SafeGroup

Pełna wersja: Zestaw zamiast FX
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam prośbę do Was,

moje przygody z morelami i niedoszłym zestawem z FX''em opisywałem na DP i w osobnym wątku. Dały mi one do myślenia pod kątem grzania się procesora oraz doboru odpowiedniego zasilacza.
Dysponuję nieprzekraczalnym budżetem 1550 zł - i w tej cenie chcę kupić obudowę, zasilacz,procesor, płytę i pamięci (resztę mam)
Co myślicie o poniższej konfiguracji:
1) core i5 -3350P, 3.10 GHZ BoX
2) Płyta ASRock P67 Pro3
3) Pamięci DDR Patriot 8 GB
4) Zasilacz Thermaltake Smart 550W 80
5) OBUDOWA I-BOX ORION 911 BEZ ZASILACZA PRESCOT

Zastanawiałem się cały czas nad tym zmieniać tego FX''a na tego iCore.Biorąc pod uwagę że boxowe chłodzenie do FX jest moim zdaniem dramatyczne i musiałbym je wymienić (czyli koszt ok 100 zł) to koszt samego iCore z boxowym chłodzeniem niewiele przekracza FX''a.
Przyznam szczerze że naczytałem się sporo recenzji tego procesora (Fx) i uważam że wiele z nich jest krzywdzących, bo skupia się tylko i wyłącznie na grach.
Tak więc moje dwa dylematy na chwilę obecną czy zostawać przy FX (który przynajmniej w mojej poprzedniej konfiguracji grzał się niemiłosiernie) - tudzież przechodzić na Intela, oraz to jaką płytę do niego w rozsądnej cenie wybrać.

alternatywne zestaw oparty of FX i nie wiele tańszy od poprzedniego wygląda tak
1) FX-6300
2) Gigabyte GA-970A-UD3
3) Thermaltake Smart SE 530 W
4) Obudowa
5) DDR3 Geil 8 GB
6) chłodzenie SCYTHE KATANA 4

Konto usunięte

Moim zdaniem ten i5 to dobry wybór. TDP jest 69W vs 95W po stronie AMD, różnica spora.
Poza tym, zalinkuję do pewnego testu, gdzie są wyniki i z tego i5 i z FX-6300:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Pomimo 2 rdzeni mniej, Intel wypada lepiej tak w grach, jak i nawet w renderingu.
Do typowych domowych zastosowań to będzie w zupełności wystarczające.

Nie wiem jak jednak wygląda sprawa z BOXowym chłodzeniem nowych procesorów intela. Na pewno ta różnica w TDP no i poborze energii na obciążeniu (a test pokazuje, że jest duża) będzie miała niebagatelne znaczenie.
yaslaw napisał(a):1) core i5 -3350P, 3.10 GHZ BoX

Rozumiem, że kartę graficzną masz? Procesor z P jest bez karty graficznej.
5) OBUDOWA I-BOX ORION 911 BEZ ZASILACZA PRESCOT[/quote]
Zastanów się nad tym: SilentiumPC Brutus 410 Pure Black
tak kartę graficzną mam.
Ciekawa ta obudowa..
zamiast tego ''plastikowego'' iBOXa mógłbyś wziąć SilentiumPC Brutus Smile
Tak, co do obudowy to już zadecydowane przekonaliście mnie Wink


Dodano: 22 kwie 2013, 22:17

Brutus 410 Pure Black AT X/SSD ready/120+120mm be
8 GB 1600MHZ KINGSTON HYPERX CL10 BLU
Thermaltake Smart SE Modular 530W sprawność 80+ Bronze dla 230V 140mm
ASROCK Z77 Pro4-M Intel Z77 LGA 1155 (3xPCX / VGA / DZW / GLAN / SATA3 / USB3 / RAID / DDR3 / CROSSFIRE) mATX
PROCESOR QUAD CORE I5-3350P 3.10 GHZ BOX s.1155

W tej chwili myślę nad taką konfiguracją - czy taki zasilacz jest Waszym zdaniem ok?
weź ramy 2x4gb, dual channel wykorzystaj ;]polecałbym HyperX Grey Edition -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Zasilacz ok, weź pod uwagę, że zasilacz w Brutusie montowany jest na dole, więc potrzebujesz co najmniej 50-55cm kabla 8pin dla zasilania CPU, żeby to w miare dobrze wyglądało w obudowie.
Dlatego więc polecam inny zasilacz o długich kablach - OCZ ZS 550W -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


test zasilacza OCZ -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]