SafeGroup

Pełna wersja: G data 99,9 % skuteczności i zwycięstwo w Av- comparatives !
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2

McAlex

Zakończył się kolejny test oprogramowań antywirusowych. Zdecydowanym zwycięzcą jest oprogramowanie Gdaty z 99,9 %detekcją. Na kolejnych miejscach Avira, Panda, Trend Micro i F secure.
Wielka klęska Webroota, który oprócz faktu iż wykazał się najmniejszą wykrywalnością, to w dodatku pomylił się 210 razy

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

*

Sumarycznie najlepiej wypadły chyba Trend Micro i Avira ( mała liczba Fp i duża detekcja) .


*zdjęcie skradzione z malwaretips.com
Będę szczery, ale te procenty to wyglądają śmiesznie. Marnej jakości coś te próbki mają, albo raczej już przestarzały towarLol
Należy zaznaczyć, że jest tylko test detekcji Wink

McAlex

buri napisał(a):Będę szczery, ale te procenty to wyglądają śmiesznie. Marnej jakości coś te próbki mają, albo raczej już przestarzały towar Lol


Najlepsze wirusy i tak są u nas w MalwareLab Grin
buri napisał(a):Będę szczery, ale te procenty to wyglądają śmiesznie. Marnej jakości coś te próbki mają, albo raczej już przestarzały towarLol

niekoniecznie, przecież tych próbek jest 240,000, więc pierwsza G Data przepuściła de facto 2400 próbek.
KaMiL napisał(a):niekoniecznie, przecież tych próbek jest 240,000, więc pierwsza G Data przepuściła de facto 2400 próbek.

GData przepuściła 240próbek
preter napisał(a):
KaMiL napisał(a):niekoniecznie, przecież tych próbek jest 240,000, więc pierwsza G Data przepuściła de facto 2400 próbek.

GData przepuściła 240próbek


Ło matko Smile2 <!-- sSmile2-->
Pierwsza dwójka to liderzy od lat, i tu się nic nie zmieniło , ale Trend Micro to duże zaskoczenie.
BTW... Ale przecież zwycięzcą jest Avira... G Data może i miała najlepszą detekcję, ale za dużo FP.
Co do Trend Micro, to rzeczywiście dziwne, bo na naszych paczkach nie pamiętam dobrego wyniku (powyżej 80%)
Zawsze wierzyłem w potencjał GDaty i powiem szczerze, że wierzę, iż za jakiś czas osiągnie 100%. Cool
facecik napisał(a):Pierwsza dwójka to liderzy od lat, i tu się nic nie zmieniło , ale Trend Micro to duże zaskoczenie.

No nie wiem, czy GData może być nazywana liderem. Wszak nie mają swojego silnika, tylko wykorzystują Bitdefendera i Avasta.
Wniosek - to nie zasługa GDaty, tylko Bitdefendera i Avasta, bo to oni pracują nad silnikami. Liderem nie może być ktoś, kto nie pracuje nad rozwojem, tylko wykorzystuje innych.

Taka moja refleksja Wink

Odnośnie samego testu. Obecnie jest on bezużyteczny, ponieważ:
1) detekcję każdego antywirusa można "poprawić" skanerami na żądanie, np. MBAM, EAM
2) zdecydowanie ważniejsza jest ochrona w czasie rzeczywistym

Dlatego nie ma co się zbytnio ekscytować powyższymi wynikami.
O rany Preter, to, że nie korzystają z własnego silnika , nie zmienia faktu ,że GDatajest liderem w tym teście nieprawdaż ?
Jeśli byśmy poszli tokiem Twojego rozumowania , to Twój lider ze stopki, także nie jest ich własnym produktem i też nie można go nazwać liderem, a niewątpliwie to jeden z najlepszych ( być moze nawet najskuteczniejszy) program AV .
Tak samo dobrze znany i ceniony produkt FIS , także nie może być liderem pomimo świetnej detekcji i bardzo szczelnej ochrony ?
Takich przykładów jak sam wiesz są dziesiątki.

McAlex

A w ogólezwiększanie detekcji MBAm etc. to nie jest żaden argument. Jesli klient płaci za licencję konkretnej firmie to czegoś wymaga. Tym bardziej niezorientowany w temacie user.

ktośtam

A ja chciałbym zwrócić uwagę na wynik MSE - 94,9%, przy jednoczesnej liczbie 0false positives.
ktośtam napisał(a):A ja chciałbym zwrócić uwagę na wynik MSE - 94,9%, przy jednoczesnej liczbie 0false positives.

Trzeba przyznać , MSE nie jest liderem detekcji , ale jak coś wykryje , to nie jest to raczej FP.
Ogólnie zacny i darmowy soft, który wystarcza świadomemu userowi.
Cieszę się, że wygrał G-data, bo używam go od 2 lat i nie zawiódł mnie jeszcze.
facecik napisał(a):O rany Preter, to, że nie korzystają z własnego silnika , nie zmienia faktu ,że GDatajest liderem w tym teście nieprawdaż ?
Jeśli byśmy poszli tokiem Twojego rozumowania , to Twój lider ze stopki, także nie jest ich własnym produktem i też nie można go nazwać liderem, a niewątpliwie to jeden z najlepszych ( być moze nawet najskuteczniejszy) program AV .
Tak samo dobrze znany i ceniony produkt FIS , także nie może być liderem pomimo świetnej detekcji i bardzo szczelnej ochrony ?
Takich przykładów jak sam wiesz są dziesiątki.

Tylko, że każdy poważny producent (obojętnie czy to programów antywirusowych, samochodów czy czegokolwiek innego) powinien korzystać także z własnych rozwiązań, a nie tylko żerować jak pijaawka na osiągnięciach konkurencji.
F-Secure wykorzystuje własną chmurę i bloker behawioralny - DeepGuard.
Emsisoft posiada także własną chmurę, bloker behawioralny oraz własny silnik.
Obaj powyżsi producenci robią coś, by udoskonalić swój produkt i zapewnić skuteczniejszą ochronę użytkownikowi. A GData? Co robi GData? GData stoi w miejscu - w kwestii wykrywania malware od wielu lat serwują ten sam odgrzewany kotlet - dwa silniki innych producentów.

Niestety, ale programy producentów nie posiadających własnego silnika nie są przyszłościowym rozwiązaniem. Dlaczego? Bo obecnie rządzi chmura i raczej nie będzie powrotu do rozwiązań bazujących tylko na ilości silników i sygnatur, bo byłoby to cofaniem się w rozwoju. Jednocześnie ciężko jest wykorzystywać chmurę, bazując tylko na silnikach konkurencji, która w takim przypadku zawsze będzie szybsza w wykrywaniu nowego rodzaju malware.

Wybaczcie ten mały Off Topic Smile

McAlex napisał(a):A w ogólezwiększanie detekcji MBAm etc. to nie jest żaden argument. Jesli klient płaci za licencję konkretnej firmie to czegoś wymaga. Tym bardziej niezorientowany w temacie user.

Z jednej strony masz rację, ale z drugiej... Zauważ co zrobił Microsoft w najnowszej odsłonie Windowsa - zintegrował MSE z systemem, jednocześnie nie dając użytkownikowi możliwości zeskanowania wybranego pliku/folderu z menu PPM. Dlaczego?

Odpowiem Tobie pytaniem. Ilu znasz ludzi, laików nie mających pojęcia o zabezpieczeniach i nie przejmujących się zbytnio tą kwestią, którzy skanują wybrany katalog bądź pendrive-a za pomocą menu PPM?
Ja takich nie znam. Większość ludzi ma to gdzieś, bo "Przecież antywirus pracuje w tle. Jeśli coś znajdzie, to mi o tym powie" cytując jednego ze swoich znajomych.

Powtórzę raz jeszcze to, o czym każdy z nas, użytkowników tego forum, doskonale wie: ważniejsza jest ochrona w czasie rzeczywistym, a nie detekcja skanera na żądanie.
Preter, zgadzam się w 100% , Gdata nic nie robi ze swoim programem od lat, inni coś dodają od siebie to prawda. Powiem więcej, nie lubię tego softu, i nawet za darmo bym go nie zainstalował , co nie zmienia faktu ,że jest liderem w tym teście Grin
kemo7 napisał(a):Cieszę się, że wygrał G-data

A to mnie rozbawiło - AV-Comparatives organizuje zawody/konkurs na najskuteczniejszy program antywirusowy.
Nagroda główna - znaczek AV-Comparatives poleca Lol

BTW. Taka myśl mnie naszła - ciekawe było by porównanie możliwości i skuteczności poszczególnych silników antywirusowych, także od strony technicznej, a nie tylko programów, które często korzystają z rozwiązań konkurencji, vide GData, Trustport etc.


Dodano: 09 paź 2012, 21:09

facecik napisał(a):Gdata (...) jest liderem w tym teście Grin

Taaaaak...
Moja racja, Twoja racja... Jedna i druga jest jak najbardziej poprawna. Zwyczajnie inne zasady wyznajemy.
Wypijmy za wolność myśli i słowa Beer

Choć zapewne będzie to jedna z przyczyn wyginięcia rodzaju ludzkiego Sad

McAlex

G Data ma przecież ochronę behawioralnąSmile jest jaka jest, ale wyłapywała trochę.Firewalla też można przestawić na tryb pytań i jeszcze w miarę w porządku prezentuje się Bankguard. Oni nie do końca stoją w miejscu, po prostu usprawniają to co jest np. zużycie pamięci. Co nie zmienia faktu, że to daleko za konkurencją. Ale wykrywalność duża.
Stron: 1 2