SafeGroup

Pełna wersja: Wysokie zużycie procesora..
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, mam problem z firmowym komputerem:
- Dell Latitude E6400
- System: win 7 Enterprise x64
- 4 GB ram
- dysk SSD
- procek: P9600

otóż strasznie mieli mi procesorem ;/ w menadżerze zadań pokazuje, że "proces bezczynności" zużywa 70-90% proca..
ale z tego co wyczytałem, to proces ten pokazuje ile proca jest wolnego..
więc w czy może być problem ?

Apocalypse

Co znaczy mieli procesorem? Wiatrak chodzi cały czas? Jakieś inne informacje? Zabezpieczenia?
Zużycie procesora jest na poziomie 70-90% gdy nic nie robię. Wiatrak też chodzi cały czas - bok obudowy strasznie grzeje..
Zabezpieczenia, to MS Forefront i zapora win 7.. Dodatkowo skanuje sam Hitmanem pro (czysto) i MBAM teraz puściłem (mimo iż licencja nie uwzględnia zastosowań w firmach - chce jednak mieć pewność że system czysty)

Apocalypse

Wiatrak jak chodzi cały czas to ja bym spróbował jeszcze odkręcić i go przeczyścić, Na spodzie lapka. Bardzo łatwo to zrobić np. jakimś odkurzaczem a co do zużycia procka to musisz zobaczyć jaki proces to robi. Zaznaczasz w menadżerze urządzeń, żeby pokazał procesy dla wszystkich użytkowników? Potem sortowanie po zużyciu procka i zobacz czy coś tam zarzyna procka.
No właśnie tak zrobiłem i pokazuje mi, że to "proces bezczynności" tak szarpie.. wszystko inne 0-1%..

Apocalypse

Ale na tych wykresach jest pokazane, że jest używany? Bo proces bezczynności pokazuje właśnie ile jest wolne. Na jakiej podstawie twierdzisz, że mieli procesorem? Coś wolniej chodzi? Spróbuj jeszcze wyczyścić ten wiatrak. Jak chodzi cały czas to może się grzać po prostu procesor...
Właśnie ogólnie system laguje.. MBAM nic nie znalazł.. Co do procesu bezczynności - napisałem w 1 poście, iż orientuje się, że pokazuje on ile w danym momencie zasobów jest wolnych.. oglądałem na monitorze zasobów i użycie procka było faktycznie widoczne oraz odczuwalne..
Wyłączyłem chwilowo usługi SQL Servera z autouruchamiania i wydaje się być w porządku już.
Widocznie to było przyczyną, choć na pierwszy rzut wydawało mi się, że to infekcja - zwłaszcza że zabezpieczenia nie są najwyższych lotów..

Apocalypse

To zmień na wyższych lotów - proponuje CIS - dla firm za darmo też jest.
A ten SQL Server to potrzebny do czegoś jest?
No jednak problem w tym, że nie można instalować wszystkiego czego się chce.. firma narzuca dany soft i nie ma, że ktoś coś woli..
A SQL potrzebny bo siedzę w systemach Business Intelligence - hurtowni i bazy danych m.in. na produktach MS, a także Oracle i IBM..