SafeGroup

Pełna wersja: Konto administratora bezpieczne ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wielu z was zapewne korzysta z kont administratora jak i uważa , że jest to jak najbardziej bezpieczne, jednak prawda jest inna . Zachęcam do przeczytania artykułu :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.
czytałem dobre ten artykuł
Ja również go czytałem, uważam jednak że każdy rozsądny użytkownik PC wie że praca na koncie administratora to igranie z losem, mało obeznane w temacie osoby i tak nie zdają sobie sprawy z zagrożenia jakie płynie z pracy na koncie administratora.
Konto administracyjne jak sama nazwa mowi powinno sluzyc jedynie do wykonywania czynnosci administracyjnych, czyli zarzadzania systemem, zmianą ustawień, przyznawania praw, itp., a nie do codziennej pracy. Od dawana pracuje na koncie z ograniczeniami i nie zauwazam specjalnie niewygody, poniewaz korzystam z surun odpowiednika linuksowego sudo, co jest bardzo wygodne, pomocne.
To, że praca na koncie administratora może być niebezpieczna, to wiadomo nie od dziś. Ja jednak cenię sobie wygodę, pracuję na koncie admina, i nie miałem z tego tytułu żadnych problemów Smile
Plati mam tak jak Ty, cóż działamy z premedytacją ze świadomością skutków jakie nam grożą, to zawsze coś Wink.
Ja też od początku gdy używam PC działam na koncie admina i żadnych nieprzyjemności z tego tytułu nie miałem Smile
Plati napisał(a):To, że praca na koncie administratora może być niebezpieczna, to wiadomo nie od dziś. Ja jednak cenię sobie wygodę, pracuję na koncie admina, i nie miałem z tego tytułu żadnych problemów Smile


W 100% się z tobą zgadzam. Jeśli ktoś jest świadomym userem i nie klika w byle co na każdej stronie oraz umie interpretować komunikaty antywira czy firewalla ten nie ma się czego bać. Oczywiście ryzyko zawsze jest ale mniejsze jeśli ma się dobrze zabezpieczonego kompa+przeglądarkę inną niż IE+rozum i zdrowy rozsądekSmile Ja też od pół roku pracuję na koncie admina i jest ok. W moim przypadku siła przyzwyczajenia i wygodnictwo są zbyt duże żeby przesiadać się na konto zwykłego useraGrin
Heh a Pablosss najpierw pisze, że praca na koncie admina to igranie z losem a w kolejnym poście sam przyznaje że pracuje na koncie adminaGrin

adam_993

na Windows owszem, pracuję cały czas, ale na Ubuntu tylko w sytuacjach tego wymagających. Microsoft mógł trochę pogłówkować na bezpieczeństwem.
Cytat: Microsoft mógł trochę pogłówkować na bezpieczeństwem.

Fakt, mogli najpierw stworzyć dobre zabezpieczenia to by nie było żadnego ryzyka a nie teraz "sugerować" żeby użytkownik nie pracował na koncie admina bo inaczej zrobi sobie kukuGrin M$ jak zwykle się nie popisał.