SafeGroup

Pełna wersja: IKARUS, MBAM PRO oraz ZA FREE AV+FW - test na linkach
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Na życzenie McAlex wykonałem test 3 pakietów, wrzuciłem to do jednego worka gdyż były testowane na tych samych linkach.

IKARUS:
Wypadał świetnie do czasu, gdy system został zablokowany przez zagrożenie typu FAKEAV, przetestowaliśmy w ten sposób autoochronę, która udowodniła, że program pozostał uruchomiony, natomiast kliknięcie ikony programu z zasobnika systemowego wiązało się z utworzeniem nowego procesu, który został zablokowany przez złośliwą aplikację.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


MBAM:
Poradził sobie świetnie, w szczególności z plikami typu .exe, gorzej natomiast z ochroną przed złośliwymi skryptami. Na skanie Hitman Pro widoczne są jedynie pozostałości w tymczasowych plikach przeglądarki, które nie są groźne dla systemu.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


ZoneAlarm:
Ochrona przed skryptami (którą udało mi się sprawdzić na tych kilku linkach) nie popisała się szczególnie, a każdorazowe pobranie zainfekowanego pliku wykonywalnego wiązało się z restartem komputera w celu zaawansowanej dezynfekcji, test ten ułatwił mi bardzo FAKEAV, który przedostał się do systemu. ZoneAlarm natomiast wykazał się rewelacyjną autoochroną, szkoda, że nie mógł już się popisać wykrywalnością i nie zablokował złośliwego programu.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Barti18

PascalHP jeśli chodzi o ZoneAlarm Free Antivirus+Firewallw wersji darmowej nie posiada ochrony WWW to tak żebyś wiedział na przyszłośćSmile+1
Wiem o tym, ale wyrażałem opinię na temat wersji Free. Kingsoft też był testowany na linkach, mimo że nie posiada owej ochrony.

Barti18

PascalHP napisał(a):Wiem o tym, ale wyrażałem opinię na temat wersji Free. Kingsoft też był testowany na linkach, mimo że nie posiada owej ochrony.


Kingsoft nie posiada owej ochrony WWW ma ją tylko na IE Smile
Barti18 napisał(a):PascalHP jeśli chodzi o ZoneAlarm Free Antivirus+Firewallw wersji darmowej nie posiada ochrony WWW to tak żebyś wiedział na przyszłośćSmile+1


Ma toolbar do IE, którego PascalHP użył. Niby słaby wynik, ale mam jednak zastrzeżenia do działań podjętych po restarcie. Program sygnalizował zagrożenia, na które trzeba było najpierw zareagować.

Test utwierdza mnie w przekonaniu, że Bitdefender TrafficLight jest dobrym uzupełniłem pakietu.

Barti18

Adi Cherryson napisał(a):
Barti18 napisał(a):PascalHP jeśli chodzi o ZoneAlarm Free Antivirus+Firewallw wersji darmowej nie posiada ochrony WWW to tak żebyś wiedział na przyszłośćSmile+1


Ma toolbar do IE, którego PascalHP użył. Niby słaby wynik, ale mam jednak zastrzeżenia do działań podjętych po restarcie. Program sygnalizował zagrożenia, na które trzeba było najpierw zareagować.

Test utwierdza mnie w przekonaniu, że Bitdefender TrafficLight jest dobrym uzupełniłem pakietu.


Bitdefender TrafficLight jest jak najbardziej przydatna wtyczka,tylko szkoda że nie ma jej na opere None