SafeGroup

Pełna wersja: zestaw dla nałogowego gracza
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
System operacyjny:
Windows 7 64 bit HP, ale za nie długo będę testował ósemkę


Zastosowanie:
zakupy na allegro raz w miesiącu, bankowość dwa razy w miesiącu = allegro + rachunki,facebook, przeglądanie stron czy for, gry online przede wszystkim, programy typu STEAM czy Origin


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
i7, 8 GB, GTX670, SSD Crucial M4 128GB, GB UD-5


Witam serdecznie

Jestem nałogowym graczem gier online, który poszukuje lekkiego, ale jak najbardziej skutecznego pakietu Inernet Security. Potrzeba mi tylko dobrego antywirusa i firewalla. Ochrona przed spamem, poczty, komunikatorów, wirtualne klawiatury mnie nie interesują.
Na śmieci wybrałem sobie program od Malwares Bytes.
Może to być jakiś dla średnio zaawansowanych pakiet. Wszędzie wszyscy polecają Noda, Nortona i Kasperskiego.
Który z nich wybrać ? Tutaj wyczytałem, że Norton jest lżejszy od Kaspra. Tylko jak wygląda sprawa ze skutecznością tych dwóch programów ?
Nigdy nie miałem tych programów (miałem do tej pory Avasta). Czy faktycznie Kaspersky jest tak obciążający ?
Sam już nie wiem co wziąć...a może coś innego ? Jednak skłaniałbym się do tych trzech programów.

Może i mam dobry komputer, ale szczerze nie lubię softu, który jest ciężki.


Pozdrawiam,
Paweł

McAlex

Nałogowy graczWink
Masz zapewne dużo do czynienia z crackami?
Kaspersky jest ciężkawy, Norton bardzo lekki, Eset też nie sprawia problemów.
Dla graczy jednak polecam Trustporta, Avg lub F secure. A to dlatego,że programy te mają dobrą wykrywalność " z definicji" , alertują tylko wtedy kiedy trzeba , potrafią sobie radzić z nienzanymi zagrożeniami i są do tego lekkie.
W zasadzie masz dobry komputer, każdy program winien działać lekko Grin
Do tego można dołożyć Sandboxie i tyle z mojej strony .

Apocalypse

Nie lepiej zamiast płatnego wydać kasę na nową grę? :-).
Blunder napisał(a):Potrzeba mi tylko dobrego antywirusa i firewalla

Firewalla masz dobrego w 7-mce. Ewentualnie PC Tools. Antywirus - Avira, MSE.
Z tych trzech co wymieniłeś to raczej albo Kasper albo Norton. Przydałby Ci się jednak jakiś Hips, więc raczej Kasper.
Ja bym strzelił Comodo ale raczej dla graczy problematyczne będzie.
Masz dysk SSD, więc odradzałbym Kaspra, tym bardziej że jego skuteczność też nie jest najwyższa..
Norton to raczej automat - przyjemny w użytkowaniu, ale automat Smile
Proponowałbym Emsisofta i masz wtedy spokojną głowę. No ale bardziej doświadczeni koledzy pewnie coś doradzą ewentualnie Wink

Edit:
Comodo ma przecież tryb gracza, więc nie sprawi problemu Smile
McAlex napisał(a):Nałogowy graczWink
Masz zapewne dużo do czynienia z crackami?


Nie, ciężko grać w gry online na crackach Wink


Co do alertów w czasie grania, to raczej nigdy nie miałem jakichś problemów.

X26 - tak czy siak tego typu zakup muszę zrobić Smile


Wiecie co...poczytałem tutaj na forum o Nortonie i widziałem niezbyt dobre opinie na temat skuteczności Nortona.
Może jednak dla świętego spokoju wezmę Kasperskiego ? Wszysscy go polecają, a w testach zawsze mieści się w pierwszej trójce.


No chyba, że Norton na tyle jest lekki i dobry w"domowych" warunkach, że wybór Kasperskiego jest nieopłacalny ?

krisbtm - czy ja o czymś nie wiem ? Antywirusy inaczej pracują na tych dyskach ?

McAlex

Blunder napisał(a):Nie, ciężko grać w gry online na crackach


W sumie takLol

Apocalypse

Blunder napisał(a):Wiecie co...poczytałem tutaj na forum o Nortonie i widziałem niezbyt dobre opinie na temat skuteczności Nortona.
Może jednak dla świętego spokoju wezmę Kasperskiego ? Wszysscy go polecają, a w testach zawsze mieści się w pierwszej trójce.


Tylko tam wcześniej ktoś pisał, że masz dysk SSD a Kasper coś tam cały czas mieli i zapisuje na dysku (na SSD powinno być zapisywane i odczytywane jak najmniej informacji). Zastanów się. Myślę, że w sygnaturach nie ma za bardzo różnicy między Kasprem a Nortonem...

ktośtam

Ja bym Ci proponował przyjrzeć się nieco bliżej Nortonowi, bo to naprawdę bardzo dobry program.
I co z tego, że Kaspersky jest w czołówce w większości testów - mają kasę, to są w czołówce, niektórzy wolą wydawać pieniądze na reklamę niż inwestować w rozwój programu Wink
Kod:
AVG Free-IS / MSE / F secure + SS Premium / Zemana + Sandboxie (przeglądarka+niepewne pliki) + EMET

Jeśli jesteś za routerem to bym olał jakiś pro firewall i nauczył się do wbudowanego w Win blokowania tego czego chcesz. Ze swojego doświadczenia wiem, że najbardziej denerwują antyloger/hips gdyż gry sieciowe często aktualizują pliki i trzeba od nowa reguły tworzyć. Automaty polecane wyżej też mogą być, ale uwierz mi ja w domu postawiłem bratu AVG IS + EMET + UAC max + konto zwykłego użytkownika i zero problemu - wcześniej był jeszcze SS Premium ale nie ogarnęli tego domownicy Wink
Blunder napisał(a):Wiecie co...poczytałem tutaj na forum o Nortonie i widziałem niezbyt dobre opinie na temat skuteczności Nortona.
Może jednak dla świętego spokoju wezmę Kasperskiego?
Nic bardziej mylnego Wink

Podobnie jak ktośtam , ja również polecam bliższe przyjrzenie się NIS-owi - soft ze wszech miar zasługuje na uwagę, a w bieżącej odsłonie na szansę (zawsze masz trial)

Blunder napisał(a):Wszyscy go polecają, a w testach zawsze mieści się w pierwszej trójce.
Swoim marketingiem Kaspersky z pewnością zostawia konkurencję w tyle Grin
I prawie zawsze jest w pierwszej trójce zawsze komercyjnychtestów Wink
X26 - hmm to niedobrze. Faktycznie dyski SSD zużywają się tylko przez zapis. Tylko to mielenie jest cały czas czy jak np. włączę skanowanie dysku ?

buri - niestety nie jestem za routerem

Miquell - okej, tylko dlaczego są opinie, że NIS trochę przepuszcza ?


Dobrze podsumowując, może jednak się skuszę na Symanteca. Tylko powiedzcie mi (wiem, że to trudno określi i różne przypadki chodzą po ludziach) czy jest duża różnica w domowych warunkach pomiędzy Kasperskym, a Nortonem ?


Chyba, że Kasperskiego zainstalować na HDD ? Czy to bez różnicy ?
Nie rozumiem czemu się uparłeś na Kaspra.. są lepsze softy.. i nie koniecznie płatne..
Ze swojej strony polecę Ci produkty TrustPorta i Pandy. Trustporta używam na stacjonarnym (i5-2400,4GB RAM, Zotac 470gtx) i nie zauważyłem żeby choć trochę zamulił grając załóżmy w CoDa MW2, BFa3. Pandę Cloud mam na laptopie, i sobie chwalę; prockiem nie szarpie, jest megalekka. Licencję na wersję Pro nie jest ciężko wyhaczyć.
Z tym że zapora Pandy jest słaba.. i tu przydaje się coś zewnętrznego..
A ja polecam ze swojej strony w całości darmowy pakiet:

Avira free, Trusteer Rapport, Firewall wbudowany w Windows 7.

Na żądanie:Malwarebytes, Hitman Pro, Trend Micro HouseCall.

Dodatek : Mcafee Site Advisor


Mój kolega, który dużo gra ma podobny zestaw i jest zadowolony.



Avira free(bardzo dobrze wykrywa spyware i śmieci na stronach www typu exploity)

Trusteer Rapport(lider jeśli chodzi o ochronę bankowości elektronicznej, allegro, facebook itp. Chroni m.in przed keyloggerami, Trojanami kradnącymi hasła Zeus itd, nawet jeśli system jest zainfekowany).

Firewall : Wbudowany w windows jest dobry. Poza tym grasz w gry Online i przy innym firewallu będą troszkę większe lagi.

Trend Micro HouseCall(świetnie wykrywa nowe zagrożenia, choć w testach komercyjnych tego nie widać i uzupełnia pozostałe programy).

Dodatek : Mcafee Site advisor. Wykrywa fałszywe strony, malware itd.


A jak pakiet to: Norton
Kaspersky muli w grach, zauważalny spadek fps, pamiętam próbowałem coś w nim poustawiac dodać gry do wykluczen itp. nic to nie dawało. Wpadłem na Nortona i powiem, że to pakiet idealny dla gracza. W grach żadnej różnicy czy z Nortonem czy bez. Testowane na 7-letnim kompie. Co do skuteczności, polecam przeczytać więcej testów i nie sugerować się jakimś tam jednym teścikiem. Najlepiej zainstaluj sobie triale obu programów i przetestuj na własnej skórze. Kaspersky ogólnie wygląda na dobry program i skusiłbym się na niego gdyby nie to obciążenie jakie generuje i przez to po prostu u mnie spada gdzieś na sam koniec kolejki antywirusow które mógłbym wrzucić na swój system.
krisbtm - nie uparłem się, chciałem tylko wiedzieć czy ewentualnie warto w imię dobrej/bardzo dobrej skuteczności aż tak sobie obciążać komputer.

ELWIS1 - dobra, dowalę sobie jeszcze Mcafee Site Advisor i Hitman Pro.

Co do zapory - serio ? Ja jeszcze pamiętam czasy żeby instalować wszystko co ma w nazwie "firewall", bo systemowy jest dziurawy SmileCiężko w mi to uwierzyć, ale mniejsza z tym.

Gdzieś są jakieś testy w których widać różnicę między systemowym, a zewnętrznymi FW ? Generalnie lagów nie mam, ale jeśli zmniejszy się ping to czemu nie. Tylko chciałbym coś na ten temat więcej wiedzieć <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->

grzechu1999 - taka wypowiedź mi się podoba, w takim wypadku biorę NISa. Co to testu - to nie był test. To były wypowiedzi na tym forum w temacie o Nortonie IS 2012 Wink Dlatego się przestraszyłem, jak zacząłem czytać, że trochę przepuszcza.

Czytałem tutaj na forum, że jest trail na 180 dni NISa. Lecz nie widzę go na stronie. Promocja jest nadal aktualna ?


Tak czy siak bardzo Wam dziękuję za pomoc w wyborze !
Norton IS ma w sobie firewall więc raczej zbędny dodatkowy pakiet - jak dobrze pamiętam jest tam moduł od filtrowania ruchu.

Apocalypse

Kasper mieli dyskiem cały czas bo ma włączone różne moduły które coś tam w tle skanują. Norton jest pod tym względem lepszy. Ja bym brał NISA. Najlepiej właśnie zainstaluj sobie triala i zobacz czy Ci pasuje. Decyzja należy do Ciebie ale zarówno Kasper jak i Norton to raczej czołówka wśród płatnych...
Ja od siebie polecę Webroota. Do gier się nada z racji swojej lekkości. Zostaje kwestia jego skutecznościWink
Stron: 1 2