SafeGroup

Pełna wersja: Awaria dysku ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam, ja wiem że prawdopodobnie to zły dział i że dosyć często pojawia się temat moje autorstwa..
Ale potrzebuje pomocy..
Otóż jak już kiedyś pisałem miałem problemy z OA pewną aplikacjom, obecnie Panda Cloud już mi resetuje system,
gdy zatrzyma się na dłuższy moment na jednym pliku w czasie skanowania..
Instalowałem system na nowo - czysta instalka, dorzuciłem Pandę i to samo ;/
Czy możliwe że jest to związane z awarią dysku ?
Jak to mogę sprawdzić by mieć 100% pewności ?

Jeśli temat nie może tu zostać, prosiłbym o przeniesienie do odpowiedniego działu.
Pozdrawiam
Kurna...nikt chyba nie wpadł, że to może być błąd dysku - albo systemu plików, albo nawet fizyczny. Powinieneś zrobić sprawdzenie dysku, najlepiej to 5-stopniowe.

Eugeniusz

krisbtm napisał(a):Otóż jak już kiedyś pisałem miałem problemy z OA pewną aplikacjom

Zapomniałeś o logach debugowania, o które Cię prosiłem Tongue
Zainstaluj HD Tune i pokaż raport SMART z zakładki Health.
Eugeniuszu ja pamiętam o nich, ale ostatnio miałem urwanie głowy.
Też nie wpadłem na to że może to być związane z dyskiem, a ostatni czasy zdarzało się że stukał..

itichto możesz sprecyzować o jakie sprawdzanie Ci chodzi ?


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Chodzi o systemowy Chkdsk.exe czyli "check disk". Szybkie skanowanie to 3 poziomy sprawdzania, pełna oferuje 5...oczywiście w obu przypadkach jest możliwość sprawdzania błędów i automatycznej ich naprawy. To czasem się sprawdza. Możesz też takie sprawdzanie znaleźć np. Puran Defrag w opcji "boot time defrag".

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

No puściłem.. mielił mielił i nic.. dalej to samo ;/
Wystarczy że puszczam skan pandą i staje dosyć szybko w miejscu..
Przepraszam,że się wetnę.Wydaje mi się,że błąd na dysku powodował by wyłączanie kompa i bez skanu Pandy.Wystarczy,że system lub użytkownik podjąłby próbę uruchomienia czy też odczytu pliku zapisanego na uszkodzonej części dysku.
Dawno temu w odległej galaktyce i tak dalej.....spotkałem się z podobnym przypadkiem,ale to był Kasperczak ,który gdy spotykał się podczas skanu ze sterami od WiFi reagował też restartem systemu. Po zainstalowaniu wcześniejszej wersji sterowników kłopot znikł.
pozdrawiam

Eugeniusz

Dysk jest sprawny.
Uszkodzony może być system plików lub to błąd programu.
Spakuj wszystkie pliki z katalogu C:\Windows\Minidump i wrzuć na jakiś serwer lub dodaj jako załączniki.
Ale tu dalej taki problem mam ;/ już pakuje i podeśle..
Albo ja jestem ślepy, albo nie mam takiego folderu..
Pliki małego zrzutu pamięci nie występują w systemach powyżej XP. Ale powinien być ślad w zdarzeniach systemowych.

Eugeniusz

krisbtm, sprawdź czy masz ustawione generowanie małego zrzutu pamięci -> kliknij PPM na mój komputer, właściwości, zaawansowane ustawienia systemu, zaawansowane->sekcja uruchamianie i odzyskiwanie)

Dodano: 14 wrz 2012, 20:17

Exploits napisał(a):Pliki małego zrzutu pamięci nie występują w systemach powyżej XP. Ale powinien być ślad w zdarzeniach systemowych.

Hmm...
Nie występują w sensie system nie potrafi ich wygenerować? To raczej nieprawda...<!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->
Może to będzie pomocne

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Na windows 7 istnieje zrzut pamięci jądra jak i mały zrzut pamięci wystarczy przestawić

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dziękuje wszystkim za zaangażowanie Smile puściłem właśnie skan CCE - ostatnio wywalił system w pewnym momencie.. Zrzut pamięci już włączony i czeka na jakiś wymuszony restart..

Skan z HD tune

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Jeśli mam czymś jeszcze przeskanować czy coś to tylko pisać..
Sprawdź co smart pisze.
Może pamięć siada? Zasilacz nie trzyma napięcia? Płyta?
A to nie ten raport cojest na screenie wyżej ? sorry ale ta dziedzina mi obca..
Dla jasności to laptop - wiem wiem też ma pamięć i płytę ;P

Dodano: 15 wrz 2012, 12:51

Coś chyba nie tak.. ustawiłem "Mały zrzut pamięci" jak na screenie, komp teraz zgasł, a tu dalej nic nie ma.. tzn. brak folderu minidump..

Eugeniusz

Dysk jest sprawny, odczyt SMART jest w porządku, powierzchnia nie jest porysowana (przy czym Victoria for Windows jest lepsza...).
Sprawdź czy w podglądzie zdarzeń jest informacja o błędzie krytycznym.
"Zgasł" w sensie całkowicie się wyłączył czy to był reset?
Ja to źle sprecyzowałem.. laptop "gaśnie".. tzn. tak jakby mu napięcie zeszło.. Prędzej zdarzyło się właśnie parę resetów, ale teraz zgasł..
I pewnie dlatego nie ma zrzutu..
Laptop
- gaśnie jak puszczę skan CCE (czyli pomiele dyskiem),
- zawiesza skanowanie pandy na dysku c,
- czasem przytnie system

Przepraszam za złe opisanie problemu,.

Dodam że wisi mi komunikat z systemu że bateria do wymiany, ale działam po kablu..

Eugeniusz

Albo za wysoka temperatura procesora, albo problemy z zasilaniem.
Sprawdź jeszcze tak pro forma pamięci memtestem.
krisbtm napisał(a):Dodam że wisi mi komunikat z systemu że bateria do wymiany, ale działam po kablu..


A bateria ładuje się po podłączeniu do sieci?
Stron: 1 2