SafeGroup

Pełna wersja: Trojan.Mayachok.17994 sieje postrach !
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

McAlex

Dr.Web alarmuje, coraz więcej mutacji poważnego zagrożenia Trojana Mayachock rozprzestrzenia się bezlitośnie na komputerach użytkownikow.

Cytat: Trojan.Mayachok.1 to złośliwy program, który blokuje zainfekowanemu komputerowi dostęp do internetu. Kilka miesięcy temu był dwunastym najczęściej wykrywanym przez Dr.Web CureIt! wirusem. W tym samym czasie, jego modyfikacja - Trojan.Mayachok.17994 stała się najczęściej spotykanym złośliwym programem.


Instalujący się w koszu Backdoor.IRC.NgRBot42tworzy z Windowsa niejaką lukę pozwalającą na wszelkie akcje cyberprzestępców. Dodatkowo rozprzestrzenia się za pomocą pamięci USB.

Cytat: Próbki złośliwego oprogramowania
Trojan.Carberp, Trojan.SMSSend i Trojan.DownLoader również pojawiły się w statystykach zebranych przez Dr.Web CureIt!

Botnety
Doctor Web w dalszym ciągu monitoruje również najaktywniejsze działania botnetów. Liczba komputerów zarażonych botnetem Win32.Rmnet.12 stale rosła. W listopadzie odnotowano 545 000 nowych infekcji. Ogółem liczba zarażonych nim komputerów PC przekroczyła 6 milionów.

Wzrost ilości zarażeń botnetem Win32.Rmnet.12 w listopadzie 2012r.
W tym samym czasie, wzrost zakażeń botnetem Win32.Rmnet.16 osłabł. W listopadzie zarażonych zostało zaledwie 5011 nowych komputerów, co stanowi zaledwie 30 proc. infekcji z października. W drugiej połowie listopada liczba zakażonych komputerów znów zaczęła rosnąć.

Wzrost ilości zarażeń botnetem Win32.Rmnet.16 w listopadzie 2012r.
Z kolei o botnecie Backdoor.Flashback.39 , który wiosną tego roku zainfekował ponad 800 000 komputerów Apple, możemy powiedzieć, że zakończył swoją ekspansję, a liczba zarażonych komputerów radykalnie spada. 26 listopada Backdoor.Flashback.39 zaraził zaledwie 90 947 urządzeń.

Zagrożenia na Android

W listopadzie w bazie wirusów Dr.Web pojawiły się informacje o komercyjnym oprogramowaniu szpiegującym, które szybko stało się jednym z najpopularniejszych zagrożeń dla systemu Android. Wśród nich znalazły się Program.Jianspy.1.origin i Program.Spyera.1.origin. Potrafią one zbierać informacje dotyczące korespondencji SMS, połączeń telefonicznych oraz położenia urządzenia.

Nie przestają się również pojawiać wciąż nowe wersje dobrze znanego programu Android.SmsSend. Wysyła on płatne wiadomości na numery premium. Analitycy Doctor Web regularnie natrafiają na tego typu aplikacje i dodają jej (je) do bazy wirusów.

Zagrożenie miesiąca: Trojan.Gapz.1
Trojan Trojan.Gapz.1 jest znany już od dawna, ale tym razem to wtyczki, które instaluje - Trojan.Winlock.7384, znalazły się w centrum uwagi. Działają one na 32- i 64-bitowej wersji Windows. Wirus ten potrafi obejść kontrolę konta użytkownika. Umożliwia mu to nieautoryzowane uruchomienie plików wykonawczych w systemie. Następnie, trojan analizuje strukturę dysku zainfekowanego komputera i uruchamia na nim złośliwe oprogramowanie.



Czyżby naprawdę grożne wirusy stały się smutną codziennością internautów?

Żrodło:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Czy twój system został zainfekowany?

Niestety większość wirusów nie daje o sobie znać. Sprawdżcie sami czy w waszym systemie nie kryje się nieproszony gość. Być może Windows , którego użytkujesz stanowi tak naprawdę narzędzie w rękach cyberprzestępcow?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Do czasu aż Microsoft nie zmieni podejścia do sprawy bezpieczeństwa, to nadal będzie on wylęgarnią wszelkiej maści malware. Najważniejsza jest świadomość zagrożenia i unikanie różnych nieznanych witryn/plików. Gdyby wszyscy użytkownicy Windowsa dbali o bezpieczeństwo, to ilość zagrożeń była by bardzo znikoma. No ale jak to u większości użytkowników bywa "po co mi AV, nie chce, bo same problemy, muli się itd..", więc nie ma na co liczyć.