SafeGroup

Pełna wersja: Kaspersky PURE 2.0 - krótki opis
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie !
Postanowiłem ze krotko opisze program, który jest u mnie od wczoraj. A jest nim Kaspersky PURE w wersji 2. Gdyby nie promocja na FB, to pakiet nigdy by pewnie u mnie nie zagościł, bo mam (miałem) do niego mieszane uczucia. Instalując rok temu KIS-a, instslator poprosił o restart. Zrobiłem to, program się nie zainstalował, a do tego doszło uszkodzenie sterownika karty siec. Jestem pewien, że to KIS, ponieważ nic innego wcześniej nie instalowałem. Od tamtej pory unikalem Kasperskiego, aż do czasu promocji, kiedy postanowiłem dać firmie 2 szanse. Ale wróćmy do opisu ...
A więc tak :
GŁÓWNE OKNO

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Kolor na moje oko to jasno zielony. W górnej części mamy 3 kategorie Kopia Zapasowa, Ochrona Komputera i Kontrola Rodzicielska. Poniżej są dodatkowe narzędzia, dzięki którym pakiet stał się kombajnem do (prawie) wszystkiego Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zacznijmy od Kopii Zapasowej

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tutaj nie ma co się rozpisywać, bo chyba każdy wie o co chodzi. Możemy w wybranej lokalizacji utworzyć kopie ważnych danych lub przywrócić stan komputera z ostatniej kopii.
Ochrona Komputera :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Po lewej stronie okna możemy poprzez klikniecie, przejść do opcji skanowania, uruchomić aktualizację lub po prostu zapoznać się ze stanem ochrony.

Kontrola Rodzicielska:
Możemy wprowadzić hasło, aby nikt nie zmienił nam ustawień

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Główne okno :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Mamy dostęp do raportów i ustawień kontroli.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ja ustawiłem swojemu bratu ograniczenia niestandardowe, ale mamy jeszcze 3 inne profile.
Po kliknięciu ustawienia zostaniemy przeniesienido … ustawień Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Możemy określić czas korzystania z komputera, które aplikacje będą dozwolone, jakie pliki będzie można pobierać (jeżeli zaznaczymy pliki wideo - youtube nie będzie działał)

Na koniec widok z ustawień, których jest sporo. Program ma duże możliwości konfiguracyjne, ale nawet początkujący dadzą sobie rade z konfiguracją według własnych upodobań

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jak na niecałe 2 dni używania pakietu program jest dla mnie trochę skomplikowany, ale po pewnym czasie da się wszystko ogarnąć.
Nie wiem jak z wykrywalnością, ale na razie żadnego wirusa nie z złapałem.
Podczas pisania tego tekstu proces avp.exe zużywał 14 000 K, ale czasami zużycie dochodziło do 71 000 K – dane z systemowego managera zadań. .Po pełnym skanie. ktory trwal ok. 1 h, zuzycie zmniejszylo sie do 7500 K, a nawet 2400 K Smile Program nie mieli już dyskiem i nie jest odczuwalny. Można by rzec - prawie jak Norton.
Ale prawie robi wielką różnicę, bo przed pełnym skanem różnie to z nim bywało, ale mimo wszystko warto skorzystać z tej promocji na facebooku - na pewno się nie zawiedziecie Smile
Zaletą programu jest chmura Kaspersky Security Network, w której sprawdzana jest reputacja plikow oraz liczba osob, ktore pobraly dany plik/program. Ten moduł pakietu ma dużą liczbę użytkowników, dzięki czemu odpowiedź przychodzi bardzo szybko.
Wadą jest to, że program nie obsługuje najnowszych wersji przeglądarek internetowych.

To mój pierwszy opis, więc proszę o wyrozumiałość, ale także jakieś podpowiedzi
Świetny opis. Dzięki.
Spoko Smile Wielkie dzięki

byku81

Mam takie pytanie czy działa menadżer haseł z kacpra w google chrome bo mialem go chwile i jakoś nie chciało hasełek wklejać
Bardzo mi przykro, ale tego niestety nie moge ci powiedzieć, bo nie mam takiej przegladarki na swoim komputerze Sad
Ja czekam na wersje ..7 ... po polsku, dostosowana do Win 8 i z obsluga Firefoxa w nowszych wersjach Wink


Dodano: 19 paź 2012, 18:25

Zaktualizowałem troszeczkę tekst i dodałem 2 zdjęcia. Więcej zmian nie przwiduję.
Dziękuję wszystkim za przeczytanie i miłe (jak na razie) słowaGrin

McAlex

Interesujący opis, a Kaspersky co należy mu przyznać po prostu nie jest już tak zasobożerny jak kiedyś.
Rzeczywiście krótki ten opis. Smile

Lapidarnie, czyli krótko, ale konkretnie i rzeczowo przedstawiłeś nam ten produkt. Jest OK - jak na debiut. Idea

Jesteś młodym człowiekiem. Co do podpowiedzi do kolejnej recenzji: sugerowałbym nieco dłuższe używanie programu i testowanie paczek z naszego Malware Lab. Ja testuję program przez miesiąc i notuję sobie na bieżąco jakieś uwagi. Potem wybieram najciekawsze i najtrafniejsze z nich do stworzenia recenzji. Spróbuj przed napisaniem kolejnego opisu używać programu przez co najmniej tydzień. Zanotuj: co Ci się spodobało, co nie spodobało, co zaskoczyło pozytywnie, co negatywnie. Rozwiń też bardziej swój osobisty komentarz.

Przykład:

Cytat: Gdyby nie promocja na FB, to pakiet nigdy by pewnie u mnie nie zagościł, bo mam (miałem) do niego mieszane uczucia.


Brakuje takich rzeczy:
Co to była za promocja (jakiś link, opis)? Uzasadnienia, dlaczego miałeś względem niego mieszane uczucia.

Więcej tekstu, mniej obrazków. Pewnie z racji wieku piszesz bardziej emocjonalnie, niż rzeczowo. Ale to nie mankament - a nawet

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Smile

Czekam na kolejny, bardziej dopracowany opis. Idea
Sam zainstalowałem i muszę stwierdzić że po pierwszym skanowaniu jest praktycznie niezauważalny. Bardzo łatwy w konfiguracji i użytkowaniu.Wink

A no i dzięki za opis. Dobry !
ehh tekst byl juz poprawiony, ale cofka wszystko przywrocila do wczorajszego stanu Sad
biore sie za ponowna zmane tekstu.
Mnie zniechęca do Pure to, że kil;ka ważnych funkcji nie działa w Win 64 bit. Wstyd:

Menedżer haseł nie obsługuje 64-bitowych aplikacji we wszystkich 64-bitowych systemach operacyjnych
Bezpieczny pulpit nie działa z 64-bitowymi systemami operacyjnymi
Tryby Bezpieczne przeglądanie oraz Bezpieczne uruchamianie nie działają z systemem Microsoft Windows XP x64
Tryby Bezpieczne przeglądanie oraz Bezpieczne uruchamianie działają z ograniczeniami z systemem Microsoft Windows Vista x64 i Microsoft Windows 7 x64.
nawet nie wiedzialem ze takie bledy istnieja Wow
mnie najbardziej irytuje to, ze nie nadazaja z obsluga przegladarek. kilka dni temu wprowadzili obsluge ff 15, a przeciez juz 16.0.1 jest.
Z drugiej strony to Firefox ma głupi system dodatków, bo dodatki muszą być stale uaktualniane ze względu na kompatybilność. Chrome rozwiązał tę sprawę inaczej i nie ma problemów.
Był taki okres, że Firefox zachowywał się jak monopolista - myślał, że cały świat się do niego dostosuje. Problemy miał również NIS z jego aktualizacjami. Dzisiaj Firefox ma poważną konkurencję: Chrome, a pewnie też niebawem IE 10. Moim zadaniem Firefox idzie drogą sprzed lat wydeptana własnie przez tę ostatnia przeglądarkę. To droga do niszy.
zbir napisał(a):Mnie zniechęca do Pure to, że kil;ka ważnych funkcji nie działa w Win 64 bit. Wstyd:

Wina leży po stronie MS, PatchG. nie przeskoczysz dlatego ograniczenia w funkcjonalności m.in kacpra to rzecz naturalna niestety...
ale z tego co czytalem na stronie kasperskiego to chrome w najnowszej wersji tez nie ma wsparcia. ciekawe jak bedzie w wersji 12.02.733, na razie nie instaluje, bo na wersje pl czekam.
Ambient: Śmiała teoria. Kaspersky stworzył program pod Windowsa a nie odwrotnie. Powiedzmy to wyraźnie: Ruscy nie poradzili sobie z problemem. Bitdefender umiał to zrobić, Kaspersky nie.
Bo Bitdefender posiada natywną wersję x64, Kasperczak nie. Gdyby przyłożyli się i też taką stworzyli, pewnie nie byłoby takich problemów z kompatybilnością.
damian.z napisał(a):ale z tego co czytalem na stronie kasperskiego to chrome w najnowszej wersji tez nie ma wsparcia. ciekawe jak bedzie w wersji 12.02.733, na razie nie instaluje, bo na wersje pl czekam.

Oczywiście, że ma. I to wszystkie wersje: Stabilna, Beta, Deweloperska. Google Chrome po prostu nie sprawdza kompatybilności dodatków, bo cały czas są zgodne.
Dzięki za opis.Wink
Dobry opisBeer Też bym się skłaniał ku F-Secure, ale skoro wybrałeś KISa to czekamy na kolejne "wrażenia".