SafeGroup

Pełna wersja: F-Secure AV vs AVIRA Premium - test na linkach
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Na życzenie użytkownika ELWIS1 wykonałem test porównawczy F-Secure oraz AVIRY na tych samych linkach.

Co do wyników, to muszę przyznać, że jeden i drugi wykazał się bardzo skuteczną ochroną przed zagrożeniami z sieci, ale... F-Secure wygrał blokując 100% zagrożeń (tu zasługa DeepGuard''a, który zablokował jedno pominięte przez skaner zagrożenie), natomiast AVIRA w tym miejscu poległa. Dwa zagrożenia bezproblemowo przedostały się do systemu, AVIRA próbowała walczyć, ale złośliwe programy zdążyły już rozsiać swoje pliki w systemie.

Bezkonkurencyjnie wygrał w tym teście F-Secure, z wiadomych powodów. Smile

Linki do testów:

F-Secure Anti-Virus

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

AVIRA Premium

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Linki do testu dostarczył tachion, za co mu bardzo dziękuję. Smile

Barti18

Fajny pomysł z tym porównaniem dwóch programów od różnych producentów,Nie jestem zaskoczony tym że F-Secure Anti-Virus wygrał,lecz oglądałem wiele testów z udziałem tego softu i w niektórych niestety poległ bez walki.Od siebie dodam taką mała sugestie i poproszę Ciebie PascalHP o porównanie ESS z AVAST IS oraz AVG IS to by była dopiero walka trzech czeskich wiodących producentów Smileplus skan na tej samej paczce z szkodliwymi aplikacjami.Z mojej strony to tyle +1 Redaktorze....
A właśnie ELWIS1, miał być jeszcze Norton AV według twojej prośby, ale miałem z nim problem na maszynie wirtualnej, więc zrezygnowałem z jego testu.
Co do polegnięcia, to polegnie: BRAK SYGNATURY -> DEEPGUARD POMINIE -> BRAK AUTOOCHRONY, może doprowadzić, że już nic nie zrobimy, nawet gdy ta sygnatura zostanie dodana.

Natomiast, jeżeli chodzio testy, to dopisz się do wątku z propozycjami, bo inaczej nie jestem w stanie spamiętać, a na dodatek ESET jest słowacki, nie czeski. Smile