SafeGroup

Pełna wersja: Aktywacja Windows 7 - dziwny problem ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam problem z aktywowaniem systemu, a raczej jakąś dziwną rzecz. Otóż wszystkie próby aktywacji online już wyczerpałem i teraz aktywuję system za pomocą infolinii. I tak. Miałem zapisane dane do aktywacji. Jednak ostatnio musiałem sformatować dysk i zainstalować system na nowo. Po reinstalacji aktywowałem system danymi które kiedyś uzyskałem do jego aktywacji z infolinii. Aktywacja przebiegła bezproblemowo. Jednak na drugi dzień wyskoczył mi komunikat, że system jest nieaktywowany i abym go aktywował bo pozostało 2 dni do jego aktywacji.

Wczoraj ponownie reinstalowałem system, bo pokićkałem go programami do optymalizacji. Więc format, świeża instalka. Jednak podczas próby aktywacji starymi danymi, system je odrzucał, więc zadzwoniłem na infolinię podałem dane i otrzymałem nowe dane do aktywacji. Aktywowałem go. Dzisiaj przed chwilą znowu wyskoczył mi ten komunikat, że system jest nieaktywowany ? A klucz aktywacji otrzymany przez tel, znowu nie działa.

Macie jakieś pomysły co jest nie tak ? Aha system mam już 1,5 roku i wcześniej nie było takich dziwnych zachowań.
Hmm, o ile dobrze pamiętam to miałem coś podobnego w wakacje... Duża ilość aktywacji itd. i wywalał mi nawet kod generowany telefonicznie. Pomógł telefon do obsługi i rozmowa z miłą panią ;-) wypytała mnie trochę żeby spr. czy aby na pewno jestem właścicielem tego systemu itd. i było po sprawie.

Trochę odkopałem temat, ale może pomoże on komuś innemu...
Skorzystałem z Twojej rady i skontaktowałem się z Microsoftem, i też z miłą panią Tongue A więc do sedna. Problem polegał na tym iż przez te częste reinstalacje przekroczyłem limit aktywacji online i telefonicznych i dlatego system nie chciał się aktywować. Na szczęście po podaniu identyfikatora aktywacji i klucza systemu oraz informacji jaki to system, udało się go ponownie aktywować. Zastanawiam się tylko po co tyle zachodu z tymi aktywacjami. Wystarczyła by tylko online bez limitów.
wystarczy zrobić obraz partycji po zainstalowaniu Windowsa i jego aktywacji..
To wiem, tylko ostatnio miałem problem z Keriver. Miałem kopię i gdy próbowałem ją przywrócić przy ponad 90 % zawiechy miałem. Już drugi raz mi ten program coś takiego zrobił. Więc muszę poszukać czegoś innego do tego celu.
Acronis TrueImage Smile
Raczej wolałbym coś za free

Edit: TotalRecovery 7 Express taki znalazłem u siebie w programach, zobaczymy jak się spisuje ten.
Spróbuj clonezillą, ponoć najlepszy, darmowy i bezproblemowy Smile
Jak total zawiedzie to spróbuję Wink

Jednak problem z aktywacją powrócił. Siedzę sobie i instaluję oprogramowanie, a tu niespodzianka. Pojawia się ponownie komunikat o przeprowadzeniu aktywacji. Szlag mnie trafi z tym systemem. W komunikacie pisze, ze został zmodyfikowany sterownik bądź sprzęt. Minęło 3 godzinki od rozmowy z konsultantem i znowu problem. Więc zadzwoniłem ponownie, no i aktywowali mi system metodą jak poprzednio. Pani z którą rozmawiałem poinformowała mnie, że takie komunikaty które mi się pojawiaj,ą mogą być spowodowane: pobraniem nowych aktualizacji, instalacją niektórych gier, instalacją oprogramowania, bądź sterowników, i gdy system po instalacji któregoś składnika z wymienionych sprawdzi obecną konfigurację z tą z czasu poprzedniej aktualizacji i wykryje jakąś zmianę to może zażądać ponownej aktywacji.

Jeszcze raz mi coś takiego wyskoczy to chyba wywalę kompa przez okno, bo na telefon majątek wydam:crazy:
Przez Skype możesz za darmo dzwonić ale na angielski numer MS.
kapitan zawada napisał(a):Spróbuj clonezillą, ponoć najlepszy, darmowy i bezproblemowy Smile


obejrzałem filmik i raczej nie, przeraża mnie on Tongue

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]