SafeGroup

Pełna wersja: Maksymalne bezpieczeństwo w sieci i maksymalna anonimowość.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
System operacyjny:Windows 8 64 bit Home Premium


Zastosowanie:
bankowość, zakupy online, portale społecznościowe, przeglądanie przeróżnych stron www, filmy, muzyka, gry


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Laptop Intel I3 3110M 2,40GHz, 8 GB DDR3

Witam

Chce maksymalnie zabezpieczyć mój komputer w sieci. Aktualnie posiadam Kaspersky Internet Security 2013. Zero konfiguracji systemu, wyłączania jakiś rzeczy w systemie np. smart screen etc. albo włączenia jakiś dodatkowych opcji, które mogą pomóc w lepszym bezpieczeństwie. Teraz pytanie do Was, co powinienem wyłączyć w systemie operacyjnym a co włączyć aby mieć jak największe bezpieczeństwo w sieci oraz anonimowość (jak najmniej śledzenia przez różne firmy). Jestem w tym całkowicie zielony przykład ostatnio dowiedziałem się że bezpieczniej jest pracować na koncie użytkownika niż administratora - nigdy jakoś nie pomyślałem o tym Smile Teraz mam windowsa bez konfiguracji + KIS''a 2013 + praca na koncie bez praw administratora. Co jeszcze mogę zrobić, wyłączyć, włączyć aby korzystanie z komputera w sieci było maksymalnie bezpieczne, ewentualnie jakiś inne rzeczy o których nie mam pojęcia. Smart Screna lepiej mieć włączonego czy wyłączonego?

Druga sprawa to śledzenie przez różne firmy, osoby, ciasteczka, ciasteczka flashowe, zbieranie informacji o Nas. Przeglądam internet przez Google Chrome tryb incognito + włączyłem opcję "do not track", czyszczę dane przeglądarki przez Google Chrome a następnie przez CCleanera. Co do ciasteczek flashowych to pod tym linkiem

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

mam suwak maksymalnie w lewo, nie pytaj ponownie oraz odznaczone dwie poniższe opcje. Po czyszczeniu danych przeglądarki, ustawienia te wracają do normalnych tz. 100kb i dwie poniższe opcje mam zaznaczone. Da się to jakoś ustawić na zawsze suwak maksymalnie w lewo, dwie poniższe opcje odznaczone na zawsze + możliwość czyszczenia danych przeglądarki bez zmiany tych ustawień do normalnych? Co jeszcze mogę zrobić aby maksymalnie uniemożliwić śledzenia mnie przez różne firmy, osoby ciasteczka, ciasteczka flashowe i inne rzeczy o których nie mam zielonego pojęcia.

Posiadam router, mam na nim hasło WPA2-PSK, filtracje mac adresów, ukrytą nazwę sieci. Mogę coś jeszcze zrobić aby zwiększyć bezpieczeństwo?

Jak widać jestem zielony w tym temacie, więc proszę Was o rady w sprawie maksymalnego bezpieczeństwa w sieci + maksymalnej anonimowości. Dodam że korzystam z programu Cyber Ghost VPS, podobno jest się bardziej anonimowym w sieci.


EDIT:
Tutaj napisze co aktualnie mam ustawione/zainstalowane dla poprawy bezpieczeństwa w sieci i anonimowości w sieci:
- Kaspersky Internet Security 2013 (standardowo włączone automatyczne aktualizacje)
- Cyber Ghost VPS
- Aktualizacje systemu windows 8 - automatyczne aktualizacje włączone
- z internetem łącze się poprzez router, który ma ustawione hasło WPA2-PSK, filtrację mac adresów, ukrywanie nazwy sieci, w centrum sieci i udostępniania mam ustawioną tą sieć jako publiczną pomimo że to moja domowa sieć. Dodatkowe ustawienia to wyłączenie odnajdowania sieci, wyłączone udostępnianie plików i drukarek, wyłączone udostępnianie folderów publicznych.
- w windows 8 mamy konta lokalne i jakieś online (wymagana rejestracja i podanie danych osobowych), ja korzystam z konta lokalnego na co dzień, konto administratora mam osobno zabezpieczone hasłem
- ustawienie lokalizacji w windows 8: wyłączna platforma lokalizacji systemu windows oraz nie zezwalam na ulepszenie usług firmy microsoft (w opisie tej funkcji jest co s o wysyłaniu informacji GPS i innych informacji o lokalizacji do microsoftu)
- pomoc zdalna ustawiona na nie zezwalajna połączenia pomocy zdalnej z tym komputerem
- program windows defender mam wyłączony, nie wiem dlaczego tak jest, włączyć go gdy mam na komputerze KIS''a 2013?
- zapora systemu windows wyłączona, korzystam z zapory z KIS''a 2013
- zezwalaj aplikacjom na użycie mojej lokalizacji - wyłączone
- zezwalaj aplikacjom na użycie mojej nazwy i awatara - wyłączone
- przeglądarka to google chrome tryb incognito + wysyłaj żądanie "do not track"
- czyszczenie danych przeglądarki + czyszczenie ccleanerem
- ciasteczka flashowe ile razy wyłączę tutaj

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(suwam na maksa w lewo, zaznaczone nie pytaj ponownie + odznaczone te dwie poniższe opcje) to po czyszczeniu danych przeglądarki wszystko wraca do ustawień standardowych czyli 100kb, te dwie poniższe opcje są zaznaczone
- smart screen dzisiaj czytałem trochę na jego temat, nie wiem czy go zostawić włączonego czy wyłączyć, co tutaj radzicie?
Co powiecie o tym? coś tutaj poprawić? zależy mi na maksymalnym bezpieczeństwie oraz maksymalnej anonimowości oraz maksymalnym unikaniu zbieraniu informacji przez różne firmy o mnie. Większość tych opcji ustawiłem przez przeglądniecie panelu sterowania + Ustawienia -> zmień ustawienia komputera.
Z opinii , KasperskyIS ma bardzo dobrą wykrywalność , z testów również. Czytając twój post masz dość dobrze zabezpieczony komputer, więc nie wiem co chcesz jeszcze zmieniać.
No proszę cie, posiadając win 8 + google chrome + kacpra zapomnij o anonimowościFacepalm
wondeer napisał(a):No proszę cie, posiadając win 8 + google chrome + kacpra zapomnij o anonimowościFacepalm


Możesz rozwinąć swoją myśl? co w takim wypadu proponujesz aby maksymalnie (jak to tylko możliwe) być anonimowym w sieci?
Stosując produkty Google nie można być anonimowym,

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

zacznij od zmiany wyszukiwarki, np na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

o flash coockies

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Mareczek to zmień Windowsa na Linuksa i po kłopocie Smile
Im więcej czytam na ten temat tym bardziej mam ochotę zerwać z komputerem. Zmiana windowsa na linuksa odpada, dobrze mi się pracuje na windowsie 8 i nie po to kupiłem windows oryginalnego aby teraz go nie używać. Co do linuxa to może na wirtualnej maszynie będę go odpalać, przy tej konfiguracji laptopa i3 2,4 GHz i 8 gb ddr3 praca powinna być przyzwoita na wirtualnej maszynie.

Eugeniusz

Mareczek napisał(a):Smart Screna lepiej mieć włączonego czy wyłączonego?

Mareczek napisał(a):zależy mi na maksymalnym bezpieczeństwie oraz maksymalnej anonimowości oraz maksymalnym unikaniu zbieraniu informacji przez różne firmy o mnie.

Sprzeczność? Musisz zajrzeć do polityki prywatności Smartscreena i sprawdzić czy te dane są jakoś analizowane.

Poza tym... jak dla mnie w internecie nie ma anomimowości. Nie było i nie będzie. Myślę, że Twoim problemem nie jest zapewnienie sobie bezpieczeństwa jako takiego, ale nadzwyczajnie duże przywiązanie do prywatności. I tu będzie problem, bo zawsze będzie się dało podważyć Twoją prywatność, chyba że odłączysz się od Sieci.
Jeśli chcesz osiągnąć względnie dużą anonimowość to zacznij korzystać z TORa, ma to oczywiście swoje wady, ale wynik jest zadowalający. Niektóre ciastka można zablokować rozszerzeniem Ghostery w Chrome, do tego Adblock, i dowolny pakiet IS bądź, AV + Firewall renomowanych marek.

Swoją drogą trzeba się pogodzić z brakiem anonimowości w internecie, zawsze się zostawia jakieś ślady.
Google Chrome i prywatność ? Te słowa się wzajemnie wykluczają.
Ja używam pochodnej chromium czyli SRWare IRON jest to poprawiona pod kątem prywatności wersja chromium.

Konto usunięte

Jeżeli ktoś chce taką paczkę "all in one" to jest Tor Browser czyli wstępnie zmodyfikowany Firefox korzystający z TORa:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ma w sobie m.in. NoScripta.
A propos <Oka na Niebie>

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i komentarz do
Havezek napisał(a):Mareczek to zmień Windowsa na Linuksa i po kłopocie Smile

używanie systemów linuksowych także nie zwalnia od twórczego myślenia, ponieważ jedynym ograniczeniem dla tego systemu
to sam użytownik
lukasamd napisał(a):Jeżeli ktoś chce taką paczkę "all in one" to jest Tor Browser czyli wstępnie zmodyfikowany Firefox korzystający z TORa:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ma w sobie m.in. NoScripta.

Używanie sieci TOR pozostaje kwestią otwartą w dyskusji o anonimowości

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]