SafeGroup

Pełna wersja: nasłuchiwanie?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, zaznaczam, że jestem kompletnym laikiem i nie wiem co robić. Od paru dni wydaje mi się, że coś jest nie tak z internetem - filmiki na yt długo się ładują, raz nawet zostało utracone połączenie na godzinę, później pojawił mi się jakiś skrót z pulpitem zdalnie sterowanym (tego to w ogóle nie ogarniam, pierwszy raz na oczy widzę), uaktywniła mi się kopia zapasowa i to też pierwszy raz w życiu. Po wpisaniu w oknie cmd "netstat -a" pojawiło mi się mnóstwo ikonek "nasłuchiwanie". Nie wiem czy to jest normalne. Mam ściągnięty program comodo (ściągnięty dopiero teraz) i nie wiem co dalej. Czy wszystko jest ok z tym "nasłuchiwaniem"? Gdzie mogę sprawdzić w programie comodo, że coś nie gra? Proszę o odpowiedź.
Poczytaj ten wątek...jest niemal identyczny

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Comodo samo z siebie będzie Cię chronić w ograniczonym zakresie. Musisz znaleźć źródło/proces które dokonuje nasłuchów, a z objawów można sądzić, że masz infekcję w systemie i ktoś przejął kontrolę nad Twoim komputerem. Od sprawdzenia i leczenia infekcji są tu inni bardziej odpowiedni, ale na Twoim miejscu jeśli masz dostęp do ustawień rutera, to włączyłbym filtrowanie po MAC adresach...to daje się obejść, ale proste sposoby włamania do systemu potrafi skutecznie blokować. Do tego własne silne hasło na ustawienia rutera i potem już praca z samą zaporą programową...sieć na której pracujesz jako niezaufana, a dostęp do sieci tylko dla wybranych procesów.
CMD --> netstat -ano

IP: 0.0.0.0.0 -is well
COMODO not enough Wink
not block strong attack