SafeGroup

Pełna wersja: Diladele Web Safety - blokowanie reklam, banerów, itp.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
W lutym pokazała się pierwsza chyba wersja, parę dni temu wydaje się trzecia programu Diladele Web Safety , który funkcjami przypomina znany dodatek AdBlock do Firefoxa, a ponieważ jest samodzielnym programem to innych bardziej lub mniej znanych jak AdMuncher lub AdFender . Wszystkie te programy można zaliczyć do grupy tzw. "adblokerów" , a ich najważniejszym zadaniem jest blokowanie banerów reklamowych, niechcianych treści na stronie, dodatków, itp.
Program:
- wspiera najbardziej popularne przeglądarki: IE, Firefox, Chrome, Opera, Safari
- przeznaczony jest tylko na systemy Win7 i Win8 (32- i 64-bit)
- wymaga do działania Net.Framework 3.5 i wyżej
- wymaga min. 10 MB wolnego miejsca na dysku
- zaleca się do poprawnego działania min.1 GB pamięci RAM
Możliwości programu za producentem

Cytat: Removes Annoying Web Ads
Web Safety removes annoying web advertisements and most flash banners on any web site and in any browser automatically without the need to install additional browser plugins. You may now forget about all those distracting pre-roll introductory ads on YouTube. At the same time if you wish to support ad-driven community web sites and sites you personally love by actually viewing the ads - just add them to the exclusion list.
Protect Online Privacy

Protects Your Online Privacy
You are certainly aware of the fact that tracking your personal browsing habits is a serious web business right now. A myriad of companies try to sniff what you are doing, which sites you are visiting and what you are buying. Web Safety returns the control of your online exposure back to you by blocking well known tracking networks, privacy exposing scripts and behavioral data trackers.

Supports All Internet Browsers
Web Safety controls web sites viewed with all modern browsers, including (but not limited to) all current and future versions of Microsoft Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera and Safari. You will never have to worry about disabled browser plugins after routine updates of Firefox or Chrome. You can use any browser you want and still stay automatically protected. You may even gain additional control over other (non browser) applications that might also display unwanted ads.
Runs With Extreme Performance

Runs with Extreme Performance
Are you also tired of bloated applications that require a 100MB framework to do a simple thing? Web Safety is implemented as native kernel component of Microsoft Windows and exhibits URL matching speed up to thousands per second. See how low the memory footprint of the application is (<10 Mb) and how fast it works on your time proven and well respected hardware. Simple one click setup and automatic regular updates of definition files contribute to simplified install and forget usage experience.

WHQL Certified for Microsoft Windows 8
Have you seen a lot of adblock and online privacy solutions certified by Windows Hardware Quality Labs (WHQL)? Well, Diladele Web Safety IS certified by WHQL to run on Microsoft Windows 8 x64. The successful results of tests in WHQL program confirms high level of interoperability with Microsoft Windows 8 and ensures our solution brings only positive experience to your PC.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Program jest od ostatniej wersji w pełni darmowy, na co zwraca się uwagę w changelogu do ostatniego wydania
Cytat: Diladele Web Safety 1.0.5.0 is Released
Posted on March 13, 2013 by sichent

We are very glad to announce release of the next version of Diladele Web Safety 1.0.5.0. We have worked very hard towards this release, mainly improving quality of ad filtering and interoperability with Google Chrome. Well it all seems to work correctly now Smile

This release includes the following changes:

We switched to freemium model, adblocking and privacy protection modules are now free.
Ad filtering algorithms improved, more standard filters from AdBlock Plus are now supported.
Quality of blocking ads in Google Chrome greatly improved, sites like spiegel.de are now shown without image placeholder artifacts.
Activities view reimplemented, now it is possible to see better the filter that blocked a specific URL, CTRL+X and CTRL+F shortcuts are supported. White listed domains are now painted in green. Activities window support CTRL+C to copy currently selected filter in clipboard.
Added Russian localization to installer and main GUI of the application.
Installer tries to automatically detect main language of the operating system and enable corresponding adblock subscriptions upon install.
Program can now be automatically upgraded from previous version 1.0.4.0.
Fixed incorrect update interval of adblock and privacy definition files.
Some textual changes in GUI
Task Folders of Diladele are removed from the Task Schedule configuration when uninstalling the product.

Cytat pochodzi z tej strony i stąd też kilka screenów poniżej

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Strona programu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Konto usunięte

OOoooo dzięki za info. To może być naprawdę ciekawe rozwiązanie.
Jeżeli okaże się lepszy od AdFendera, to może będzie dobry zamiennik dla, jakby nie patrzeć, dosyć ciężkiego Adblocka w Firefoksie.

Zabieram się za instalowanie i sprawdzanie.


Dodano: 18 kwie 2013, 11:47

EDIT:
O cholercia, ale ładnie wycina Smile
Zapowiada się świetnie , jak na pierwszy rzut oka.
Zainstalowałem. Wygląda super, działa świetnie, jest darmowy. Oby autorzy nie porzucili projektu, bo jest bardzo ciekawy Smile
Program świetny , i do tego darmowy , ale czy Wam także po restarcie systemu nie startuje ikona w tray-u ? Sam program się uruchamia i działa jak ma działać .
O, faktycznie nie ma go w trayu Grin Ogólnie na Win7 jest trochę problem, bo jeżeli mam otwartą przeglądarkę i spróbuję otworzyć okno Diladele, wychodzi coś takiego:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

programuruchamia jako usługa można zobaczyć w Menadżerze zadań a czego nie ma ikony w tray to nie wiem

Konto usunięte

U mnie ikony też nie ma, niemniej działa dobrze.
Szkoda tylko, że brakuje mu blokowania sociali.
Program niestety nie blokuje adresów https.
Ani reklam na YT Sad Trzeba wrócić do AdBlocka..

---
Dodano 15:23: Zapomniałem że wchodzę przez https na youtube Tongue
U mnie nie ma reklam na YT.
Ja mam z kolei problem na Windows 8 x64. Niezależnie od ustawień mam alert przy Your web privacy is not protected :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Co ciekawe, przy takich samych ustawieniach programu na Windows 7 Enterprise x64 problemu nie ma. Na Windows 8 x64 również nie startuje ikona w tray''u. Zastanawia mnie, czy ma to jakiś związek z wymuszeniem rozszerzonego trybu chronionego na procesach domyślnej przeglądarce jaką jest Internet Explorer 10. Z tym, że nie mam teraz czasu tego sprawdzić Smile

EDIT: Kontaktowałem się w tej sprawie z suportem Diladele. Moduł prywatności został domyślnie wyłączony ze względu na sporadycznie występujące błędy związane z poprawnym wyświetlaniem stron. W przypadku gdy funkcja jest włączona i wystąpią jakiekolwiek problemy z wyświetlaniem, nie ma potrzeby jej wyłączania - wystarczy dodać stronę do wyjątków. Jak dla mnie super.

PS.
A sam fakt tego, że dostawałem monit o wyłączonej ochronie prywatności, był spowodowany pominięciem jednego checkboxa... Wall
Trochę jednak za dużo blokuje już kilkakrotnie mi się zdarzyło że na jakąś stronę nie mogłem wejść.
Bardzo fajny programikSmile U mnie na ironie sprawdza się wyśmienicieSmile
Mam jednak pytanie, bo mało się znam na dodatkach - czy program ten poza adblockiem zastąpi mi spokojnie ghostery (z uruchomionym privacy enforcement) albo trafficlighta? Dodatki ciągną strasznie dużo ramuSad
Na razie działa bardzo skutecznie. Małe problemy ze startem usługi.
Na plus: niskie zużycie pamięci RAM. Zegarek HTC na pulpicie (Clock.exe) potrzebuje znacznie więcej, aby tylko podawać aktualny czas...

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Dzięki Ichito.

Konto usunięte

Używa koś nadal?
Jeżeli tak, to czy miewacie problemy z ładowaniem stron lub pobieraniem plików?
Ja używam cały czas. Problemów nie zauważyłem - ewentualnie jakieś niszowe stronki są czasami blokowane i to takie, z których raczej nie korzysta się często. I nie piszę o tym o czym myślicie Tongue

Dodatkowo mamy nowy projekt - blokowanie reklam i śledzenia użytkownika na poziomie serwera (Squid Proxy 3.0 (qlproxy). Wersja beta.

Cytat:
Much improved and redesigned AdBlock engine.
New online privacy and tracking protection engine.
Deep inspection of HTML pages (smart analysis of HTML textual contents with less false positives caused by HTML syntax itself)
Improved web monitoring module with access to “who’s surfing now” statistics and compact surfing history
Completely redesigned web interface for the application
Simplified configuration subsystem now editable through web interface
Support for new versions of Linux distributions including Debian 7 and Ubuntu 12, 13
Support for new operating systems such as FreeBSD and Apple MacOS X
Native support of 64-bit platforms.


Aktualnie rozwiązanie jest dostępne dla Ubuntu 12.04 LTS, Debiana 7 i CentOS / RedHat 6. Wersje dla kolejnych systemów mają pojawiać się z czasem.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ja już nie używam. Blokował za dużo stron. Odwiedzam rożne niszowe stronki, też nie te o których myślicie Tongue– za stary jestem – głównie tematy ze słowem chess szachy i inne nietypowe, które trudno znaleźć w wyszukiwarce Google.
O na przykład u mnie do wyjątków trzeba było dodać stronę skapiec.plNie jest to oczywiście strona odwiedzana przeze mnie nie wiem jak często, ale akurat potrzebowałem sobie wycenić router. Podobnie chyba sytuacja miała się przy stronie terrarium.com.pli np. pl.likedin.comMimo wszystko rozwiązanie mi się bardzo podoba. Niebawem będę się trochę bawił Linuksem, więc bardzo prawdopodobne, że zobaczę o co chodzi w tym DWS for Squid Proxy.
Chłopcy jest jakaś alternatywa dla tego programu na WinXP? Czy tylko Adfender z darmowych rozwiązań zostaje ? :/

Mam dosyć stary komputer i mocno odczuwam RAM zżerany przez AdBlocka.
Stron: 1 2