SafeGroup

Pełna wersja: nowy komputer - pierwszy rozruch - brak piknięcia
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

Właśnie złożyłem nowy sprzęt i podczas rozruchu wiatraczki wpadają w obroty na 2 sekundy, po czym wszystko się wyłącza na kilka następnych sekund i ten cykl powtarza się ad infinitum. Nie ma przy tym żdanego piknięcia. Od razu zaznaczam, że złożyłem komputer po raz pierwszy i mogłem coś źle podłączyć, dlatego podsyłam zdjęcie.

Procesor oczywiście posmarowałem pastą sugerujac sie przy tym kilkoma filmikami z yt.

Kable z zasilacza jakie podłączyłem, to:
- do płyty głównej kabel 2x12 pin oraz kabel 2x2 pin 12V
- do karty graficznej 2 kable 2x3 pin
- 3 wiatraczki w obudowie połączyłem kablami 1x4 pin
- zasilanie ssd i nagrywarki dvd

Zastanawia mnie czy kabel 2x2 pin 12V powinien być podłączony do płyty głównej (ten długi żółty nadprocesorem), ale zarówno z nim jak i bez niego działo się to samo.

Zdjęcia:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Specyfikacja:
zasilacz OCZ stealthXstream2 600 W
i3 3220 3,3 ghz
kingston 2x4 gb ram 2133 cl11
SSD OCZ vertex 4
EVGA gtx 560 1 gb ram
płyta główna Gigabyte P67a-D3-B3

Czytalem sugestie, ze moze byc wadliwa plyta glowna lub grafika i mozna to sprawdzic odpinajac od plyty glownej kolejno grafike i procesor, za kazdym razem wlaczajac sprzet i nasluchujac czy nie pika, ale póki co nie bede tego probowal.
Zadne kable. Plyta glowna nie obsluguje procesora. Musisz dac do serwisu, niech Ci zaktualizuja BIOS.


Dodano: 09 lis 2012, 21:04

Czy mi sie wydaje, czy zle podlaczyles zasilanie procesora?...


Dodano: 09 lis 2012, 21:14

Ok, jest dobrze podpiete, myslalem, ze plyta ma 8-pinowe zasilanie procka i dziwilem sie, czemu podlaczyles tylko 4 Smile
Jak juz mowilem - plyta nie obsluguje procesora. Wiaze sie to z tym, ze jest ona dedykowana procesorom Intel 2-giej generacji a 3-cia generacje obsluguje jedynie najnowszy BIOS, o ile w ogole jest takowy.
Dzięki za szybką odpowiedź i... czy jesteś absolutnie pewien, mógłbyś przytoczyć jakieś wiarygodne źródło?

Edit:

Na stronie producenta napisano, że płyta ta obsługuje nawet najnowsze i7:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


ale... naprowadziłeś mnie na pewną rzecz. Sprawdziłem wersje biosu do pobrania i gdzieś w wersji pośredniej (nie najstarszej ale i nie najnowszej) dodano obsługę procesorów w technologii 22 nm, a taki wlasnie procesor mam na pokladzie. Zapewne sflashowanie biosu do najnowszej wersji rozwiąże problem. Dzięki za pomoc Kamil Wink
Jestem ABSOLUTNIE pewien... Zaraz przytocze wiarygodne zrodlo, chwile to zajmie, bo jestem na komorce.

Ps. Na plycie nie ma informacji o wersji BIOS-u?


Dodano: 09 lis 2012, 21:37

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

jak widzisz, Core i3 3220 jest obslugiwany tylko przez najnowsza wersje BIOS. Ty masz pewnie fabrycznie starszą.


Dodano: 09 lis 2012, 21:39

Sprzawdz, jaka masz rewizje plyty glownej na jej laminacie (rev 1.0 lub rev 2.0), moze jest tez gdzies podana wersja BIOSu
A naprawisz to jak pożyczysz zgodny procesor i zaktualizujesz BIOS. Lub zaniesiesz do jakiegoś serwisu Sad.
Jest rev. 2.0 na naklejce na pudełku, wersji biosu nigdzie nie widzę.


Dodano: 09 lis 2012, 21:50

Flash999 napisał(a):A naprawisz to jak pożyczysz zgodny procesor i zaktualizujesz BIOS. Lub zaniesiesz do jakiegoś serwisu Sad.


Z pierwszą opcją jest problem, bo nikt ze znajomych w Krakowie raczej nie ma odpowiedniego procesora (flashować bios potrafię), raczej skorzystam z płatnego serwisu :/
Serwis niestety bedzie konieczny. Najlepiej odeslij tam, gdzie kupowales.

BTW... Sam wybor plyty nie jest najlepszy <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2--> W tej cenie masz Msi Z77A-43
KaMiL napisał(a):Serwis niestety bedzie konieczny. Najlepiej odeslij tam, gdzie kupowales.

BTW... Sam wybor plyty nie jest najlepszy <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2--> W tej cenie masz Msi Z77A-43


Racja, nawet zastanawiałem się nad tym modelem ze względu na to że miał bdb opinie i jest dość nowy, ale ktoś mi kiedyś powiedział: "nie bierz msi", poza tym mam już sześcioletnią stacjonarkę z płytą gigabyte i wszystko, odpukać, działa sprawnie, także decyzja o zakupie takiej płyty wynikała głównie z zaufania do marki. No nic, jakoś to załatwię, dzięki jeszcze raz za pomoc Smile
Sprobuj jeszcze z jedna koscia RAM Smile
Moja płyta gigabyte posypała się w 2 tygodnie Grin

Niezłe te koście ram..
phobosith napisał(a):
KaMiL napisał(a):Serwis niestety bedzie konieczny. Najlepiej odeslij tam, gdzie kupowales.

BTW... Sam wybor plyty nie jest najlepszy <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2--> W tej cenie masz Msi Z77A-43


Racja, nawet zastanawiałem się nad tym modelem ze względu na to że miał bdb opinie i jest dość nowy, ale ktoś mi kiedyś powiedział: "nie bierz msi", poza tym mam już sześcioletnią stacjonarkę z płytą gigabyte i wszystko, odpukać, działa sprawnie, także decyzja o zakupie takiej płyty wynikała głównie z zaufania do marki. No nic, jakoś to załatwię, dzięki jeszcze raz za pomoc Smile

Wszystkie firmy mają lepsze i gorsze produkty. Posiadam w pececie MSI P45 Neo i brak jakichkolwiek problemów. BIOS też bez problemu zaktualizowałem.

Warto pamiętać, że czasami problemy powodują podzespoły, a nie płyta. Niemożliwym jest sprawdzenie kilkunastu tysięcy kombinacji procesorów, kart graficznych itp.
Też u mnie siedzi p45 neo od msi. Podpisuje się pod powyższą opinią...