SafeGroup

Pełna wersja: Zestaw do NODa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
System operacyjny:
Windows 7 64-bit

Zastosowanie:
Korzystanie z portali społecznościowych, bankowości itd., to co każdy użytkownik internetu ; ).

Specyfikacja komputera (opcjonalne):
RAM: 2 GB
Procesor: Intel Core2Duo 2,20GHz

Posiadam sam Antywirus ESET NOD32, jaki firewall do niego dobrać ? Jakie programy antyszpiegowskie ? Jakie skanery na żądanie ? Jakie polecacie dodatki do Opery ?Smile
Jeżeli chodzi o FW, to ja ze swojej strony poleciłbym PCTools Firewall. Wersja już nierozwijana, ale w pełni sprawna. Też mi go niedawno polecano i o ile nie korzystasz z Sandboxie (występują problemy z Flashem pod Firefox uruchomionym w środowisku SB), to jest to na prawdę bardzo fajne rozwiązanie. Jest ekstremalnie lekki i mało upierdliwy w zbędne komunikaty. Praktycznie raz ustawiony rzadko kiedy zawoła o cokolwiek. To jest moje zdanie. Nie używałem go długo, może ktoś będzie miał jakieś uwagi i doradzi coś więcej.
Skaner na żądanie i dodatków do Opery nie polecę, bo nie korzystam ani z Opery, ani z żadnego skanera Wink
Zanim podejmiesz decyzję, poczekaj na opinię innych, bardziej doświadczonych Wink
Szukajka na forum się kłania:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wtyczki na żądanie bym ustawił i ewentualnie włączył sobie ręcznie dla najczęściej uczęszczanych stron typu youtube.
Na żądanie to wiadomo MBAM zawsze się przydaje, a reszta to już kwestia co preferujesz. Warto ustawić UAC na maksa, EMET też może był ładnym uzupełnieniem (też gdzieś na forum jest temat). Wpakować przeglądarkę do Sandboxie i mieć spokój ze wszystkim co pobierze.
U mnie w sb żadnych problemów z flashem nie ma.Trzeba pamiętać o włączeniu ekstremalnej ochrony w 64bitowym systemie.. Trzeba pamiętać również że w Pct.. na 64 bitach nie działa "hips". Na rządanie Hitman pro + Emsi E Kit...
barddok206, ja doświadczałem dokładnie tego co opisane w tym wątku:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

dlatego z przykrością porzuciłem PCTools FW.
artoor napisał(a):Jeżeli chodzi o FW, to ja ze swojej strony poleciłbym PCTools Firewall.


Interesował mnie ten FW, ale odstrasza mnie to, że jest on już nie rozwijany.
A myślałeś może nad firewallem comodo? Tym bardziej że nowa wersja będzie niebawem.
Jak mówią, zasady działania są wciąż te same. Specyfikacja protokołów się nie zmienia. Nie jest to program antywirusowy, który musi być aktualizowany ze względu na specyfikę działania. Myślę, że nie ma się co martwić faktem, że nie jest już rozwijany. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.
bardok206 napisał(a):A myślałeś może nad firewallem comodo? Tym bardziej że nowa wersja będzie niebawem.


Właśnie mam rozterkę nad Firewall''em Comodo a Firewall''em Online Armor Smile.
Wyniki testów chyba bardziej przemawiają za Comodo.
Ale jak przeglądałem forum to u wielu osób powoduje on niestabilność systemu, ale chyba póki nie wypróbuje sam to się nie przekonam Smile


Dodano: 27 paź 2012, 11:33

artoor napisał(a):Jak mówią, zasady działania są wciąż te same. Specyfikacja protokołów się nie zmienia. Nie jest to program antywirusowy, który musi być aktualizowany ze względu na specyfikę działania. Myślę, że nie ma się co martwić faktem, że nie jest już rozwijany. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.


To prawda, że zasady się nie zmieniają, ale nie ma programów idealnych, które nie wymagałyby jakiś aktualizacji, poprawek itd. Smile

ktośtam

Masz Windows 7, który ma całkiem sprawny firewall wymagający jedynie "dopieszczenia".
Jak to zrobić, znajdziesz w tym poradniku (w języku angielskim):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jako skaner na żądanie polecę HitmanPro - lekki i bardzo skuteczny skaner pracujący w chmurze.
Nie zaszkodzi dorzucić także Sandboxie do uruchamiania przeglądarki czy testowania nieznanych aplikacji.
ktośtam napisał(a):Masz Windows 7, który ma całkiem sprawny firewall wymagający jedynie "dopieszczenia".


Może masz rację, a ja mam tylko uprzedzenia przed FW wbudowanym w Windows.

ktośtam

To może Outpost?
Możesz pobrać Outpost SS Free:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Podczas instalacji Outpost wykryje NOD-a i nie będzie konieczności instalacji modułu anti-malware, więc dostaniesz sam FW.
ktośtam napisał(a):To może Outpost?


Hmmm, w sumie dagma która sprzedaje NODa, sprzedaje również Outpost''a Smile.

No to więc dwa pakiety do sprawdzenia:
NOD + Outpost
NOD + Comodo
Zanim kupisz outposta przejedz się na trialu.
bardok206 napisał(a):Zanim kupisz outposta przejedz się na trialu.


Na razie mam zamiar korzystać z wersji FREE.
Polecam NOD + comodo firewall.
Osobiście posiadam
Po wielu przesiadkach NOD AV najbardziej przypadł w mój gust korzystam z niego na moi stacjonarnym komputerze od ponad 3 lat.
Więc stwierdziłem, że w tym roku dołożę trochę do licencji i wykupie ESET SMART SECURITY od razu z zaporą, mam nadzieje, że będzie sprawowała tak jak sam AV Smile.
Jeśli ustawisz zaporę na tryb interaktywny będzie ok Smile