SafeGroup

Pełna wersja: Łatka na Androida eliminująca 90% spowolnień
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jeśli uznacie, że temat jest niepotrzebny to przenieście do kosza. Od siebie dodam, że zainstalowałem aplikację, ale jeszcze zbyt wcześnie żeby ją oceniać. Nie zauważyłem dziwnych zachowań telefonu typu resetowanie się itp.

Jeden z programistów na popularnym forum xda developers zaczął proces debugowania i po wielu godzinach ze zdziwieniem odkrył skąd pochodzi większość lagów (czyli spowolnień) systemu Android.

Opublikował też łatkę, która umożliwia przyspieszenie systemu na wszystkich urządzeniach – smartfonach, jak i tabletach. Jakby tego było mało, na obecną chwilę działanie programu potwierdzają dziesiątki osób z portalu reddit oraz xda developers.

O co chodzi? Google JVM odczytuje wszystkie losowe dane z /dev/random. Problem polega na tym, że /dev/random zawiera bardzo ograniczoną pulę danych. A są one wykorzystywane bardzo często. Gdy ich zabraknie – procesy się blokują, a dla użytkownika objawia się to uciążliwym przycięciem systemu. Proces nie może ruszyć, dopóki kernel nie wygeneruje kolejnej porcji losowych danych.

Pojawiają się też głosy sceptyczne (w tym developerów), że tak drobna zmiana nie może przełożyć się na aż tak duży efekt. Głos w dyskusji zabrał również twórca samej aplikacji odpierając część zarzutów.

Aby sprawdzić działanie aplikacji samemu, trzeba mieć zrootowany telefon (SuperUser lub SuperSU), a następnie pobrać i zainstalować aplikację Seeder-1.0alpha6.apk. Istnieje też możliwość utworzenia dowiązania symbolicznego /dev/random do /dev/unrandom, co powinno przynieść taki sam efekt.Ponadto ta druga metoda powinna być neutralna dla baterii.

Aplikacja:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


2 sposób:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Źródło:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jest wersja 1.1, więc pobieranie wersji Alpha nie ma sensu.

Sprawdziłem to wczoraj i moim zdaniem jest to efekt placebo, nic więcej.
Dokładnie, już się specy wypowiedzieli na ten temat i to jest bezużyteczne, co sekunde telefon pracuję na najwyższych wartościach przez co nie przechodzi w deep sleep. Podony efekt uzyskamy ustawiając procesor na Perfomance Wink

Wysyłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk 2

Konto usunięte

Ja się nie zgodę z tym, że to jest placebo.
Mam szybki telefon, ale jednak po zastosowaniu tego nieco jeszcze przyśpieszył, jest to widoczne w szczególności gdy coś się instaluje z marketu. Wcześniej wtedy bywały mocne lagi, teraz nie ma ich wcale.

Nie potwierdzam również drenowania baterii. Gdyby tak było w istocie, telefon nie wytrzymałby u mnie całego dnia, a nie ma z tym problemu - rano odpiąłem od ładowarki, a mam teraz 46%.
lukasamd napisał(a):Ja się nie zgodę z tym, że to jest placebo.
Mam szybki telefon, ale jednak po zastosowaniu tego nieco jeszcze przyśpieszył, jest to widoczne w szczególności gdy coś się instaluje z marketu. Wcześniej wtedy bywały mocne lagi, teraz nie ma ich wcale.

Nie potwierdzam również drenowania baterii. Gdyby tak było w istocie, telefon nie wytrzymałby u mnie całego dnia, a nie ma z tym problemu - rano odpiąłem od ładowarki, a mam teraz 46%.


W pełni się zgadzam, telefon przyspieszył, jest to widoczne gołym okiem, w szczególności właśnie przy instalowaniu aplikacji.
Jak będę na kompie to potwierdzę moje teorię linkami ale wystarczy poszukać na forum.android.com.pl

Wysyłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk 2

Konto usunięte

Ja nie muszę czytać tego co piszą na forum.android.com.pl.
Sam czasami się tam wypowiadam, sporo czytam i podchodzę do rzeczy tam wypisanych ostrożnie, już wiele razy sam sprawdzałem różne rzeczy i wrażenia były inne niż opisywane przez userów. Ja tylko pisze jak to wygląda u mnie, bo ponownie postanowiłem sprawdzić. Może to nie na każdym modelu / ROMie daje rezultat.
Lukas to nie chodzi o ich opinie tylko tam jest link do analizy tego moda z dowodami.

Wysyłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk 2
Spróbuję jeszcze raz zainstalować tę apkę, na innym ROMie. Baterii nie powinna żreć, bo włącza się tylko przy włączonym ekranie.
Może też mam jakieś złudzenie, ale wydaje mi się że mój Desire Z też z tym jakoś lepiej działa - ale jak dasz linka to z chęcią przeczytam tą analizę Smile
Pozwolę sobie zacytować pewnego z forum android w raz z tymi linkami.

"Ta aplikacja została zgłoszona na oficjalnym bug forum androida i wypowiadali się developerzy Androida, że zwiększanie entropy w dev/random nie ma żadnego znaczenia, bo żadna aplikacja a tym bardziej Dalvik z tego nie korzystają. Przyspieszenie działania telefonu po zainstalowaniu tej apki to efekt placebo lub wynik tego że aplikacja co 1s zapisuje w dev/random przez co procesor jest non-stop trzymany na 100% taktowania, przez co nie traci czasu na zmiany taktowań. Nie muszę chyba mówić, że z tego powodu nigdy nie przechodzi w deep sleep i w dłuższym horyzoncie będzie to miało bardzo negatywny wpływ na baterię.
Link do oficjalnego bug report:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tu jeszcze artykuł z XDA

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"

Konto usunięte

Jak tak bardzo chcesz to zrobię test i wieczorem dam Ci screen gdzie dobitnie widać, że większość czasu telefon siedzi w deep sleep (sprawdzałem już BetterBattery Stats) Wink
Naprawdę warto samemu zobaczyć i sprawdzić, bo nawet na xda czy Google+ decyzje są podzielone (czytałem kilka stron wątku na xda + cały wątek na forum.android.com.pl). U niektórych jest szybciej, u niektórych bez zmian. U niektórych są problemy z deep sleep, u niektórych nie ma żadnych. Ja jestem w tej grupie, która widzi lekkie przyśpieszenie i z deep sleep problemów żadnych nie ma..

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Poza tym wątpię, że 276 ma efekt placebo.