SafeGroup

Pełna wersja: Problem z odczytem z cristaldisk
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Także jak w tytule potrzebuje pomocy z odczytem z programu Cristaldisk,jestem nowy i pewnie nawet nie trafiłem dobrze w temat wiec proszę o wyrozumiałość
Oto screen:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Przenoszę do odpowiedniego działu \ Waves97
C5 - Liczba sektorów niestabilnych - 1 - jeszcze nic się nie dzieje.
Może ale nie musi się z tego zrobić C4 - liczba remapowanych operacji a potem 05 - relokowane sektory.

Miałem coś takiego (C5 - 1) nawet na nowiutkim WD Blue 500GB ale mu przeszło, zniknęło. Monitoruj co jakiś czas dysk. Jakby się nasiliły i rosły C4 i szczególnie 05 to trzeba jak najszybciej zgrywać dane na zapasowy.

Jak nie masz nic ważnego na nim, albo jak masz gdzie zgrać z niego to pasowało by mu zrobić LOW-level format - formatowanie niskopoziomowe (ma dość dużo przepracowanych godzin i ilość włączeń).
Właśnie o to chodzi że jest bardzo wolny tym bardziej jak włączam grę to nic się nie da zrobic,zacina się,cokolwiek włączam i użycie procka od razu 100%,tak samo z internetem i przegladarka nie wiem czy już powoli trzeba myślec o dysku twardym bo zaczeło sie to wszystko po burzy mialem zwarcie spalilo zasilacz i procesor tez padł.
Przeskanuj ten HDD w programie MHDD (2x wciśnij F4 po wybraniu dysku):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(Jak masz już gdzieś Hiren''s Boot to ten program tam jest:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

)

Zrób screena na końcui pokaż go tu, zobaczymy jaka rzeczywista kondycja.

Ano trzeba myśleć o nowym, są nawet nówki sztuki z gwarancją jeszcze na ATA: Seagate Barracuda 10:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jakbyś np. kupował Seagate to patrz/zapytaj się czy naklejki na dyskach mają zieloną obwódkę = dysk pochodzi z naprawy, serwisowany - nie oznacza to, że jest niesprawny; jest sprawny tylko może długo nie pochodzić -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie mam nawet płyty żeby wypalić obraz ale chyba nie ma co się męczyć po prostu kupię dysk,dzięki za diagnozę
A defragmentacjadysku jaka? Robiłeś?

Jak masz spowolnienia to pewnie masz dużo bloków <150ms <500ms >500ms

Skan by fajnie wszystko pokazał, jak dasz radę to zrób Wink
Dobrze zrobię ten scan ale dziś nie dam rady kupic płyty,dopiero jutro kupie,chyba że jest jakiś inny program żeby zrobić scan,bez wypalania płyty


Dodano: 02 sty 2013, 17:48

Defragmentacji nie robiłem zaraz zrobię.
A stację dysków masz? Bo jest wersja dyskietkowa MHDD:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Albo pod windows spróbuj Victoria:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, link:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

No jest 1 error, przez którego jak trafi głowica na niego to masz spowolnienia, bo próbuje go kilkakrotnie odczytać.

Reszta powierzchni w dobrym stanie jak na 23k godzin.

Można próbować go przeformatować w MHDD, ale tak czy siak potrzebujesz nowy dysk żeby postawić system i zgrać dane (czy tam sklonować).

Ja bym się nie cackał, szykuj nowy dysk.