SafeGroup

Pełna wersja: Lekki przede wszystkim...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
... tematów podobnych pod moje wymagania jest sporo, ale chciałbym sprecyzować... prawdopodobnie docelowo na obecnym laptopie (spełniającym w 100% opcje stacjonarną) zainstalowane będą:
Appguard + Kingsoft Antivirus Cloud + Sandboxie (sporadycznie używane w przypadku mocno niepewnych programów, witryn etc.)
Co istotne, jestem za routerem (z tomato). OS Windows 7 x86 (za słuszną namową kilku osób z tego forum z powodu małej ilości RAM)
Przyzwyczajony jestem do lekkich opcji. Wcześniej był tu Eset SS i firewall z niego był na prawdę łatwo konfigurowalny i praktycznie raz ustawiony nigdy nic nie bąknął. Szukam zatem czegoś, co w miarę możliwości nie rzucałoby komunikatami przy każdym drobnym ruchu sieciowym Smile
A może swobodnie można sobie odpuścić zaporę przy wyżej wymienionej konfiguracji?

Konto usunięte

Jeżeli chcesz mieć kontrolę, to polecam PC Tools FW - nie jest już rozwijany, ale to zapora i swoje zadanie spełni, do tego to bardzo lekki program.

Apocalypse

A może przetestuj CIS 6 lub poczekaj na final?
PrivateFirewall - firewall w języku angielskim, ale prosty w konfiguracji, skuteczny i lekki
Jestem za PCToolsami...to naprawdę lekka zapora, a możliwości, choć dziwnie ukryte, to są spore. To jeden z tych programów, że im dłużej się go uzywa, tym bardziej się zaczyna go doceniać...o ile mamy ochotę na grzebanie w opcjach. Kurcze...z ThreatFire jest podobnie...czyżby każdy program PC Toolsów (Symanteka) tak ma???
PC Tools, moim zadaniem bardzo lekki firewall i ładnie chroni, blokuje wszelkie podejrzane połączenia przychodzące i wychodzące, za każdą próbą uruchomienia nowego programu pyta czy aby na pewno zezwolić na takie połączenie.
Za sugestiami większości, postawiłem PC Tools''a. Przyznam, że jego obecność faktycznie jest prawie nieodczuwalna... i również niezauważalna... przy pierwszym uruchomieniu zawołał o kilka podejrzanych operacji. System jest praktycznie świeży, więc pewnie przy instalowaniu różnych programów wyskoczy jeszcze kilka okienek, ale zdaje się, że się z tym FW polubimy Smile
Dziękuję za wszystkie sugestie, również za te, których nie przetestowałem.
Pozdrawiam!
Zaskoczony jestem, że nie został tu wymieniony F-Secure Internet Security. Również jest lekki, nie męczy komunikatami a przy tym ma bardzo dobre osiągi. W wersji 2013 nie trzeba konfigurować Firewalla, bo wspiera zaporę systemową - no chyba, że ktoś bardzo chce to może sobie poszperać w interfejsie Windowsa.Wink
Predator napisał(a):Zaskoczony jestem, że nie został tu wymieniony F-Secure Internet Security. Również jest lekki, nie męczy komunikatami a przy tym ma bardzo dobre osiągi. W wersji 2013 nie trzeba konfigurować Firewalla, bo wspiera zaporę systemową - no chyba, że ktoś bardzo chce to może sobie poszperać w interfejsie Windowsa.Wink

Przyjacielu, może dlatego nikt nie proponował powyższego rozwiązania, bo mi zależało konkretnie na zaporze, a nie na całym pakiecie ochronnym Smile
No tak, źle przeczytałem. W takim razie PC Tools jest trafnym wyborem. Pozdrawiam!Wink
Tak się stało, że niestety musiałem zrezygnować z tego FW. Starałem się i na prawdę się polubiliśmy, ale jest z nim (nie)mały problem podczas przeglądania stron w środowisku Sandboxie pod Firefox''em, kiedy konieczne jest wykorzystania pluginu flash... filmy na yt nie ładują się wcale. Dodanie do wykluczeń plików SB (na przepuszczanie wszystkiego w jedną i drugą stronę) nie rozwiązało problemu. Jedyne co go rozwiązuje, to wyłączenie zapory... ale nie tak ma to działać, więc musiałem się z nim pożegnać. Dla zainteresowanych, problem szerzej jest opisany poniżej:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

andrzej76

A może ten :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Andrzej...MD nie spisze się jako zapora...utworzy tylko reguły zezwól/zabroń dla aplikacji, ale o ile pamiętam nawet nie spyta o nasłuchiwanie portów, jak robi np. ThreatFire po ustawieniach zaawansowanych. Jeśli żadna do tej pory, to może darmowy Rising FW...naprawdę przyzwoita zapora z ciekawymi funkcjami, tylko trzeba przejechać po regułach i posprawdzać, co domyślnie zostało zezwolone (m.in. nasłuchiwanie) i ewentualnie zabronić.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

MD kontroluje tylko połączenia wychodzące więc nie można traktować go poważnie jako firewall.
Dzięki koledzy za propozycje... póki co pozostanę przy Private FW. Nie należy on do zasobożernych (20MB RAM, to chyba nie jest tragedia Wink) i po wstępnej konfiguracji spisuje się na chwilę obecną całkiem przyzwoicie.
Ichito, czytałem Twój poradnik konfiguracji, jaki napisałeś na tym forum jakieś dwa lata temu... ówczesny problem z blokowaniem dostępu do Internetu przez IE już chyba pozostał rozwiązany, o ile pamiętasz że występował... tak czy inaczej, dopóki nie zauważę że z czymś mi się gryzie, bądź powstaną inne niedogodności, pozostanę przy nim.
Dziękuję za wszelkie propozycjeBeer