SafeGroup

Pełna wersja: Jak przyspieszyć windows, aby grać online bez problemów ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
System to Win 7 Home premium 64 bit. Dzisiaj świeży formacik, a łącze to 2 mb/s orange. Moje pytanie jest takie.

W jaki sposób mogę zoptymalizować lub przyśpieszyć system i neta aby grać bezproblemowo w World of Tanks. Otóż raczej sporadycznie w coś gram, ale zaraziła mnie ta giera Smile Lecz jest pewien problem. Po załadowaniu mapy pokazuje mi ok 20 fps, ping poniżej 999. Jednak po włączeniu celownika snajperskiego fps spada poniżej 10 fps, a czasami poniżej 5 fps. Czasami jest ciut wyższe. To sprawia że niewygodnie jest celować czołgiem, bo zanim się przesunę celownikiem, cel już jest gdzie indziej. Czy da się to jakoś poprawić ? Pewnie niektórzy z was grają w gry online, więc może znacie jakieś sposoby aby poprawić osiągi ?
Ale czy to nie zależy od szybkości łącza internetowego ?
Jaką grafikę masz?

ktośtam

Żeby zmniejszyć lagi w grach online możesz pokombinować z MTU:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Co do grafiki to Radeon HD 3200 niezbyt dobra. Co do mtu sprawdzę.
Podaj specyfikację PC na którym grasz.

Karta HD3200 jest za słaba:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

l

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


W wymaganiach gry piszą o:

Kod:
Core 2 Duo 3 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB RAM (GeForce 9800 lub lepsza), 2 GB HDD, Windows XP/Vista/7


Trzeba lepszy sprzętNone

Ponadto:

W grach online nie ważna jest szybkość łącza (w dzisiejszych czasach to nie problem i tak) tylko jego stabilność. Stabilny i niski ping = komfort grania .
Do grania wystarczy ok 256-512kbps (up/down) stabilnego łącza.
Tak, że też ważne skąd jest internet, jaki ISP i jak dba o klientówTongue

Konto usunięte

Gdyby to były lagi to można by kombinować...
No ale tu chodzi o FPSy. Nie ma bata, tutaj potrzeba po prostu lepszego sprzętu.
spec:

Athlon 64 2,1 GHZ
Grafa radeon 3200 HD
Ram - 4 GB
hdd - 320 GB

Niestety ale obecnie lapka nie wymienię Sad Może uda mi się troszkę podnieść jego wydajność.Najgorsze jest to, że karta graficzna jest zintegrowana.

ping jest ok.
Zgadzam się winę ma grafa. Chociaż procek też trochę szybszy by się przydał.

Co do pingu to słyszałem wiele opinii, że Vectra ma duży.
Myślę, że warto wspomnieć o tym, co łączy się z siecią podczas grania, bo takie współdzielenie też ma wpływ na jakoś transferu, więc i gry. Poza tym, warto zadbać o wyłączenie na stałe lub tymczasowo niepotrzebnych programów, procesów, usług...to wszystko użytkuje zasoby i obciąża system. Są programiki darmowe do optymalizacji systemu pod gry...działa to na tej zasadzie, że wyłącza najbardziej popularne, a niepotrzebnie działające usługi i procesy, powodując, że RAMu jest "więcej" podczas grania...że nie wykonywane są niepotrzebne operacje dyskowe. Powiem tak - to działa i efekt potrafi być wyraźnie odczuwalny. Oczywiście należy patrzeć, co jest wyłączane, bo niechcący możemy zabić proces dla nas istotny, a wszystko działa na zasadzie dość przejrzystego...przeważnie...kreatora optymalizacji, czasem można ten układ zapisać jako swój profil i wtedy na raz włączać ustawienia przed grą.
Tu masz całą stronę z takimi programami...może coś Ci się przyda

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Więc tak. Użyłem moda do gry, który wyłącza niepotrzebne efekty. Dodatkowo Razer Game Booster, Oraz Advanced System Care. Po wejściu do gry fps było ponad 30 a na celowniku ponad 20, jednak długo się nie nacieszyłem, i po załadowaniu drugiej mapki, znowu były problemy z graniem. Wcześniej przed reinstalacją systemu gra lepiej chodziła. Wniosek jest taki, że być może te programy pomagają, ale niestety bez dobrego sprzętu nie ma takiej satysfakcji z gry. dlatego zrezygnowałem z niej. Szkoda nerwów Smile
Są mody specjalnie optymalizujące wota np: drzewa są nieruchome i nie maja liści,usuwane są spaliny itp.Zainstaluj sobie celownik ale serwerowy bedziesz miał lepszą dokładność celowania.Polecam do gier online cFosSpeed.


"cFosSpeed to aplikacja przeznaczona do przyspieszania korzystania z internetu za pomocą funkcji zarządzania ruchem.

W przypadku normalnego transferu danych odbiór pakietów musi zostać potwierdzony (pakiety kontrolne) zanim kolejne pakiety zostaną przesłane, bez Zarządzania Ruchem pakiety kontrolne są spowalniane przez ciągłe wysyłanie danych i w rezultacie pobieranie danych jest również spowalniane. Zarządzanie Ruchem za pomocą aplikacji cFosSpeed polega na tym, że pakiety kontrolne mają pierwszeństwo podczas wysyłania danych, pozwalając osiągnąć pełną prędkość podczas pobierania.

Poza nadawaniem priorytetu pakietom kontrolnym, Zarządzanie Ruchem umożliwia również na optymalizację TCP/IP acknowledgements, utrzymanie niskich czasów ping, nadawanie wyższego priorytetu indywidualnym programom, polepszanie jakość rozmów VoIP i nadawanie priorytetów innym protokołom."
cFosSpeed mam zainstalowany. WOT mod też miałem i powyłaczane większość rzeczy i tez nic nie pomogło. Teraz to już po rybkach bo grę usunąłem.
Grałem w wota (w czasie bety). Zdecydowanie każda cześć twojej specyfikacji jest za słaba.Mając lepszy sprzęt mi także czasem lagowało.A od tamtej chwili mineło juz kawał czasu. Do gry dodano fizyke i polepszono grafikę oraz efekty , podnosząc tym samym wymagania...