SafeGroup

Pełna wersja: Spyware Terminator - program od spyware i innych z HIPS
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Cytat: Spyware Terminator jest bardzo szybkim narzędziem przeznaczonym do usuwania spyware, adware, wirusów, koni trojańskich, keylogerów i innego typu szkodliwego oprogramowania z komputera. O jego szybkości świadczy fakt, że prędkość szybkiego skanowania na stosunkowo wolnym komputerze wynosi ok. 40 sekund. Terminator w porównaniu do innych narzędzi dostępnych na rynku do zwalczania szpiegów i reklam, oferuje szereg dodatkowych opcji. Jedną z nich jest skanowanie dysku w poszukiwaniu wirusów za pomocą silnika ClamAV. Program radzi sobie równie dobrze z usuwaniem plików, które są zablokowane, posiada też narzędzie do analizowania ich. Spyware Terminator pozwala również na darmową ochronę komputera w czasie rzeczywistym z możliwością konfiguracji poszczególnych opcji.


Teks zaczerpnięty z dobreprogramy.pl

Dodam jeszcze od siebie, bo tu nie dodali. Program oferuje HIPS, ochronę rejestru, zmiany plikach systemowych itp. Wykrywa nie tylko spyware, ale również trojany, adware i wiele innych, chociaż do spyware nadaję się najlepiej. Program prosty w obsłudze, oferuje pasek zintegrowany z przeglądarką, który chroni, co mogliśmy zobaczyć na pewnej stronie o którą był spekulacje na temat FP. Można również doinstalować do niego komponent w postaci ClamAV, co zwiększy jego wyniki, a także oferuję ochronę w czasie rzeczywistym, którą sprawuje program. Aktualizacja: ClamAV jest dodany do Aktywnej Ochrony.

Pozdrawiam Grin
a nie wiesz, czy wypada lepiej niż Malwarebytes Anti-Malware Free i Superantispyware Free?
ClamAV nie ma ochrony w czasie rzeczywistym ( tak wynika z opisu ).
Niestety nie znalazłem testów porównywających te programy.

Jurek

Plati napisał(a):a nie wiesz, czy wypada lepiej niż Malwarebytes Anti-Malware Free i Superantispyware Free?


Widziałem gdzieś test z udziałem Spyware Terminatora i wynikało z niego, że bardziej wykrywa trojany niż spyware. Opinie na jego temat są mieszane. Generalnie nie jest to zbyt renomowany program a nawet niektórzy uważają, że on sam jest spyware. Jest na czarnej liście:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Moim zdaniem Avast posiada dobrą ochronę przeciw spyware i dodatkowa ochrona Real Time nie jest potrzebna. Wystarczy czasem przeskanować system SASem Free.
ST kilka lat temu byl programem typu Rogue, jednak obecny ST juz nim nie jest.
Na Wilders byla mala dyskusja apropos ST:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ale jak widać na, został już z niej usunięty.
Jesli chodzi o programy antyspyware to bardzo dobrym jest najnowszy Ad-aware. Mowa o wersji pro, posiada w sobie blackliste stron, zawierajacych szkodliwe oprogramowanie. Dzieki temu nie dopuszcza do takich stron, automatycznie blokuje dostep. Skan jest szybki i malo obciaza kompaSmile
ELWIS1 napisał(a):(...) Mowa o wersji pro, posiada w sobie blackliste stron, zawierajacych szkodliwe oprogramowanie. Dzieki temu nie dopuszcza do takich stron, automatycznie blokuje dostep.(...)


Taka liste mozna miec za darmo:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Aktualizowana srednio raz na miesiac.
no ok, a w ad-aware ta lista jest aktualizowana co dzienSmile

Jurek

Rozmawialiśmy już o tym, że w Polsce najbardziej uznane programy antyspyware, to Spybot i Ad-aware a w krajach zachodnich, to MBAM i SAS. Zdecydowanie przychylam się do zachodnich preferencji. Smile

lunaticdreams

Co do tego

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Podobną funkcję u mnie pełni spyware blaster i lista jest aktualizowana kilka razy w tygodniu

co do spyware terminatora,mogę go jak najbardziej polecić,i nie jest to spyware

p!otr@$

wszystkie te antyspywery to o kant kuli rozbic działają tylko pod IE którego i tak nikt nieuzywa
p!otr@$ napisał(a):wszystkie te antyspywery to o kant kuli rozbic działają tylko pod IE którego i tak nikt nieurzywa


Jeżeli mówisz o Spybocie, to zgadzam się. Superantispyware Free i MBAM Free są o wiele lepsze Smile
A ja dla odmiany używam A-squared Anti Malware z ochroną w czasie rzeczywistym i go sobie chwalę, gdyż ostatnio ściągając plik z neta przeskanowałem go avastem i cisza, przeskanowałem a-squared znalazł trojanaGrin Dla pewności wrzuciłem na virustotal i faktycznie coś tam było. Trzeba przyznać że niemcy zrobili całkiem niezły program. Owszem zdarzają się i false positives ale program jest wszechstronnie konfigurowalny, ma dużą liczbę sygnatur (2,7 mln), strażnika pracującego w tle, aktualizacje kilka razy w ciągu dnia, do tego żadnych problemów z usuwaniem zainfekowanych plików no i działa pod Operą. Czegóż chcieć więcej?Grin

p!otr@$

ochrona w czasie rzeczywistym powinien usumąć w locieGrin
Co do Spyware Terminatora to uważam, że program, który był na tzw. czarnej liście będzie miał zawsze "coś" na sumieniu i trzeba na niego uważać bo może generować fałszywe wyniki albo nie daj Bóg pod pozorem aktualizacji sygnatur ściągnąć jakieś szkodniki na komputer. To że został on z tej listy usunięty to wcale nie znaczy że jest godzien zaufania w 100%. Po prostu zalecałbym ostrożność w przypadku tego programu. Oprócz tego program budzi skrajne emocje wśród użytkowników z przewagą negatywnych opinii, które można znaleźć pod tym adresem

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Mnie taka rekomendacja wystarcza żeby omijać go szerokim łukiem.
zgadzam się w 100% z mbm86. Jest tyle dobrych antyspywarów, po co wybierać akurat ten...
Ze strony:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


dowiedziałem się że (cytuję): "Całe zamieszenie wokół Spyware Terminatora wzięło się z tego, że jacyś holenderscy cwaniacy wypuścili swego czasu fałszywkę, którą nazwali tak samo - Spyware Terminator. Z tym że to inny program, faktycznie wątpliwej reputacji.
Na gruncie polskim zamieszania narobiła (przydatna skądinąd) lista fałszywych programów, publikowana na forum SearchEngines przez picasso. Tam wisiał sobie Spyware Terminator, co budziło wątpliwości"
picasso rzadko się myli (uważam ją za największego ekserta do usuwania wirusów z komputera), więc nie wiem czy Spyware Term. to jest taki dobry AS.
Stron: 1 2