SafeGroup

Pełna wersja: Pożyteczne gadżety na ekran :)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Pewnie niejednokrotnie zdarzyło się Wam, kiedy ktoś was chciał podpatrzyć...kiedy nie robiliście nic specjalnie ważnego, a dobrze by było, by wrażenie było wprost przeciwne...kiedy macie ochotę odpocząć bez wzbudzania podejrzeń...no właśnie dlatego wymyślono pożyteczne gadżety, które pokazują na pulpicie, że jesteśmy bardzo zajęci albo nasz komputer robi coś ważnego Grin
Wszystkie programy są darmowe i obsługują systemy Win XP i powyżej.

Pierwszy z nich to klasyczny "ściemniacz" - nazywa się Fake Progress Bar , a jego zadaniem jest pokazywania paska postępu z nieistniejącej akcji. Programik jest konfigurowalny i można ustalić sobie tytuł okna, nazwy wykonywanych czynności, ikonkę widoczną w okienku. Z tej ikonki właśnie dostajemy się do ustawień programu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Strona programu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Kolejny to program pod nazwą BlueScreen Screen Saverautorstwa ni mniej, nie więcej jak Marka Russinovicha - autora znanych narzędzi do Windowsa Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Strona programu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ostatni z proponowanych gadżetów - Desktops- jest najbardziej rozbudowany, ponieważ oferuje utworzenie do 4 alternatywnych pulpitów (w tym jeden bazowy)...w pozostałych trzech nie ma dostępu z ikonki w trayu do okna programu. Oczywiście nie jest to tylko klasyczny "ściemniacz", ale bardzo przydatny program, ponieważ na każdym z pulpitów możemy tworzyć dowolny, osobny zestaw ikon dzięki czemu możemy przełączać się między niejako profilami użytkownika...osobno do pracy, osobno do zabawy, itp. Ale faktycznie program może wybawić nas z opresji również i w bardziej niewygodnych dla nas sytuacji Smile
Między pulpitami/profilami przełączamy się za pomocą skrótów klawiaturowych

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dzięki za namiary na Deskopts Grin

McAlex

Ja również dziękuję. Smile
Ja tam mam odpaloną konsolę albo kilka pod Linuksem i każdy się boi dotknąć Wink

Tego Screen Saver miałem swego czasu i wygląda bardzo ładnie.
Ja dwa tygodnie temu sam sobie napisałem skromny gadżet na pulpit. W prawym górnym rogu są wyświetlane wpisy - przypomnienia. Tzw. żółte karteczki dostępne w systemie mnie nie zadowoliły. Chciałem mieć kolorystykę taką samą jak styl Firefoxa DeepDark i tak się stało Wink
A jak to technicznie jest rozwiązane? Banalnie Grin Plik programu w autostarcie a wpisy w pliku html, w Moich dokumentach. Czemu plik html? Bo można manipulować stylami - kolorystyka tła, czcionki itp (edycja w notatniku). Odświeżenie po kliknięciu w zapiski (w przypadku dodania nowego wpisu).

[Obrazek: gadzetpulpit.JPG?psid=1]
Mnie żaden ficzer nie cieszył jak ten Grin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Quassar napisał(a):Mnie żaden ficzer nie cieszył jak ten Grin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Przy nim nie da się pracować na komputerze. Grin
W tym dodatku na pulpit pewnie są jakieś pup-y zaszyteFacepalm