SafeGroup

Pełna wersja: Zestaw na XP SP3
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
System operacyjny:
XP SP3


Zastosowanie:
- gry online (przeglądarkowe ogamepodobne i BSG:Online)
- bankowość
- komputer domowy (fotki, filmy, starsze gry)


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Dwurdzeniowy 2 GHz + 2 GB RAM

Potrzebuję jakiegoś zestawu na starszy komputer do domu. Aktualnie siedzi tam CIS5, ale od pewnego czasu choruje na syndrom 100%CPU. Korzystanie z komputera to totalna masakra: 2-3 minuty czekania na odpalenie Firefoxa, zawieszanie się na Eksplorerze, istny horror. Zestaw musi być PL, musi być prosty i najlepiej jakby był darmowy.

Myślałem nad NIS2013 z promo za 20 zł (prawieWink darmowy) ale nie wiem, czy będzie dobrze współpracować z XP.
Witaj! Myślę, że NIS powinien się dobrze sprawować. Ja polecam z darmowych Avasta i do tego może być PC Tools Firewall.

ktośtam

NIS jest leciutki Lordzie i będzie pięknie działał na XP a 20 PLN to nie majątek.
Jeżeli za darmo, to AVG lub Avast i PC Tools Firewall.
Cóż, będę mieć tydzień na zastanowienie. Ale chyba skłonię się ku NISowi. Musi to być jak najprostsze rozwiązanie, a PC Tools ma hipsa, więc mogą się pojawić jakieś komunikaty skutkujące telefonami o różnych dziwnych porach typu: Ratuj, coś mi się wyświetliło i nie wiem co kliknąć".

McAlex

Lord Zgon napisał(a):Cóż, będę mieć tydzień na zastanowienie. Ale chyba skłonię się ku NISowi. Musi to być jak najprostsze rozwiązanie, a PC Tools ma hipsa, więc mogą się pojawić jakieś komunikaty skutkujące telefonami o różnych dziwnych porach typu: Ratuj, coś mi się wyświetliło i nie wiem co kliknąć".


Tylko NIS, ale wyłącz alerty o wydajności, gdyż będą telefony.
Spoglądając na soft komercyjny również, w takim układzie, polecę NIS''a.
Do tego można go uzupełnić o Sandboxie (choćby darmowe) i poziom zabezpieczenia będzie naprawdę całkiem przyzwoity Wink
Myślę podobnie, jak poprzednicy:

Za darmo: Avast i PC Tools Firewall Plus. Lekkie i skuteczne. Współdziałanie nie powoduje konfliktów. Zapora PC Tools na standardowych ustawieniach jest "przyjazna" dla zwykłego użytkownika. Nie będzie telefonów... :-)

Płatne: NIS lub AVG z promocji.
Mam NIS1 na xp''eku i ciśnie jak szalony Tongue polecam jeden z lżejszych i lepszych pakietów na ten system
Warto zauważyć kruczek w umowie nisa. Mam tutaj na myśli tą promocje. Użytkownik zgadadza się na automatyczne przedłużenie umowy czyli w tym przypadku będzie to kolejna roczna licencja tylko że za ponad 100 zł...Można to wyłączyć na swoim koncie Norton.