SafeGroup

Pełna wersja: Taniej, ale ciągle drożej.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2

McAlex

Zgodnie z zapowiedziami w dniu dzisiejszym powinny spaść stawki za połączenia hurtowe wśród siedmiu polskich operatorów telekomunikacyjnych. Jest to związane także z końcem wzajemnej asymetrii, a więc operatorzy sieciT Mobile, plus, Play, Orange , wRodzinie czy mniej znane Aero2 lub Mobyland płacą za połączenia z sobą po równo.
Cytat:(Mobile Termination Rate) to kwota, jaką płaci operator sieci, z której jest wykonywane połączenie, operatorowi sieci, do której połączenie jest przekazywane. Od 1 stycznia do końca czerwca operatorów telekomunikacyjnych będzie obowiązywała stawka MTR w wysokości trochę ponad 8 gr za 1 minutę połączenia głosowego. 1 lipca wszyscy operatorzy będą musieli ponownie obniżyć stawki – do 4,29 gr za 1minutę
.
Niestety o obniżkach stawki za połączenia do Play jaką płacą klienci większych operatorów jak do tej pory ani widu, ani słychu. Czy rok 2013 będzie rewolucyjnym dla polskiej telekomunikacji czy może raczej nadzieje na niższe ceny spełzną na niczym?

Źródło cytatu :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Szczerze, to nie nigdy nie wykorzystuję w pełni mojego abonamentu, więc mi to wisi. Płacę te 70 zł miesięcznie, a rozmawiać, pisać i surfować mogę niemalże bez ograniczeń.
PascalHP napisał(a):Szczerze, to nie nigdy nie wykorzystuję w pełni mojego abonamentu, więc mi to wisi. Płacę te 70 zł miesięcznie, a rozmawiać, pisać i surfować mogę niemalże bez ograniczeń.


A ja płacę 21pln i mam internet 1GB , połączenia stacjonarne i w Play za darmo , do tego 360 min do pozostałych sieci Grin

McAlex

facecik napisał(a):A ja płacę 21pln i mam internet 1GB , połączenia stacjonarne i w Play za darmo , do tego 360 min do pozostałych sieci


Czyżby fioletowa firmówka?
Tak firmowy Wink

McAlex

facecik napisał(a):Tak firmowy Wink


Zazdroszczę, to jest najnajnajnajnajlepsza taryfa jaka istnieje. Ja bulę pomarańczowym 50 zł/ mc , net bez ograniczeń praktycznie (ale 300 MB i lejek), ponad 100 minut do wszystkich ( dla mnie to jak nolimit) i nieograniczone połaczenia z numerem stacjonarnymLol

Jedyny plus w tym, że internet mobilny, który niedługo bedzie dla mnie koniecznością, mam ze zniżką.

Tak wracając do tematu, spórzcie na klientów pre-paid (na kartę). W niektórych ofertach klient płaci za połączeniem z Playem 80 gr/min, operator w tej chwili ponosi koszt ponad tych nieszczęsnych 8 groszy ( w dużym uproszczeniu).
To samo z abonamentami, jeśli stawki są niższe to i minuta w pakiecie może przestać się opłacać.Smile

Konto usunięte

Rodzinkę namówiłem na przejście na Play, przełączenie było 20 grudnia, a dzisiaj totalne zdezo - takie stany konta, że nie wiadomo jak to wykorzystać.
Też firmówka, głównie Biznes 30, ale ja mam z 1 GB internetu.

W ogóle największy szok to była zmiana karty z T-Mobile na Play... wcześniej myślałem, że u mnie w ogóle nie ma 3G, po chwili dowiedziałem się, że jest ok nawet w domu Grin
lukasamd napisał(a):Rodzinkę namówiłem na przejście na Play

Ja Ciebie prawie 2 lata ''męczyłem'' Grin

Konto usunięte

Ej, no była umowa podpisana, nie było sensu zrywać Grin
Trzeba zatem namówić mateczkę, aby zostawiła TMobile Tongue

McAlex

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Dodano: 02 sty 2013, 12:21

Operatorzy ( z wyłączeniem Play) powiedzieli "nie"

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Cytat: Niepodpisanie aneksów oznacza, że trzej najwięksi operatorzy ciągle pobierają stawkę 12,23 groszy, zaś P4 - 16,02 groszy. Spadek od 1. stycznia o prawie 2 grosze w przypadku P4 nastąpił w związku ze zmniejszoną ze 147% do 131% asymetrią. Harmonogram jej spadku zapisany był w obowiązujących już umowach dwustronnych.

Konto usunięte

Szkoda że się nie dogadali. Ale z drugiej strony, teraz to mi to lotto, gdy byłem poza Play, to dzwoniłem do nich z bólem, a teraz nie mam jak wykorzystać tego co jest przy abonamencie o prawie 50% niższym.

McAlex

lukasamd napisał(a):Szkoda że się nie dogadali. Ale z drugiej strony, teraz to mi to lotto, gdy byłem poza Play, to dzwoniłem do nich z bólem, a teraz nie mam jak wykorzystać tego co jest przy abonamencie o prawie 50% niższym.


Ile masz tego abo i minut?Grin

To tak naprawdę fatalna wiadomość dla klientów "na kartę".
Ja jak tylko skończę doładowywać mixa w plusie to od razu przejdę do play. Trzeci telefon z rzędu mam w mixie(w sumie ok 6 lat w Plusie na mixie jade) i żadnej specjalnej oferty albo zniżki dla mnie jako stałego klienta nie zaproponowali, mało tego dzwonią konsultanci co jakiś czas i laptopa chcą mi jeszcze wcisnąć to już bez komentarza pozostawiam. Brat ma w play abonament i mu go niedawno obniżyli za to, że właśnie jest ich klientem więc bez żadnego zastanowienia zmienię operatora.

JURCZ91

Również mam Play w abonamencie bez limitu + 3GB internetu. Płacę dużo, ale dodatkowo mam w tym "raty za telefon" Tongue

Konto usunięte

McAlex napisał(a):Ile masz tego abo i minut?


Abo 24,50zł netto.
W tym mam:
- za darmo do play i na stacjonarne.
- 1 GB internetu w telefonie na miesiąc
- pakiet złotówkowy na 250 minut do wszystkich sieci (niby 50zł, ale wczoraj pokazało 75zł)

Umowa oczywiście 12msc.

McAlex

Idę się popłakać, a później założę firmę i podpiszę umowę w Play. :-)
McAlex napisał(a):Idę się popłakać, a później założę firmę i podpiszę umowę w Play. :-)


Nie musisz zakładać firmy, dla osób prywatnych masz abonament za 29pln brutto i do tego internet 1GB + 300 minut do wszystkich( z czego 50 minut za wznowienie przez internet na 6msy) + na 3 miesiące darmowe play + 3 ms darmowe smsy do all = umowa 12ms.(dla przedłużających )msy)
Czyli mówicie że najlepsze teraz play? Ja bujam się już z 3 rok w oragne na kartę.. gdybym brał na kartę jaka opcja play najlepsza?
Zawsze Play miał najlepszą ofertę w kwestii minut , i tak pozostanie.
Stron: 1 2