SafeGroup

Pełna wersja: EAM 7 vs 6000 zagrożeń
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2

Barti18

Test wykonałem na folderze skompresowanym z zagrożeniami aktywnymi,których lepiej nie ruszać w środku tak mi doradził znajomy ..

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Eugeniusz

Nie skanuj nierozpakowanych archiwów, bo większość programów usuwa całe archiwa, bez względu na to ile znajduje się w nich zainfekowanych plików.

Barti18

Eugeniusz napisał(a):Nie skanuj nierozpakowanych archiwów, bo większość programów usuwa całe archiwa, bez względu na to ile znajduje się w nich zainfekowanych plików.


No wybacz Eugeniusz ale rozpakować można tylko nieaktywne zagrożenia Wink Zdrowy rozsądek
Przecież nic się nie stanie dopóki takiego zagrożenia nie uruchomisz, więc nic się nie stanie po rozpakowaniu Tongue

Barti18

Eru napisał(a):Przecież nic się nie stanie dopóki takiego zagrożenia nie uruchomisz, więc nic się nie stanie po rozpakowaniu Tongue


Możliwe ale mogło się stać skoro użytkownik jednego forum od którego dostałem paczkę na test z góry mnie uprzedził że są to zagrożenia aktywne i ich się nie rozpakowuje więc z rozsądku tego nie zrobiłem a to nie zbrodnia Smile
Co za bzdury... Dopoki kodu sie nie uruchomi, nic sie nie stanie... A sam z siebie sie nie uruchomi.
Który niby Ci napisał że ich się nie rozpakowuje do testu?

Barti18

Eru napisał(a):Który niby Ci napisał że ich się nie rozpakowuje do testu?


Nie mogę powiedzieć kto,lecz mi tak doradzono nie rozpakowywać :/ ..
No to my Ci "radzimy", żebyś rozpakowywał, bo jeśli plików nie będziesz uruchamiał, nic się nie stanie.
Nie trzeba nawet wchodzić do folderu, tylko rozpakować i z menu kontekstowego wybrać skanowanie Smile.

Barti18

KaMiL napisał(a):No to my Ci "radzimy", żebyś rozpakowywał, bo jeśli plików nie będziesz uruchamiał, nic się nie stanie.
Nie trzeba nawet wchodzić do folderu, tylko rozpakować i z menu kontekstowego wybrać skanowanie


Będę KaMiL pamiętał na przyszłość za wyjaśnienie dziękuje bo jedna osoba wprowadziła mnie w błąd Facepalm
Eru napisał(a):Przecież nic się nie stanie dopóki takiego zagrożenia nie uruchomisz, więc nic się nie stanie po rozpakowaniu Tongue

Są zagrożenia, które uruchamiają się automatycznie po zapisaniu na dysku twardym. Trafiałem na takie w paczkach forumowych.
Wiem, że się uruchamiały, bo MBAM Pro reagował, a on reaguje tylko przy uruchamianiu plików.
preter napisał(a):
Eru napisał(a):Przecież nic się nie stanie dopóki takiego zagrożenia nie uruchomisz, więc nic się nie stanie po rozpakowaniu Tongue

Są zagrożenia, które uruchamiają się automatycznie po zapisaniu na dysku twardym. Trafiałem na takie w paczkach forumowych.
Wiem, że się uruchamiały, bo MBAM Pro reagował, a on reaguje tylko przy uruchamianiu plików.


Potwierdzam, są takie

Barti18

Uprzedzano mnie że są takie w tej paczce samo wykonalne Wow
Ale też nie popadajmy w paranoję. Mi się bardzo rzadko zdarzyło, żeby plik jakiś chciał się uruchomić.
To ja już nie wiem... W mojej karierze ( Grin ) jeszcze nie spotkałem się z samowykonywalnym wirusem... To musi być jakiś nadzwyczajny okaz...
KaMiL napisał(a):To ja już nie wiem... W mojej karierze ( Grin ) jeszcze nie spotkałem się z samowykonywalnym wirusem... To musi być jakiś nadzwyczajny okaz...


+1


To w ogole w Windowsie są takie możliwości, że plik po zapisaniu na dysk twardy wykrywa, iż jest na nim zlokalizowany, nie jest jeszcze uruchominy w pamięci i się uruchamia? : O I to wszystko robi nie będąc uruchomionym?
Najlepiej napisać do kilku labów z pytaniem i będzie jasna odpowiedź Wink
a ja Wam powiadam, zacznijcie używać Linuksa i będziecie żyli spokojnie, tam nic się samo nie uruchomi hihi, oczywiście żarcikGrin
slawsi5 napisał(a):a ja Wam powiadam, zacznijcie używać Linuksa i będziecie żyli spokojnie, tam nic się samo nie uruchomi hihi, oczywiście żarcikGrin

lub OSX Smile żartowałem
He dobre,ja sie też jeszcze nie spotkałem żeby się wykonywały po wypakowaniu jak się boisz to wypakuj w środowisku virtualnym,możesz też udostępnić tą paczke jak moższ a jak byś przypadkowo się zaraził mamy odpowiedni dział bynajmniej będzie co robićWink
Stron: 1 2