SafeGroup

Pełna wersja: Nowa metoda tworzenia bezpiecznych haseł
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

ktośtam

Jeden z ekspertów Kaspersky Lab - Oleg Zajcew - opracował technologię, dzięki której nawet mniej złożone hasła mogą okazać się bardzo trudne do złamania.
Metoda, która została już opatentowana przez firmę (patent numer 2461869) pozwala na wykorzystanie specjalnych metod wprowadzania haseł, takich jak opóźnienie czasowe między wprowadzeniem znaków czy kliknięcie przyciskami myszy podczas wprowadzania danych.
Technologia ta sprawi, że hasło nie będzie już tylko ciągiem znaków a pewną kombinacją znaków i czynności.
Cytat: Na przykład - jeżeli hasło składa się z 10 symboli, cztery mogą zostać „wprowadzone” poprzez kliknięcie lewego przycisku myszki w odpowiednim czasie. W takim przypadku, użytkownik wpisuje pierwsze trzy symbole, klika myszką w celu wygenerowania kolejnych czterech, a następnie wpisuje pozostałe trzy znaki. W ten sposób zainstalowany przez cyberprzestępców keylogger zdoła przechwycić tylko pierwsze i ostatnie trzy symbole, co oznacza, że hasło pozostanie bezpieczne.

Niezwykle ciekawe jest również to, że nowa technologia Kaspersky Lab będzie współpracuje z każdą aplikacją wymagającą wpisania hasła od okna powitalnego w systemie Windows zaczynając a kończąc na popularnych serwisach internetowych.
Użytkownik będzie mógł również dowolnie skonfigurować sposoby wprowadzania haseł i samodzielnie zdecydować które symbole hasła mają zostać zastąpione.
Nowy patent Kaspersky Lab może również zostać wykorzystany do ochrony innych urządzeń elektronicznych takich jak smartfony czy bankomaty.

Źródło: Kaspersky Lab
Niezły bajerSuspicious
Jako żywo przypomina mi to technologię pod nazwą Key-Pattern Analysis...mały plagiat?Tongue

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Konto usunięte

Tutaj obrazek pokazujący nieco jak można tworzyć dobre i silne hasła, które da się zapamiętać.
Przy okazji nieco wyśmiewa on niektóre z porad jakie można spotkać w sieci:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Coś w tym jest...hasła generowane to też w końcu jakiś tam mechanizm, który posiada reguły, natomiast nieprzypadkowy dla użytkownika, a przypadkowy dla próbującego złamać układ wyrazów/znaków może okazać się w tym przypadku lepszym rozwiązaniem.