SafeGroup

Pełna wersja: F-Secure Internet Security Technology Preview - Pełny test
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

andrzej76

Test znanego fińskiego pakietu zabezpieczającego w wersji beta ( ver. aktualna 77).
Ustawienia programu - lekka modyfikacja.
Test na 210 plikach.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jeśli dobrze się dopatrzyłem to zaledwie jeden aktywny szkodnik w systemie po F-Secure został.. Świetny wynik i b. fajny test
Dobry sofcik i dobry testSmile

Barti18

andrzej76 za test bardzo Dziękuje i za twoje poświecenie dla ludzi..Doceniam toSmile Wszystkie twoje testy zdążyłem zobaczyć na kanale..

Poświeciłem na to troszkę nocy ale było warto Beer

+1
Test jest wykonany bardzo profesjonalnie. Nie mam nic więcej do dodania.
andrzej76 napisał(a):Jak byk to dwa razy go aktualizowałemzaraz po zainstalowaniu , następnie restart był celowy i znów aktualizacja była z 15 minut , następnie jeszcze 3 razy sprawdzałem czy wszystko ok. Wszystko było ok i brak aktualizacji.( której już nie ma bo jest zaktualizowany) Jak byk widać że to właśnie byk programu w wersji beta, mimo że zaktualizowany pokazuje w oknie że trwa aktualizacja , jeśli klikniesz na update - wyskoczy że jest zaktualizowany i nic nie pobiera. Spójrz w oknie programu z której godziny i sekundy jest aktualizacja,( 21 sekunda filmu) następnie spójrz na zegarek w systemie którą pokazuje godzinę.
Nie irytuj się i nie wyciągaj przedwczesnych wniosków, tylko prosiłbym o oglądanie dokładniej.

Doskonale znam F-Secure i wiem, jak działa, jak się zachowuje; to że niby pobrał aktualizacje, nie znaczy, że je zainstalował. Jest informacja, że program nadal się aktualizuje... W takim przypadku trzebawejść w Typowe ustawieniai sprawdzić, czy wszystkie komponenty mają pobrane i zainstalowaneaktualizacje. Niby dlaczego program wykrył podczas skanowania..12 wirusów na 210? Wykrywalność na poziomie Filemedica, a może nie do końca zaktualizowany program?
Dopiero pod koniec testu widać w oknie głównym - "Wszystkie funkcje zabezpieczeń są aktualne".
Dokładnie, F-Secure bardzo długo się aktualizuje za pierwszym razem ,i trzeba po prostu się uzbroić w cierpliwość i poczekać .... no ale niektórzy myślą,że są mądrzejsi niż inni , i jak im się zwróci uwagę to jeszcze brną w zaparte dalejFacepalm

andrzej76

KaMiL napisał(a):Dopiero pod koniec testu widać w oknie głównym - "Wszystkie funkcje zabezpieczeń są aktualne".


Znasz doskonale Technology Preview ver.77? I

A niby dlaczego pokazywał alerty żeby blokować te pliki? Gdyby nie był zaktualizowany jak należy nie znałby tych plików i nie reagował.( po za tym działa deep guard...)
I pod koniec testu masz okno z HitmanPro i wyniki F-Secure po skanie. Nie zadowala Cię wynik? A może za słaby? Nie zaktualizowany?

facecik napisał(a):Dokładnie, F-Secure bardzo długo się aktualizuje za pierwszym razem ,i trzeba po prostu się uzbroić w cierpliwość i poczekać .


Przeczytaj dokładnie wyżej co napisałem - wytłuszczone jesttłustym drukiem.Wall

PS : Proszę zainstalować tą wersję którą testowałem na własnych maszynach wirtualnych i sprawdzić. Pokazać ile trwa czasu pełna aktualizacja komponentów programu i czy faktycznie mój test sięga dna itony mułu i jest do dupy i czy jestem "mądralą".

McAlex

Test ( jeśli ma być profesjonalny) do poprawy.

I często tak jest przy F secure.

Trzeba długo czekać aż sobie wszystko pobierze i zainstaluje.Wink

Inną kwestią jest to czy wynik byłby faktycznie inny.

andrzej76

Odpowiedz teraz na jedno proste pytanie;

Jaki był cel tego testu? Chciałem pokazać skuteczność programu w czasie rzeczywistym ( real-time)? czy skuteczność ze skanowania z ppm ze starymi bazami sygnatur które to testyjuż nikogo w zasadzie nie interesują ?(skan ppm folderu to jest dodatek do moich testów i nie muszę tego robić , mogę pokazać tylko real-time )
Jak znasz odpowiedź , to cosądzisz?
Ważniejszy tu w tym teście był Deep Guard czy aktualizacja bazy która jak twierdzisz była stara i w zasadzie miała coś do gadania czy nie?
Program nie pobiera tylko sygnatur...
Ok, widze, ze dyskusja nie ma sensu, skoro uwazasz, ze test zostal przeprowadzony w pełni prawidłowo.

McAlex

A ja temat zamykamGrin

Zgodnie z zasadami na forum nie można używać wulgaryzmów.
Przedyskutuję z Administratorem kwestię ewentualnych konsekwencji.

Proszę hamować emocje.