SafeGroup

Pełna wersja: PasswordFox
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Mam pytanie odnośnie tego programiku(w temacie). A więc jest to program do zapisywania haseł wpisanych w witrynach w przeglądarce Firefox. Po zainstalowaniu tego programu ku mojemu zdziwieniu znalazłem tam hasła których używałem w firefoxie przed zainstalowaniem tego programiku. Na początku myślałem że dopiero po instalacji będzie jakoś ingerował w przeglądarce i od tego momentu zacznie zapisywać hasła, no ale tak nie jest. Więc moje sugestywne pytanie brzmi. Jak działa ten program? Skąd bierze informacje o moich hasłach z przeglądarki firefox? Gdzie znajdują się logi i jak je odczytać? Są szyfrowane? Jest mi to potrzebne bo nie widzę sensu w instalowaniu takich programów skoro sam mogę dojść do odczytania haseł z mojego komputera. Bardzo dziękuję za jakąkolwiek pomoc i liczę na odpowiedzi. Dodam że jestem nowym użytkownikiem i że to mój 1-wszy post(nie wiem czy dobry dział).
Pozdrawiam

Gumis.

Konto usunięte

Możliwe, że program zaimportował Twoje hasła z przeglądarki Firefox.
Dopóki nie używasz w przeglądarce hasła główne, inne nie są zabezpieczane.
No ja rozumiem że skądś musiał je zaimportować. Tylko teraz pytanie skąd je wziął? Na pewno jest jakiś plik w jakimś katalogu, tylko teraz mnie interesuje gdzie on się znajduję abym sam mógł odczytać hasła. Może ktoś wie?


Dodano: 18 lis 2012, 21:26

Wiem że jest możliwe odczytywanie haseł z komputera bo miałem o tym lekcje, gdzieś w narzędziach administracyjnych i tak dalej, ale nie bardzo uważałem i zapomniałem jak to się robiło. Jest jakiś folder z plikami/logami i tam jest zapisane wsio.

ktośtam

Firefox lokalnie przechowuje hasła w dwóch plikach: key3.db i signons.sqlite, które znajdują się w katalogu z profilem.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]