SafeGroup

Pełna wersja: Dobór zapory do Emsisoft Anti-Malware 7
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
System XP profesional 32 bit, do przeglądania internetu


Dzisiaj wgrałem Emsisoft Anti-Malware 7 zastanawiam się za dobrął zaporą do tego antywirusa

Eugeniusz

Uzupełnij wzór.
jaki wzór

Eugeniusz

gregor1213 napisał(a):jaki wzór

Hmm wiadomość na górze:
Cytat: Regulamin forum
Prosząc o pomoc w doborze odpowiedniego zestawu, użytkownik jest zobowiązany do wypełnienia wzoru tematu i podania następujących danych:
- posiadany system operacyjny
- zastosowanie komputera
- specyfikacja komputera (opcjonalnie)

Tematy bez wypełnionego wzorca będą usuwane.

Widziałem że miałeś taki wzór, ale nieuzupełniony.
Withers napisał(a): Online Armor/ Private Firewall / Comodo Firewall

I ja bym się pod tym podpisał.
testuje Comodo Firewall ale co widzę to bierze za dużo ramu
Ja polecam PC Tools Firewall Plus. Prosty i po polsku.
Mewa napisał(a):Ja polecam PC Tools Firewall Plus. Prosty i po polsku.

Dobrze sprawdzający się firewall na Windows XP i prosty w obsłudze.
Potwierdzam, Private Firewall jest po angielsku, ale jest to wg mnie bardzo dobra zapora. Obecnie testuję Look''n''stop i zdaje się, że lekkością bije na głowę wszystkie jakie testowałem do tej pory... dodatkowym plusem jest język polski GUI i (brak HIPS, w przypadku kiedy używa się innego programu pełniącego tą funkcję)... minusem jest to, że nie jest darmowa i trochę trzeba poustawiać na dzień dobry Wink
buri napisał(a):
Mewa napisał(a):Ja polecam PC Tools Firewall Plus. Prosty i po polsku.

Dobrze sprawdzający się firewall na Windows XP i prosty w obsłudze.


Nie tylko na XP SmileNa Windows 7 również działa bardzo dobrze.
Z tego co wiem to PC Tools Firewall Plus już dawno nie jest rozwijana brak aktualizacji
To jest zapora i nie ma to wielkiego znaczenia że nie jest rozwijana. Protokoły sieciowe od lat są takie same. Nie jest to antywirus że musi ciągle pobierać nowe definicje wirusów.
Mewa napisał(a):To jest zapora i nie ma to wielkiego znaczenia że nie jest rozwijana. To nie antywirus że musi ciągle pobierać nowe definicje wirusów.

Obywatelu nie p.. bez sensu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wybacz moje lenistwo.
asg , nie do końca to rozumiem... są protokoły, które są niezmienne od lat... w zasadzie na przykładzie Look''n''stop tutaj się oprę... tworzę zestaw reguł przetwarzanych kolejno,określających pod jakimi warunkami ma dany pakiet wyjść z mojego PC, bądź do niego wejść... co ma za znaczenie, czy to będzie FW sprzed 10 lat, czy najnowszy cud i osiągnięcie techniki? Reguły tworzę wg własnego uznania... w pewnym sensie sam "aktualizuję" sobie program... personalizuję go pod swoje preferencje... czy zatem ta wersja najnowsza wnosi coś nowego? No chyba, że w wersji pierwotnej nie było obsługi jakiegoś protokołu, a w najnowszej go wprowadzono... ale takie rzeczy się chyba nie zdarzają, nieprawdaż?
Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę... nie chodzi mi, żebym się wymądrzał, ale tak na logikę to biorę... acz mogę się mylić Smile
ot choćby taki z brzegu przykład:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

asg , przyjąłem do wiadomości Beer

Eugeniusz

Są firewalle, które w wyniku aktualizacji tracą funkcje... (mój mały, całkowicie osobisty komentarz - kto mnie zna, ten wie o czym mówię).
Pierwszy możliwy wybór i propozycja, jaka się narzuca to Online Armor, bo to niezaprzeczalnie dobra zapora z doskonałym HIPSem...i wiadomo dlaczego chyba Smile PCToolsy...wciąż dobre, a nieaktualizowane wcale nie od tak dawna...taki LnS ma starszy silnik. Jak by nie patrzeć wszystkie te trzy są warte wzięcia pod uwagę, podobnie PFW. Ponieważ pełne EAM ma wbudowany moduł blokera behawioralnego - silnik Mamutu - to HIPS może niekoniecznie, ale jak ktoś chce lub lubi, to nie ma problemu.
Poza tym warte wzięcia pod uwagę jest np. zapora Risinga...mało popularna, ale bardzo przyzwoita, poza tym Outpost 2009...nawet prosty GhostWall już jest jakąś alternatywą do zapory systemowej.
O ile pamiętam, na System XP profesional 32 bit pójdzie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Zainstalowałem Online Armor ale musiałem odinstalować ,bo zawiesił system nawet nie dało się odinstalować normalnie

Barti18

gregor1213 napisał(a):Zainstalowałem Online Armor ale musiałem odinstalować ,bo zawiesił system nawet nie dało się odinstalować normalnie


Wystarczy ci zapora systemowa jeśli twoja sieć jest domowa i nie jest to komputer przenośny..Ona po odpowiednim skonfigurowaniu jest wystarczająca i chroni przyzwoicie..
Stron: 1 2