SafeGroup

Pełna wersja: WEBROOT SecureAnywhere Antivirus - krótki test na linkach
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Na życzenie ktośtamchciałem przeprowadzić test rollback''u w WEBROOT, niestety zablokował wszystkie próbki, które przygotował tachion .
WEBROOT spisał się rewelacyjnie, lecz mam pewne zastrzeżenia do sposobu blokowania zainfekowanych plików, bo są one uruchamiane, a dopiero potem zabijane (bezsens), zresztą zobaczcie sami.

Link do testu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ktośtam

Webroot coraz lepiej sobie radzi. Niezła detekcja, tylko szkoda, że wszystko wykrył, bo na prawdę chciałem zobaczyć rollback w akcji.
Może następnym razem Wink
To, że pliki są uruchamiane to akurat nie dziwi w sofcie który się nie opiera na sygnaturach. Webroot olewa pliki statyczne, zaczyna działać wtedy kiedy siępojawia realne zagrożenie. Dobrym przykładem jest skanowanie w trybie deep, które de facto nie skanuje wszystkich plików na dysku tylko szuka konkretnych zagrożeń. Dlatego trwa to niecałe 2 minuty. A co do rollbacku to Webroot daje 100% gwarancji jego skuteczności jeśli się instaluje WSA na czysty system. W innych wypadkach może być różnie Grin