SafeGroup

Pełna wersja: Problemz wtyczką flash na linuxsie !
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
A więc dobrze szanuję was czas więc przejdę do rzeczy problem polaga na tym ze na linuxsie jak wchdzoe na youtube to wtyczka flash nie działa czemu ?.Próbowałem instalowac drugi raz wtyczke żadnych rezultatów

P.S-Mam Dyzortografie Błędy czy cos pisac poprawie

Eugeniusz

doran2 napisał(a):P.S-Mam Dyzortografie Błędy czy cos pisac poprawie

W szkole na wypracowaniu nikt Ci błędów nie podkreśli, ale wszystkie cywilizowane przeglądarki mają funkcję sprawdzania pisowni...
aha Wall
doran2 napisał(a):aha Wall

?

Dobra powiedz czego oczekujesz? Opera ma sprawdzanie pisowni, wystarczy dodać słownik polski. Odnośnie Twojego pytania, nie jestem w stanie pomóc, gdyż nie podałeś żadnych informacji, które są wymagane aby ustalić problem jaki Cię dręczy.

1. Jak dystrybucja, wersja 32 czy 64 bitowa?
2. Jak przeglądarka była użyta?
3. Flash, jeśli można prosić wersję oraz jak niby go instalowałeś od nowa?
4. Były jakieś komunikaty? Możliwe, że flash w starszej wersji i yt nie pozwolił na odtwarzanie.
1.32bitowa
2.Fire fox orac chromium czy jakos tak(hrome ale na linuxa)
3.najnowsza była wersja nie kojarze tera jaka
4.Nie byłożadnych komunikatów sam czarny ekran w miejscy filmu
buri napisał(a):
doran2 napisał(a):aha Wall


3. Flash, jeśli można prosić wersję oraz jak niby go instalowałeś od nowa?


Nie odpowiedziałeś na pytanie.
Odnośnie pierwszego to brakuje mi najważniejszej kwestii: Debian, Ubuntu, Mint, OpenSuse itp. Jeśli masz Ubuntu to najlepszy testem jest dodanie PPA Chrome albo w Ubuntu Tweak dodać repozytorium Chrome i sprawdzić pod prawdziwym - posiada on wbudowany flash w najnowszej wersji.

Innym problemem mogą być sterowniki do karty graficznej, przy Ubuntu/mint trza włączyć własnościowe jeśli jest możliwość. Aby sprawdzić czy działa akceleracja wydaj polecenie w konsoli:
Kod:
glxinfo |grep rendering

Pokaż jakie wtyczki masz zainstalowane:
Kod:
ls -al /usr/lib/mozilla/plugins


Najnowszą wtyczkę flash można prosto zainstalować, ale wpierw w Synaptic/Menadżer oprogramowania trzeba usunąć wcześniejsze, a później:
Kod:
sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade && sudo apt-get install flashplugin-nonfree

Pakiet flashplugin-nonfree sam pobiera oraz instaluje najnowszą wersję.