SafeGroup

Pełna wersja: Najnowszy test firewalli Matuseca
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2

Jurek

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


1. OA
2. Outpost
3. Comodo
A gdzie tam jest data "wydania" testu?

Rising FW słabiutko, bardzo równo PC Tools. Już od roku ma 86% Smile
wszystko ok comodo ma miejsce ok
Dziwne, Outpost jak zawsze ma problemy z zaliczeniem ostatniego testu (10). Dlatego ma gorszą ocenę od Comodo.
Online Armor najlepszyGrin Pięknie. Nawet wersja free, której używam jest na dobrym szóstym miejscu przed takimi płatnymi "asami" jak: Zone Alarm Pro, Kaspersky czy NIS 2009Smile To mnie cieszy gdyż OA jest stosunkowo prostym i skutecznym firewallem. Dziwi mnie nieco ta rażąca dysproporcja między CIS a CFP.
Fatalna pozycja Rising FW jakoś mnie nie dziwi a reszta miejsc chyba bez większych niespodzianekSmile
Rising FW nie ma modulu HIPS stad odlegle miejsce.
PCTools daje radem, co cieszy, teraz czekam na poprawioną wersję AO free, bo jak ostatnio zacząłem się bawić w instalowanie to wyskoczył mi jakiś błąd i ostatecznie tak pokombinowałem, że musiałem użyć kopi zapasowej (chwała Ghostowi Wink).

Swoją dorgą tego typu testy dowodzą tego, że w większości przypadków pakiety typu IS to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Swoją drogą test już ma trochę bo testowano wersję 5.0.0.36 PCTolls.

Jurek

mbm86 napisał(a):Dziwi mnie nieco ta rażąca dysproporcja między CIS a CFP.


To nie jest różnica pomiędzy CIS a CFP lecz pomiędzy CFP 3.5 a CFP 2.4 Smile

p!otr@$

Grin mało kto ma włączone hips w comodo przy instalacji jakiegoś progsa idzie sie za....ć komunikatami
ja mam i nie narzekam, wybieram odpowiednią regułę i jakoś leci

Jurek

Gnome napisał(a):Swoją dorgą tego typu testy dowodzą tego, że w większości przypadków pakiety typu IS to wyrzucanie pieniędzy w błoto.


Nie zupełnie tak jest. Pakiety posiadają lepsze firewalle od zapory systemowej. Dla przeciętnego użytkownika są idealne, ponieważ nie wymagają znajomości tematu i nie męczą komunikatami. W przypadku wirusów sieciowych, reagują prawidłowo a problem może być tylko wówczas gdy jest słaby antywirus lub dochodzi do włamu. Testowałem firewall Aviry SS oraz Eseta SS i bardzo dobrze się spisywały. Nie zainstalujesz Comodo z Defense+ na kompie którego używają dzieci lub laicy Smile

p!otr@$

sciągałem testy z pcflank przy online armor DNS tester i inne powinny zapalic sie na czerwono, czyli niebezpieczne zagrożenie a niezawsze tak jest więc trzeba sam zdecydowac czy dopuszczasz czy nie, ma to jakiś sens?Wink no chyba że się ma lepsze samopoczucie bo coś jest włączone, obecnie mam kis2009 to pakiet którego oczekuje testowałem tez nis2009 inteligentnosc zapory która niezawraca bani byle pierdołami.

A Gra może ktoś w gry online PRZY FIREWALLU ONLINE ARMOR nawet niewykrywa PnkBstrB.exe żę otwiera port i łączy sie z netem LoL comodo,sygatei i inne kis go wykrywają, ciekawe jak te testy są robione?
Ja używam firewalla systemowego i mam spokój z wszelkimi komunikatami i głowieniem się, który FW wybrać. Smile
Plusy takiego rozwiązania wraz z Avirą Free + MBAM Free to:
- brak komunikatów, ale ochrona jest
- mniej zamulony system
- mniej zainstalowanych programów
- więcej czasu dla siebie Smile
- można grać online bez niespodzianek w łącznosci
- brak bólu palca wskazującego
- nie ma niepotrzebnego naciskania w to samo miejsce kilkanaście razy z byle powodu
- brak bsodów
- nie trzeba nic czytać po angielsku
To tyle Smile
ale jak jeszcze płacisz przez net to jesteś plati samobójca
nie płacę
a to zgoda w takim razie jest ok

Jurek

Plati napisał(a):Ja używam firewalla systemowego i mam spokój z wszelkimi komunikatami i głowieniem się, który FW wybrać. Smile
Plusy takiego rozwiązania wraz z Avirą Free + MBAM Free to:
- brak komunikatów, ale ochrona jest
- mniej zamulony system
- mniej zainstalowanych programów
- więcej czasu dla siebie Smile
- można grać online bez niespodzianek w łącznosci
- brak bólu palca wskazującego
- nie ma niepotrzebnego naciskania w to samo miejsce kilkanaście razy z byle powodu
- brak bsodów
- nie trzeba nic czytać po angielsku
To tyle Smile


Też kiedyś byłem zwolennikiem zapory systemowej ale się przekonałem, że nie jest to dobre rozwiązanie. Często się zdarza że AV i zapora systemowa nie widzą wirusa a skuteczniejsze firewalle go blokują. Poza tym nie ma ochrony portów oraz IP i bardzo łatwo wyłączyć zaporę i się włamać.
Optymalne rozwiązanie to firewalle, które nie sprawiają kłopotów w grach i nie wymagają klikania. Takie zapory to między innymi NIS 2009, Eset SS i Outpost Firewall Pro (normalna instalacja).
"Często się zdarza że AV i zapora systemowa nie widzą wirusa a skuteczniejsze firewalle go blokują. Poza tym nie ma ochrony portów oraz IP i bardzo łatwo wyłączyć zaporę i się włamać."

Mnie takiev rzeczy się nie zdarzyły jeszcze ani razu a używam komputera bardzo często.

Jurek

Plati napisał(a):"Często się zdarza że AV i zapora systemowa nie widzą wirusa a skuteczniejsze firewalle go blokują. Poza tym nie ma ochrony portów oraz IP i bardzo łatwo wyłączyć zaporę i się włamać."

Mnie takiev rzeczy się nie zdarzyły jeszcze ani razu a używam komputera bardzo często.


Jeżeli nadal będziesz używał komputera bardzo często, to prawdopodobieństwo, że to się stanie jest bardzo duże Smile
No to czekam Smile
Stron: 1 2