SafeGroup

Pełna wersja: Futuremark przedstawia Peacekepper - benchmark dla przegląda
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3

Jurek

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Firma Futuremark, producent popularnych programów 3DMark oraz PCMark, udostępnił darmowe narzędzie do przeprowadzania testów wydajności przeglądarek.

Peacekepper to aplikacja, która testuje prędkość operacji wykonywanych w modelu DOM przeglądarki, jak również prędkość renderowania grafiki. Test można uruchomić pod najpopularniejszymi obecnie na rynku przeglądarkami internetowymi. Co ciekawe najszybszą obecnie przeglądarką jest Safari 4.0 (obecnie przeglądarka jest jeszcze w wersji testowej, o której pisaliśmy), która zdobyła 2336 punktów. Została ona uruchomiona na komputerze z procesorem Intel Core i7 920, kartą graficzną NVIDIA GeForce GTX 295 oraz 3GB pamięci RAM - wszystko pod kontrolą systemu Microsoft Windows XP. Wynik pokrywa się z wcześniejszymi informacjami na temat najnowszej wersji przeglądarki internetowej od Apple.

Warto zaznaczyć, że jest to jeden z pierwszych benchmarków rozwijanych przez zewnętrzną firmę, niezwiązaną z rynkiem przeglądarek internetowych. Test jest udostępniony w postaci appletu Java, więc przeglądarka musi mieć włączoną obsługę języka Java. Futuremark Peacekepper jest dostępny na stronie producenta.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jurek, mogłeś coś zmienić, a nie zrzynać całkowicie z dobreprogrmy.pl, albo wziąć w cytat Smile

Proponuję, żebyśmy przedstawili wyniki swoich przeglądarek Grin

Jurek

To jest test nie tylko przeglądarek ale również sprzętu Smile

Na moim Athlonie 2.2+ (1.8 GHz) 1 GB RAM, Prolink GeForce FX 5700 z włączonym firewallem i antywirusem, Firefox 3.1 Beta 3 osiągnął 280 pkt .
Na moim sprzęcie ( Q9450, 4GB RAM, 9800GX2 z aktywnym DW, MBAM Avirą i Comodo ) otrzymałem wynik -->

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

( 530 pkt )
Potem dodam screeny, tylko przetestuję liska, bo ten benkchmark ma historię i pamięta poprzednią przeglądarkę.

Na moim q6600 2,4GHz, 8600gt 512MB
IE 7 - 200 pkt
Firefox 3.0.7 - 474pkt

_____________
pytanie roku Grin Po co Ci taki dobry konfig kompa, skoro jak mówiłeś nie grasz ? Konwertujesz filmy czy co ??
Właśnie przetestowałem Safari 4.0 i zostawia ono resztę przeglądarek w tyle daleko w tyle !!!

Safari 4.0 - 1401pkt !!!

Jurek

Ten test nie wiele ma wspólnego z szybkością otwierania stron internetowych. Ostatnio używałem Safari 4, Opery 10, Firefoxa 3.07 i Firefoxa 3.1 beta 3.
Safari jest najszybsza, trochę wolniejszy Firefox 3.1, jeszcze wolniejszy Lisek 3.07 a Opera 10 generalnie, zdecydowanie najwolniej ładuje strony.

Jak pokazują nasze testy istotną rolę w osiągnięciu wyniku Peacekepper odgrywa sprzęt.
MateusXz napisał(a):_____________
pytanie roku Grin Po co Ci taki dobry konfig kompa, skoro jak mówiłeś nie grasz ? Konwertujesz filmy czy co ??


Składałem kompa z myślą o tym że będę grać Grin
Zrobiłem test na kilku przeglądarkach. Mała legenda do screena:

unknown = Firefox Minefield
Internet Explorer 6.0 = Internet Explorer 8.0 RC2
Firefox 2.0.0.12 = Netscape Navigator

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Test przeprowadzałem na laptopie aczkolwiek nie liczy się tylko szybkość ale i komfort użytkowania Smile
No i na dwóch konfiguracjach sprawdza się, że najszybsza jest Safari Grin
Już widzę przesiadki na Safari Grin
Ja już mamGrin
Może i ja zainstaluje Grin
Mi się podoba Grin
A jak z reklamami? Trza coś instalować czy sama blokuje?
Daj jakieś stroni gdzie jest multum reklam Grin
Wejdź na interie tam jest mnóstwo Smile
Liczba wyskakujących reklam na interia.pl równa zerowej Grin
Sprawdzę grono.pl, bo adblock plus blokuje tam świetnie.
To trza wziąć się za testy Grin
Szkoda tylko, że Safari nie obsługuje na Windowsie Javy Wink
Jak nie obsługuje ?? To jak zrobiliśmy test, który opiera się na Javie ???
Pomyśl zanim powiesz Grin
Na gronie też nie wyskakują reklamy !
Stron: 1 2 3