SafeGroup

Pełna wersja: Alexowa ochrona - zestaw na starego PC.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

McAlex

System operacyjny:
Windows XP 32 bity


Zastosowanie:

Allegro, przelewy, komunikatory, Office.


Specyfikacja komputera (opcjonalne):

Intel Pentium 4 3,0 Ghz
1 GB RAM*


Czym więcej się pisze, tym mniej się wie Cool . W najbliższym czasie muszę powrócić do Windowsa. Korzystam tylko z sieci praktycznie, żadnych gierek etc. Wirusy zdarzały mi się na pendrive i to dość często (np. "przyniesione" z biblioteki). Do tego mam wyjątkowego pecha do pobieranych programów. Trafiłem np. na infekcję w legalnym pliku, której testowany Ad-Aware nie usunął, a na VT były może 3 wykrycia... (czyli uruchomiłem plik myśląc ,że jest czysty).

Mój dysk jest połączony z dyskiem brata (dwa osobne Windowsy). On ma Avg IS , który siłą rzeczy w trakcie pełnego skanu sprawdza tez i moje pliki, także nieraz był pomocny. A więc proszę o dobranie mi zestawu innego niż Avg żeby nie dublowaćLol

Jak kto woli Av, HiPS, Firewall. Lekko i skutecznie.

* podzespoły komputera zostaną kiedyśtam zmienione, ale teraz nie ma aż takiej potrzeby....
Panda Cloud Free/Pro. Lekko, bez wodotrysków, skuteczny (u mnie sprawdza się znakomicie).

ktośtam

Ja bym zrezygnował z AV i dał taką mieszankę: SpyShelter Free + MCShield + Sandboxie i HMP + MBAM + CCE (w razie infekcji) i tyle.
Polecam testowany przeze mnie zestaw Privatefirewall, SpyShelter i Sandboxie. RównieżDefence Wall świetnie mi się sprawdzał na moim poprzednim lapku wspomagany tylko skanerami na żądanie, ale jest płatny i na razie mało przyszłościowy.
Mam lickę na Online Armor Premium, aktywowana około miesiąc temu więc jeśli jesteś zainteresowany to Ci ją odstąpię.
Ja bym dał Avire free i Defensewalla.

Mogę Ci dać za darmo lickę na Defensewalla, ale musze ją poszukaćSmile

Na żądanie: Hitman, Eset Online Scanner, MBAM. Wszystkie bardzo szybkie.
Mogę chyba zaryzykować, że zestaw który mam na laptoku z 0,9 GB RAM to jeden z najlżejszych zestawów, choć niektórym może wydać się niekompletny:
Look''n''Stop i Mamutu stale w tle...zużycie jest minimalne (poniżej)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

do tego Wonderashare Time Freeze na żądanie i skaner EEK...jak komuś pasuje, to może dorzucić darmowe Sandboxie z opcją wymuszonego uruchamiania niektórych programów.
Na xp wydaje się będzie dobra moja ochrona z podpisuSmile
U mnie się sprawdza, nikogo nie namawiam

ktośtam

W sumie opcja podana przez polak900 , też jest warta rozważenia. Ja pokusiłbym się nawet o rezygnację z AV i pozostał jedynie na DWPF + skanery na żądanie i VT Uploader do sprawdzania plików z niepewnych źródeł.