SafeGroup

Pełna wersja: Problem z dyskiem zewnętrznym WD
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam mam problem z dyskiem zewnętrznym WD My Passport 500GB a mianowicie chodzi o tryb pracy w USB 3.0 po podłączeniu dysku pod usb 3 wyskakuje instalacja Unknown Device dysk dostaje zasilanie ale nie widać go na kompie sterowniki do usb 3.0 najnowsze zainstalowane a nawet na nowo system sterowniki do tego dysku też posiadam ale nie da ich się wgrać podczas uruchomienia albo wyboru opcji aktualizacji w men. urządzeń ,dodam fakt że po podłączeniu do USB 2.0 dysk sięinstaluje sam sterowniki itp. Moja konfiguracja to windows 7 x64 sp1,płyta główna Gigabyte GA-990XA-UD3,

sprawdzałem pod kilkoma laptopami z systemem win 7 x64 i win 8 x64 i dysk działa od razu i nie potrzebował sterowników i od razu był dostęp do niego, dodam że po podłączeniu przedłużki kabla usb 2.0 do wejścia usb 3.0 i podpięciu przez ta przedłużkę dysku, jest widoczny ale wiadomo ze działa wtedy w 2.0 więc wejścia w płycie z tylu tez wydaja się być ok
Popracuj kolego nad Polskimi znakami bo naprawdę ciężko zrozumieć tak chaotycznie napisany tekst.
Spróbuj odinstalować sterowniki w " Menadżerze Urządzeń " i podłączyć dysk jeszcze raz.
To nic nie daje nawet już kilka razy instalacje systemu robiłem ;]Po podłączeniu dysku w menadżerze urządzeń widnieje on w sekcji Kontrolery Uniwersalnej Magistrali Szeregowej jako Unknown Device. Aktualizacja nic nie daje "System windows zainstalował już najlepsze sterowniki dla tego urządzenia"
Pytanie nr 1: pobrałeś sterowniki do dysku ze strony WD?
Pobrałem najnowsze jak i starsze były sprawdzane,a nawet napisałem do supportu WD oto odpowiedź:

"Dziękujemy za kontakt z Western Digital.


Z tego co Pan opisuje, to problem został dogłębnie zbadany.
Jeśli dysk działa bezproblemowo, na USB 2.0 oraz 3.0 z innymi komputerami, to problem leży po stronie sprzętowej tego komputera, lub oprogramowania obsługującego ten sprzęt.
Wobec tego proszę się skontaktować z producentem płyty głównej w celu uzyskania najnowszych sterowników do chipsetu.

Sterowniki do obsługi samego dysku stanowią integralną część sytemu operacyjnego. Dysk powinien działać nawet bez wgrywania dodatkowego sterownika SES."
To sprawdź jaką masz płytę główną i tak jak panowie/panie z WD radzą zainstaluj sterowniki do chipsetu.
Takie czynności wykonałem zanim gdziekolwiek napisałem, próbowałem z najnowszymi jak i starszymi wersjami sterowników oraz biosu ;]