SafeGroup

Pełna wersja: Pelna ochrona
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
System operacyjny:
Windows 7 Home Basic x86


Zastosowanie:
internet , bankowość.


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Core 2 Duo
1 giga ram

Najlepiej jak by być jakiś dobry darmowy zestaw.
avast free antywirus lub chmura od kingsofta
firewall systemowy
do bankowości zemana free

jako www coolnovo lub opera ja lece na coolnovo(dawnym chromeplus) bo szybka i rozbudowana niz chrome ma wiele przydatnych funkcji co nie ma chrome
Gdybym miał wykorzystywać komputer do celów jakie podałeś, przy ilości RAM 1GB, to pewnie poszedłbym w stronę zestawu bez AV, a mianowicie
SpyShelter Free, Zemana Free (pod warunkiem że szyfrowałaby wpisywane znaki Twojej przeglądarki), Sandboxie Free, w której uruchamiałbym przeglądarkę. Do tego na żądanie MBAM Free, albo Hitman Pro (który przy dobrych wiatrach działałby Free przez długi czas... zależy jak szybko złapałbyś infekcję, co podczas wykorzystywania netu z głową zapewne nie nastąpiłoby szybko). Do tego Private Firewall... a na upartego Kingsofta w chmurze, ale osobiście bym nie szedł w stronę AV Cool

I bym zapomniał... dodatki do przeglądarki w stylu Firefoxowego Adblocka Plus, WOT, ewentualnie Traffic Light (jako plugin, nie osobny program)
Z3US napisał(a):avast free antywirus lub chmura od kingsofta
firewall systemowy
do bankowości zemana free

jako www coolnovolub opera ja lece na coolnovo(dawnym chromeplus) bo szybka i rozbudowana niz chrome ma wiele przydatnych funkcji co nie ma chrome


Wybrałem powyższy zestaw , kupując zemanazobaczymy jak dla mnie powinno wystarczyć.


Dodano: 24 sty 2013, 19:52

pogrubione elementy.
Pewnie to jakiś netbook więc proponuję:

Webroot SecureAnywhere AntiVirus 2013 na 6 miesięcy

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

albo Norton AntiVirus na 6 miesięcy

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

adrian218 napisał(a):Wybrałem powyższy zestaw , kupując zemanazobaczymy jak dla mnie powinno wystarczyć.

Sugerowano Ci darmową Zemanę, która ma inną funkcjonalność, niż płatna...co nie zmienia faktu, że płatna tez jest OK. Darmowa wyłapuje uderzenia w klawisze - czyli wszystko, co wpisujesz z klawiatury - i szyfruje je w locie. Pełna służy do wyłapywania takich akcji...razem mogą stanowić niezły zespół.
Twoja maszyna ma nie za wiele pamięci...to nieco więcej, niż jeden z laptoków u mnie w domu i myślę, że mając Win7 zamiast XP wykorzystanie RAM jest dużo większe...szacuję, że jakieś 450-500 bez programów zabezpieczających, a więcej jeśli masz jakieś "wodotryski" działające w tle czyli komunikatory, jakieś kompozycje, automatyczne aktualizacje, które mógłbyś uruchamiać ręcznie. W tym układzie mogę zaproponować
- zapora to PC Tools Firewall...jasny układ, prosty w obsłudze, po polsku i nie zabiera dużo zasobów...ewentualnie Privatefirewall, w którym możesz dodatkowo ustanowić uruchamianie wybranych aplikacji z ograniczeniami...ewentualnie Online Armor Free z podobną funkcjonalnością. Dwie ostatnie zapory mają spore możliwości wykrywania podejrzanych akcji (czuły moduł HIPS), co w przydaje się przy korzystaniu z bankowości online (zagrożenie loggerami)
- jeśli koniecznie AV, to chyba wyleczyłem się z Kingsofta, więc Avast, bo jest wszechstronny, w miarę lekki i sensownie poukładany na domyślnych ustawieniach - dołożyć wykluczenia dla nieskanowanych obszarów i dla ochrony systemu plików i zmienić ustawienia sandboxa na "pytaj" - albo darmowa Avira...program może nie aż tak oszczędny w zużyciu RAM, ale reagujący tylko w razie potrzeby i nie obciążający podczas korzystania z sieci.