SafeGroup

Pełna wersja: Nowy exploit na Acrobat Reader omija jego "piaskownicę"
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Za Niebezpiecznikiem
Cytat: Adobe informuje iż przygląda się doniesieniom dotyczącym exploita na nieznaną do tej pory dziurę w Acrobat Readerze X (10) i XI (11). Sprawa jest o tyle poważna, że exploit ma podobno możliwość ominięcia wbudowanego w czytnik sandboksa…
O exploicie poinformowali Rosjanie z Group-IB. Twierdzą oni, że jest on sprzedawany za 50 000 dolarów. Cena wysoka, ale i osiągnięcie wielkie — do tej pory nie istniał udokumentowany przypadek ominięcia “piaskownicy” wbudowanej w Acrobat Readera.
Exploit ma na szczęście pewne ograniczenia. Jak mówi Kamarov z Gruop-IB w wywiadzie dla Briana Krebsa, exploit zadziała dopiero jeśli ofiara zamknie swoją przeglądarkę lub czytnik PDF-ów. Dodatkowo, na chwilę obecną potwierdzono tylko ataki na użytkowników system Windows.
Group-IB twierdzi, że exploit jest już wbudowany w najnowszą wersję wykorzystywanego przez atakujących frameworka Blackhole Exploit Kit.[

Źródło informacji

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dzisiaj czytałem to na DI i tak się zastanawiam jak to jest z podatnością tych alternatywnych programów do pdf. Tam gdzie mam Win instaluje Sumatrę, ponieważ dobrze spełnia się w roli programu do przeglądania tego formatu plików. Widać, że nawet sandbox nie pomógł takiemu kombajnowi.
Pozwólcie, że powiem krótko... IMO jaki program, taki sandbox... powodzenia tym życzyć pozostaje, którzy jeszcze używają AR:crazy:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Prawdopodobnie to ten
artoor napisał(a):Pozwólcie, że powiem krótko... IMO jaki program, taki sandbox... powodzenia tym życzyć pozostaje, którzy jeszcze używają AR:crazy:


A co bez problemu rozpoznaje jeszcze dokumenty pdf 3d?
arturpe napisał(a):A co bez problemu rozpoznaje jeszcze dokumenty pdf 3d?

Osobiście, dziękuję za możliwość otwierania pdf w trzecim wymiarze... skoro bonusem miałby być zainfekowany system... kradzież środków z konta bankowego, tożsamości etc.None
Pointa jest taka: tak samo jak jest mi potrzebny TV 3D, tak samo dziurawy (czy nawet nie) czytnik pdf. No offence!
Rozumiem Cię doskonale, niemniej potrzebuję tej funkcji Grin Z racji zawodu. I oczywiscie z Acrobatem mi nie po drodze, ale cóż.
Skoro musisz korzystać z acrobata to może uruchamiaj go w konkretnej piaskownicy, sandboxie itp.
Ja też jestem zmuszony do używania produktu Adobe - Photoshopa... generalnie do tego sensownej alternatywy nie widzę... niemniej jednak, jak Houdini zauważył, dobrze jest używać zewnętrznej kuwetyWink
Otóż to! Tak więc powodzenia można życzyć, ale cóż z tego, skoro trzeba używać. I jasne, sandboxie nie zawadzi Smile