SafeGroup

Pełna wersja: Ochrona przed phishingiem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
System operacyjny:
Windows 8 Pro

Zastosowanie:
Bankowość, zakupy na alledrogo, gry (częste logowanie się na konto battle.net), rzadko portale społecznościowe, przeglądanie internetu

Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Phenom II X6 1100T, 8 GB RAM

Obecnie korzystam z pakietu CIS w wersji 5.12 i jak wiemy niestety nie posiada on żadnego filtrowania stron internetowych a ustawianie ich DNS-ów nie wchodzi w grę.
Potrzebuję czegoś dodatkowego co uchroni mnie wyłudzaniem informacji itd. Dlaczego dopiero teraz się decyduję na coś takiego? Cóż, mój mądry brat o mało co nie zakupił w "super promocji" kodu doładowującego do WoW (link dostał na swojego mejla a strona jaka się otworzyła łudząco przypominała sklep Blizzarda).
BitDefender TrafficLight niestety nie działa na Windows 8 nawet jak się instaluje w trybie zgodności Win7.
Jaki program lub wtyczkę polecacie?
Przeglądarka z jakiej korzystam to Firefox 15.0.1
WOT jest przydatny (dodatek) oraz McAfee Site Advisor.
BitDefender TrafficLight, ale jako dodatek do Firefoksa, nie jako pełny program.

McAlex

McAfee SiteAdvisorSmile
Można także korzystać z bezpiecznej wyszukiwarki AVG

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ktośtam

Ale co mu da wyszukiwarka, jak dostanie "super ofertę" mailem?
WOT, TrafficLight jako dodatek i tyle.
ktośtam napisał(a):Ale co mu da wyszukiwarka, jak dostanie "super ofertę" mailem?

Czy ja napisałem, że ma ją traktować jako jedyne zabezpieczenie?
Nie, ja tylko rzucam pomysł na bardziej bezpieczne wyszukiwanie informacji w sieci.

Poza tym, jeżeli korzysta z klienta poczty e-mail, np. Thunderbird czy Outlook, to żaden z wymienionych programów także mu nie pomoże.

ktośtam

Ale jak otworzy link z wiadomości, to któryś program/dodatek powinien zaalarmować Wink

marsellus

Anti-phishing Domain Advisor

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie korzystamy z żadnych klientów poczty. Pocztę przeglądamy logując się przez przeglądarkę.
Dziękuję wszystkim za tyle propozycji (nie wiedziałem, że aż tyle tego jest). To jeszcze jedna prośba: który z tych programów/wtyczek najmniej spowalnia wczytywanie stron?

EDIT:
Zdecydowałem się na wtyczkę WOT oraz Anti-phishing Domain Advisor. Firefox nie muli a program jak i wtyczka RAMu nie "jedzą" Wink

Dziękuję wszystkim za rady.