SafeGroup

Pełna wersja: Problem z HDD, dysk wydaje dziwne dźwięki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dzisiaj zbladłemNone2
Mój dysk zaczął wydawać dźwięki jakby głowica uderzała o obudowę dysku - masakryczny dźwięk ... robię kopie na wszelki wypadek, a później skan od błędów. Pierwszy raz słyszałem takie dźwięki, metal o metal bez kitu.
buri napisał(a):Dzisiaj zbladłemNone2
Mój dysk zaczął wydawać dźwięki jakby głowica uderzała o obudowę dysku - masakryczny dźwięk ... robię kopie na wszelki wypadek, a później skan od błędów. Pierwszy raz słyszałem takie dźwięki, metal o metal bez kitu.


Pokaz screen z CrystalDiskInfo i/lubz AIDA64 Smile

Jaki masz model dysku?

ktośtam

Wydzielam do osobnego wątku Wink
Dzięki za nowy tematWink

Tak, kopia zrobiona wszystko co cenne zgrałem na mój stary dysk, który świeci się na żółto z jakiś tam błędów - ważne, że działa bezbłędnie. W załączniku CrystalDisk, który mi niewiele mówi, ale świeci się na zielono. Mam straszny problem, bo strona Seagate to największe g na jakie trafiłem jeśli chodzi o pomoc. Jaka jest ostatnia wersja firmware do mojego dysku, bo nie mogę ustalić.

Wszystko wydarzyło się pod Windows! Linuks praktycznie nic nie robi na dysk i nigdy nie powodował mi problemów. Pod Win ciągłe rycie, ale o tym kiedyś pisałem, głupi system ciągle coś odczytuje.
buri napisał(a):Jaka jest ostatnia wersja firmware do mojego dysku, bo nie mogę ustalić.


ST9320325AS - to Seagate Momentus (nie XT) - nie ma do niego alt. firmware:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jeśli Ci "stuka i dzwoni" - to tylko zgrywać dane!