SafeGroup

Pełna wersja: Jaka pasta termoprzewodząca najlepsza ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Barti18

Witam koledzy!.

Potrzebuje porady doświadczonego użytkownika,który jest obeznany w temacie.

Konto usunięte

Ja polecam AC MX-4. Tania, a naprawdę na poziomie, używam od dawna zamiast Arctic Silver 5.
Noctua NT-H1. Jedna z najlepszych wedlug mnie.

marsellus

Testy do poczytania, a co do polecania to i tak wiadomo że każdy będzie polecał to co sam używaGrin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

KaMiL napisał(a):Noctua NT-H1


35zł na allegro z przesyłka.. grubo Smile

Test 7 past teromprzewodzących może się przyda Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ja też polecam Arctic MX-x

Konto usunięte

Kurde... dwa testy potwierdziły, że MX-2 jest lepszy niż MX-4.
Lapa mam fabrycznie z MX-2, miałem dawać MX-4 bo mam "na stanie", ale chyba sobie daruję, bo nie widać sensu Wink
, paste kupuje sie raz na...pare lat? Raz sie nalozy i nie ma potrzeby potem jej wymieniac...
Wychodzi na to, że najwydajniejsza pastą jest Coollaboratory Liquid Pro (oczywiście patrząc na testy). Pasta ze stopów metali? Ponoć wymiata konkurencję jednak zważywszy na to że jest z metalu doskonale przewodzi prąd i można ją stosować tylko na miedzianych coolerach Grin Hmm..

Chyba będziemy kręcić Tongue

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Konto usunięte

Liquid Pro ma pewną specyficzną wadę... Po jej nałożeniu a potem ściągnięciu z proca "znikną" wszystkie oznaczenia - taki ma urok.
Gdyby coś się stało z procem, gwara przepada, no chyba że zdecydujesz się na nią od razu przy kupnie - mój znajomy składał kompa dawno temu w komputroniku, wziął usługę złożenia i tą pastę. Pytał, czy gwarancja obowiązuje, potwierdzili mu że w takim wypadku tak, tj. oni montują całość.
Wiadomo, uszkodzenie CPU to bardzo rzadki przypadek, ale biorąc pod uwagę koszty tej pasty, to ja bym w nią nie wchodził.
Ja posiadamIC Diamond 7 chociaż aplikowanie jej do najłatwiejszych nie należy<!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->

Barti18

lukasamd napisał(a):Kurde... dwa testy potwierdziły, że MX-2 jest lepszy niż MX-4.
Lapa mam fabrycznie z MX-2, miałem dawać MX-4 bo mam "na stanie", ale chyba sobie daruję, bo nie widać sensu Wink


A czy ona jest na tyle gęsta że można ja swobodnie rozprowadzić?.Bo nie chce żeby po aplikacji doszło do takiej sytuacji,że wypłynie Facepalm .
Pastę chcę wymienić w sowim laptopie na procesorze i Chipie płyty głównej.I co najważniejsze nie może ona przewodzić prądu..

Konto usunięte

Zarówno MX-2 jak i MX-4 są gęste i łatwe do rozprowadzania.

Barti18

lukasamd napisał(a):Zarówno MX-2 jak i MX-4 są gęste i łatwe do rozprowadzania.


No to po nowym roku kupię MX-2,tylko jeszcze jedna sprawa z tego co się dowiedziałem na chipie płyty głównej jest taka fabryczna podkładka przewodząca jeśli ona będzie zużyta to kupić nową podobna czy zastąpić ją po prostu pastą?.

Konto usunięte

Na płytach głównych na ogół jest "pasta glut" - są one dosyć kiepskie, tylko trzymają dosyć solidnie, czasem wręcz jak klej.
Przy zmianie najlepiej chip oczyścić zupełnie z tego no i dopiero wtedy aplikować pastę.

Barti18

lukasamd napisał(a):Na płytach głównych na ogół jest "pasta glut" - są one dosyć kiepskie, tylko trzymają dosyć solidnie, czasem wręcz jak klej.
Przy zmianie najlepiej chip oczyścić zupełnie z tego no i dopiero wtedy aplikować pastę.


Dziękuje Beer