SafeGroup

Pełna wersja: lekkie środowisko linuxa z instalotorem wubi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie,

Mój znajomy który ma netbooka opartego o procesor atom, 4 GB ram i kartę intel hd 3600, chciał zainstalować sobie jakieś lekkie środowisko do pracy, które byłoby wydajniejsze od zainstalowanego windows 7 starter. Ponieważ będzie to jego pierwszy konktat z linuxem pomyślałem że zainstaluje mu Mint z xfce''m
Kolega chciał uniknąć partycjonowania dysku na nowo (utworzona jest jedna partycja), wobec czego wybór padł na instalacje z wubi. Wszystko poszło sprawnie do momentu odpalenia po restarcie serwera x''ów który nie wstał. Z tego co czytałem to chyba problemem jest karta graficzna, która jest kiepsko wspierana przez intela.
Ponieważ nie miałem wczoraj podczas jego wizyty czasu dłużej szukać rozwiązania problemu, skończyło się na "odinstalowaniu" minta, ale do tematu powrócimy.
Stąd moje pytanie - czy jest jakaś ubuntu podobna dystrybucja którą mogłaby zadziałać na takiej konfiguracji, a jeśli nie ubuntu-podobna to jaka ? Wink
yaslaw napisał(a):wobec czego wybór padł na instalacje z wubi.

Jedno "ale", wubi to porażka jak się więcej poczyta, za dużo się traci na wydajności. Wydajność partycji ext4 jest o wiele większa, a o tym że ntfs to dziadek w obecnych czasach każdy wie. Druga sprawa posiadanie jednej partycji to też jest zły pomysł, a podział w obecnych czasach jest bardzo prosty.

Popatrzyłem trochę i niezłe jaja z tymi sterownikami, niby na wiki piszą o pełnym wsparciu od kernela w wersji 3.5 ale też jest zabawa.

Konto usunięte

Ja polecam Lubuntu. LXDE tez będzie bardzo szybki. Nie wiek jednak, czy nie będzie problemów ze sterownikami.

Eugeniusz

Obsługa tych układów jest eksperymentalna. Możesz sprawdzić Fedorę (spin LXDE), ale wiesz... Fedora to Fedora :E
Właśnie przeczytałem że jeśli chodzi o Minta to powinno działać na starszej wersji (13)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Swoją drogą bez sensu, że nowsza wersja nie obsługuje sprzętu który obsługiwany jest przez wersję niższą.
Trochę to dziwne, że było nie było intel a takie problemy z sterownikami do dość popularnego kiedyś sprzętu
Chciałem tylko potwierdzić - może komuś przyda się ta informacja iż linux mint xfe 13 chodzi bez problemowo na karcie Intel hd 3600. Wyższe wersje mają z tym duże problemy.