SafeGroup

Pełna wersja: Ransomware
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
ostatni laptop zainfekował się ransomwarem prawdopodobnie pceu lecz nie uruchomiła się ta infekcjado końca gdy z jest tylko biały ekran tak samo na trybach awaryjny z płytki uruchomić się nie danie mogę znaleźć bot menu w phoenix bios
A możesz napisać o co chodzi po polsku?
1.Mam na laptopie jakąś infekcje
2.Żaden tryb awaryjny nie działa pokazuje się ekran wytworzony przez tą infekcje
3.BotCd nie mogę uruchomić gdyż bot menu w phoenixbios nie mogę znaleźć

Pasuje
Musisz znaleźć w BIOS wybór boot. Inaczej nie da Ci się pomóc. Jak już ustawisz boot z CD to wypal na czystym komputerze Dr. Web Cure It Live CD i przeskanuj gruntownie system lub użyj narzędzia od Kasperskiego.

Dodano: 06 wrz 2012, 18:27

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

McAlex

Biały ekran najprawdopodobniej oznacza uszkodzenie wirusa/ ograniczenie jego działania przez Firewall. Jakiego pakietu zabezpieczającego używałeś?
Messanger napisał(a):3.BotCd nie mogę uruchomić gdyż bot menu w phoenix bios nie mogę znaleźć


Otwierasz BIOS potem Advanced BIOS Features

1

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

2
Potem wybierasz First Boot device

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

3 potem cdrom

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

dzięki
wstyd się przyznać używałem tylko firewalla od sunbelta oraz Jako skaner na żądanie Mcaffe
MC a to ? To posiadaem

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

McAlex

Messanger napisał(a):MC a to ? To posiadaem

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



To skanuje tylko niektóre pliki systemuWink (oraz sprawdza ogólny stan zabezpieczeń)
McAfee się wycwanił i nie oferuje już fullskanu za free Grin
Dziękuje wszystkim komp wyczyszczony jeszcze tylko przejadę MBAM i wgramav
To czym czyściłeś?
Botowalnym antywirusem od kacpra do dr weba jakoś przekonania nie mam