku C: może dać więcej niż bliższe położenie pliku wymiany przy "środku dysku".
Buri...weź nie imputuj mi, że próbuję Ciebie czy kogokolwiek traktować protekcjonalnie...gdybym zamiast tego, co już jest napisał zwyczajnie "Buri, nie masz racji, bo nie zawsze tak jest" to Ty pewnie będziesz wiedział, w czym rzecz, ale możliwe, że autor wątku już nie...część użytkowników po prostu takich rzeczy nie wieSmile
Dysk systemowy, o którym mówimy to 48 giga, a udało się odzyskać jakieś 12-15% jego miejsca czyli jest już więcej, niż krytyczne dla Windowsa 5%, przy którym zaczyna wariować czasem...zamiast pliku wymiany, to na inny dysk przeniósłbym część programów np. programy narzędziowe, graficzne, gry - mam tak u siebie i działa.
panowie tylko spokój nas uratujeSmile
czyli zalecacie że mam postąpić zgodnie z tą instrukcją

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

?
mój plik wymiany ma 3369MB zmienić go na 2500MB tak?

A jak z przenosinami tego pliku na inny dysk, bo w sumie mam dwa dyski, jak go przenieś i jeżeli coś pójdzie nie tak to jak go przenieś z powrotem?

Smile
Stron: 1 2