SafeGroup

Pełna wersja: Ochrona tylko przy pomocy OA Premium
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
System operacyjny:
Windows 8 PRO


Zastosowanie:
Bankowość, portale społecznościowe, ogólne przeglądanie i raczej z daleka od podejrzanych stron.

Cześć, mam pytanie czy uważacie, że zostawienie do ochrony komputera tylko i wyłącznie OA Premium będzie wystarczające ?? Wiadomo od czasu do czasu skan MBAM''em. Tak na dobrą sprawę w mojej dotyczchasowej "karierze" nie miałem problemów z wirusami. W takim razie czy ochrona zapewniana przez OA Premium wystarczy do zabezpieczenia komputera który dodaktowo jeszcze stoi za NAT''em.

Z góry dzięki za pomoc.

Eugeniusz

Myślę że tak, ale powinieneś świadomie odpowiadać na alarmy Program Guarda.
michael350 napisał(a):Bankowość, portale społecznościowe, ogólne przeglądanie i raczej z daleka od podejrzanych stron.

Widzę że świadomie korzystasz z Sieci - tak trzymać Wink
Jak się ma głowę na karku i potrafi czytać co HIPS nam pokazuje to mocny HIPS + firewall wystarczą by czuć się bezpiecznym. Sam używam od dawna takiego tandemu.
michael350 , powinno wystarczyć, ale na wszelki wypadek proponowałbym wrzucić przeglądarkę do piasku Wink
Sandboxie (nawet w wersji darmowej) z pewnością tu nie zaszkodzi Wink
Miquell napisał(a): michael350 , powinno wystarczyć, ale na wszelki wypadek proponowałbym wrzucić przeglądarkę do piasku Wink
Sandboxie (nawet w wersji darmowej) z pewnością tu nie zaszkodzi Wink

Sandboxie jest jak najbardziej dobrym rozwiązaniem. Aczkolwiek Online Armor posiada funkcję RunSafer, czyli obniżanie uprawnień dla wybranych aplikacji. Stosując ją dla programów łączących się z siecią bezpieczeństwo wzrasta diametralnie. Tej funkcji proponuję używać także podczas uruchamiania aplikacji, których nie znamy, a które uruchomić musimy z jakiegoś powodu.
OA mógłby wystarczyć, ale wydaje mi się, że chyba nie obsługuje jeszcze Win8?

Eugeniusz

ichito napisał(a):OA mógłby wystarczyć, ale wydaje mi się, że chyba nie obsługuje jeszcze Win8?

OA6 wspiera Windows 8.